Eglių gatvės užtverti neleido

Dalintis:

Taurų kaime esančios nuošalios Eglių gatvės gyventojai Saugaus eismo komisijai pateikė prašymą pastatyti akligatvį žymintį ženklą. Nuotolinio komisijos posėdžio metu Eglių gatvės gyventoja teigė, kad siaura, žvyruota ir vingiuota gatve kartais automobiliai pralekia dideliu greičiu – tai esą nesaugu ne tik gyventojams, bet ir netoliese esančio privataus darželio auklėtiniams.

Saugaus eismo komisijos narys, Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus komisijos posėdyje dėl prašymo pastatyti Eglių gatvėje, Tauruose, akligatvio ženklą suteikė teisę pasisakyti vienai šios gatvės gyventojai. Ž.Majus patikslino nuotolinio posėdžio dalyviams, kad gatvės gyventojų prašymas pateiktas be jokio motyvo.

– Mes to prašome dėl saugumo. Gatvė užsisukanti, 6 kaimynai. Norime tvarkyti gatvę, papilti skaldos, nes yra košmariška situacija. Kai kurios mašinos greitai pravažiuoja. Darant vartelius išnyra mašinos ir būna avarinių situacijų. Vaikai iš darželio eina, todėl dėl saugumo reikia kažką daryti, – prašė Eglių gatvės gyventoja.

Posėdžio metu išsakyta, kad surinkti gyventojų parašai gatvei uždaryti. Esą pasirašė ir privatų darželį lankančių vaikų tėvai.

– Norisi grįžti namo ir nebešluoti iš kiemų molio. Yra Ryto gatvė, kitų gatvių gyventojai gali per ten važiuoti, – tvirtino Eglių gatvės gyventojams atstovavusi moteris.

Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavęs Tauragės seniūnijos seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas išreiškė nuogąstavimus ne tik dėl noro uždaryti pravažiuojamą gatvę, bet ir dėl planuojamo skaldos pylimo.

– Turėkit omeny, kad dabar dar išlyginam žvyruotą gatvę. Tačiau kai bus papilta skaldos, neis. Kad po to nebūtų nepasitenkinimo dėl to, kad greideris neatvažiuoja, – kalbėjo M.Černeckas.

Siaura žvyruota Eglių gatve vargu ar palakstysi, tačiau gyventojai vis tiek prašo ją užtverti. Mortos Mikutytės nuotrauka

Eglių gatvė labai siaura, joje vos įmanoma prasilenkti dviem automobiliams. Tačiau ji pravažiuojama – įsukus iš šiuo metu remontuojamos Sodybos gatvės, galima patekti į Parko gatvę ar privažiuoti iki Putinų gatvės. Kad tokioje gatvelėje būtų greitai važiuojama, sunku įsivaizduoti dėl įvairių priežasčių – žvyro dangos, staigių vingių ir gatvės siaurumo.

Po posėdžio vicemerė ir Saugaus eismo komisijos pirmininkė Virginija Eičienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad prašymui statyti akligatvio ženklą ir taip uždaryti Eglių gatvę nepritarta.

– Jei leisime vieną gatvę uždaryti, tai tokių prašymų sulauksime ir iš kitur. Suprantama, kad ten dulkėta, bet Tauragės mieste tokių gatvių dar begalė. Negalime išskirti vienos gatvės, juolab, kad ja galima nuvažiuoti ir į kitas gatves, – tvirtino vicemerė V.Eičienė.

Saugaus eismo komisijos pirmininkės nuomone, yra galimybė šią gatvę padaryti saugesnę – pastatyti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. Šiuo ženklu pažymėtoje teritorijoje važiuoti galima ne didesniu kaip 20 km/h greičiu.

– Galime pastatyti tokį ženklą, bet aš sunkiai įsivaizduoju, kad tokioje gatvelėje apskritai kas nors gali lakstyti, – mano V.Eičienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą