Dviračių takų eilėje tarp pirmųjų – kelias Tauragė–Sakalinė

Dalintis:

Nauji pėsčiųjų ir dviratininkų takai prie valstybinės reikšmės kelių bus rengiami pagal sudarytą prioritetinę eilę, kurią Lietuvos automobilių kelių direkcija jau patvirtino ir paskelbė. Tarp į sąrašą įtrauktų beveik 2500 takų keliolika – Tauragės rajone.

Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė sąrašą naujiems pėsčiųjų ir dviratininkų takams prie valstybinės reikšmės kelių gyvenvietėse įrengti. Sąraše – 2371 eilutė. Skelbiama, kad sudarant eilę buvo vertintas vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, eismo įvykių skaičius, ar takas bus jau esamos infrastruktūros tęsinys, ar planuojamos infrastruktūros maršrute yra traukos centrų. Vertintas bendrai visas valstybinės reikšmės kelių tinklas.

„Suprantama, minėto projekto tempai priklausys ir nuo valstybinės reikšmės keliams skirtų lėšų“, – informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Šiuo metu skaičiuojamas poreikis naujų pėsčiųjų ir dviratininkų takų valstybinės

reikšmės kelių tinkle per gyvenvietes siekia 1852 km. Anot Kelių direkcijos, esant dabartiniam finansavimui, šiemet planuojama paskelbti viešuosius pirkimus pirmiesiems 25 ruožams, tai yra apie 27 km, projektuoti. Pirminiais skaičiavimais, šiems takams įrengti reikės apie 10 mln. eurų.

Sąraše – 12-toje vietoje 70 balų (į pirmąją vietą įrašytas pėsčiųjų ir dviračių takas Pilaitė–Čekoniškės–Sudervė surinko 90 balų) surinkęs 600 metrų tako ruožas prie kelio Tauragė–Vališkiai–Sakalinė.

Į 37-ąją sąrašo vietą pateko kelio Tauragė–Pašventys ruožas nuo 1,760 iki 2,814 km. 168-toje vietoje – kelio Stragutė–Eržvilkas–Bebirvai ruožas. Dar toliau eilėje – kelių Tauragė–Dapkiškiai–Balskai (417 ir 782), Gauraičiai–Gaurė (439), Gudlaukis–Batakiai (460), Mažonai–Šakvietis–Šilalė (938), Skaudvilė–Adakavas–Nemakščiai (1240), Šakvietis–Lomiai–Eidintai (1244), Žygaičiai–Visbarai–Bikavėnai (2007), Šakvietis–Lomiai–Eidintai (2023) ruožai.

Vis dėlto Kelių direkcija praneša, kad patvirtinta prioritetinė eilė gali būti keičiama, įtraukiant kitus, joje nesančius kelių ruožus, kuriuose tikslinga įrengti infrastruktūrą ne anksčiau kaip po 3 metų nuo ankstesnės patvirtintos prioritetinės eilės patvirtinimo dienos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą