Duotas startas pajamų deklaravimui: pradeda dirbantieji savarankiškai

Dalintis:

Kaip skelbia Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI), 205 tūkst. šalies gyventojų, vykdančių individualią veiklą, suformavo metines pajamų deklaracijas. Tauragės rajone šiuo metu individualią veiklą pagal pažymą vykdo 1406 gyventojai, o veiklą su verslo liudijimais – 583 gyventojai. Jie deklaracijas gali pildyti nuo balandžio 15 dienos. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti  šiemet reikia iki liepos 1 d.

„Deklaravimas vyks etapais – trečiadienį pradėjo deklaruoti savarankiškai dirbantieji, o po savaitės, balandžio 22 d., ir visi kiti gyventojai. Šiemet kitoks deklaravimo principas – nelieka pilkos GPM308 formos, deklaruosime klausimų–atsakymų principu. Be to, šiemet deklaruoti laiko bus daugiau, kadangi deklaravimo pabaigos terminas nukeltas dviem mėnesiams“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia, kad pernai 2724 Tauragės rajono gyventojai, vykdę individualią veiklą su verslo liudijimais ar pagal pažymą, už 2018 m. deklaravo apie 27,4 mln. eurų gautų pajamų.

VMI gavusi trečiųjų šaltinių duomenis, kaip ir kasmet, juos susistemina bei sukelia į elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, žingsnis po žingsnio atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, informaciją reikės papildyti savo turimais duomenimis, kadangi skirtingai nei daugumai gyventojų (apie 75 proc.), kuriems VMI pateikia pilnai suformuotas deklaracijas, savarankiškai dirbantieji disponuoja tam tikra informacija, kurią žino tik jie.

Pažymėtina, jog pildant deklaraciją EDS vedlyje gyventojų pateikiama informacija yra išsaugoma automatiškai, todėl nebaigus pildyti ar tęsiant darbą vėliau duomenų  suvesti pakartotinai nebereikės.

Dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, o  deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, todėl konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistai visoje šalyje. Jei pildant deklaraciją elektroniniu būdu gyventojams kils klausimų, pasikonsultuoti jie galės ne tik paskambinę 1882, bet ir kitais papildomais numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje. Tokiu pat būdu pagalbos sulauks ir gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi galimybės deklaracijos pildyti elektroniniu būdu per EDS – deklaraciją jiems padės užpildyti konsultantai.

Pranešama, kad savarankiškai aktualią deklaravimui informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei IDV vykdantiems gyventojams skirtą vedlio vaizdo gidą galima rasti adresu www.vmi.lt, o išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale.

Kaip ir kasmet, kiekvienas norintis gali dalį Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skirti pasirinktai organizacijai ar politinei partijai. VMI primena, jog prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramai tvarka ir forma (FR0512, 4 versija) nesikeičia, juos galima pateikti prisijungus prie EDS. Paremti organizacijas, partijas, profesines sąjungas ar meno kūrėjus šiais metais galima iki liepos 1 d. Informacija, kaip tai padaryti e. būdu: https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Pernai daugiau nei 520 tūkst. šalies gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų  politinėms partijoms,  380 tūkst. eurų –  profesinėms sąjungoms ir 214 tūkst. eurų – meno kūrėjams.

 

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą