Duris atvėrė kirpyklos, bibliotekos ir muziejai – kas galima, o kas ne?

Dalintis:

Pirmadienį, pradėjus antrąjį karantino švelninimo etapą, klientams duris atvėrė kirpyklos ir manikiūro salonai, tačiau aptarnauti klientus jie gali tik laikydamiesi specialių reikalavimų ir rekomendacijų. Šią savaitę taip pat gali pradėti veikti bibliotekos ir muziejai, šios įstaigos taip pat privalo užtikrinti reikalavimus infekcijos plitimo prevencijai.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad nuo balandžio 27 dienos klientams gali būti teikiamos šios plaukų priežiūros paslaugos: plaukų plovimas, plaukų kaukių dėjimas, kirpimas, šukuosenos formavimas, dažymas, ilgalaikis plaukų sušukavimas, tiesinimas, barzdų kirpimas ir prireikus skutimas; taip pat šios nagų priežiūros paslaugos: manikiūras, lakavimas, pedikiūras, dirbtinių nagų priauginimas.

Kol kas draudžiama degintis soliariumuose, naudotis lazerių procedūromis, depiliacijos paslaugomis, negalimos jokios kosmetologinės veido procedūros, atlikti veido masažą, daryti tatuiruotes, verti papuošalus.

Kirpyklos ir nagų priežiūros salonai paslaugas gali teikti tik ribodami klientų srautus. Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas arba vienu metu paslaugos gali būti teikiamos tik vienam žmogui. Į paslaugų teikimo vietas gali būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvės apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones. Prie įėjimo, taip pat vidaus patalpose, gerai matomoje vietoje, rekomenduojama padėti klientų rankų dezinfekcijai skirtų priemonių, esant galimybei – ir vienkartinių pirštinių. Klientai turi būti skatinami už paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Teikdamas paslaugas personalas turi dėvėti apsaugines kaukes ir apsauginius akinius arba apsaugines kaukes ir apsauginius veido skydelius, mūvėti vienkartines pirštines. Kad būtų tinkamai dezinfekuota aplinka, aptarnaujant klientus rekomenduojama daryti bent 15 minučių pertrauką. Paviršiai, prie kurių tiesiogiai liečiasi klientas, turi būti dezinfekuojami po kiekvieno kliento.

Duris atveria ir bibliotekos bei muziejai. Vyriausybės nurodymu į šias įstaigas turi būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius. Įstaigos turėtų pasirūpinti, kad lankytojai turėtų sąlygas tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai, kaip ir kirpykloms galioja ne mažesni nei 2 metrų atstumai.

Šiose įstaigose darbuotojai gali vykdyti savo pareigas tik būdami sveiki, atvykus į darbą jiems turėtų būti matuojama kūno temperatūra. Perduodant daiktus, pavyzdžiui, knygas ar dokumentus, turi būti vengiama tiesioginio kontakto – jie turėtų būti paliekami ant stalo ar lentynose. Bibliotekose neturėtų būti leidžiama naudotis kompiuteriais ar internetu, išduoti periodinių leidinių ar imti knygas iš atvirų fondų.

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, pirmadienį lankytojams atvėrusi duris, praneša, kad atnaujintas tik knygų grąžinimas ir išdavimas. Knygas galima užsisakyti elektroniniu paštu abonementas@tauragevb.lt arba tel. (8 446) 62 003.

Biblioteka praneša, kad vienas lankytojas bibliotekoje galės užtrukti ne ilgiau nei 20 minučių. Rizikos grupės asmenys neaptarnaujami.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ lankytojų prašo prieš įsigyjant lankytojo bilietą būtinai dezinfekuoti rankas, dėvėti apsaugos priemones, apžiūrint ekspozicijas laikytis saugaus atstumo. Lankytojai, kurių temperatūra bus aukštesnė nei 37,2 laipsnio, į muziejų nebus įleidžiami. Taip pat neįleidžiamos didesnės nei 2 asmenų lankytojų grupės, išskyrus šeimas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą