Ekspertai aiškinasi, dėl ko įskilo vėliavos stiebas

Dalintis:

„Tauragę apvogė!“ – paskambinęs į „Tauragės kurjerį“ juokavo tauragiškis Vidmantas. Nuo Tilžės pusės įvažiuodami į Tauragę tauragiškiai ir miesto svečiai nebemato plevėsuojančios Lietuvos valstybės vėliavos. Savivaldybė informuoja, kad vėliava netrukus vėl turėtų būti iškelta – 2021 metų gruodį sumontuotas jos stiebas išvežtas remontuoti.

Iškelti Lietuvos valstybės vėliavą prie magistralinio kelio, įvažiuojant į Tauragę, vietos politikai nusprendė dar 2021-aisiais. Tuomet savivaldybės taryba iš rajono biudžeto tam reikalui skyrė 80 tūkstančių eurų. Konkurso metu vėliavos stiebo įrengimo kaina sumažėjo – biudžetui atsiėjo 38 tūkstančius eurų. Vėliava iškilmingai iškelta 2022 metų Sausio 13-osios proga. Vėliavos stiebą Jūros upės krantinėje pastatė Vilniaus įmonė „AKA Baltic“.

Tauragės kultūros centras prieš keletą savaičių ant šio stiebo buvo iškėlęs „Tauragės – kultūros sostinės“ vėliavą. Tačiau netrukus ji su visu stiebu dingo.

Pasak savivaldybės atstovės Sonetos Blankaitės, vėliavos stiebas šiuo metu perduotas gamintojui.

– Gamintojas turės išsiaiškinti, kodėl stiebas įtrūko. Tikėtina, kad jeigu tyrimas užsitęs, tai mums laikinai bus duotas trumpesnis stiebas. O po to, kai jau sutvarkys tikrąjį, jis bus sugrąžintas į ankstesniąją vietą. Tai tik laikinai bus trumpesnis stiebas, – sakė S.Blankaitė.

Vėliavos stiebas buvo 24 metrų aukščio. Laikinasis gali būti perpus trumpesnis.

Pasak įmonės „AKA Baltik“ projektų vadovo Luko Burdulio, dėl kokių priežasčių iš stiklo pluošto pagamintas stiebas įskilo, šiuo metu aiškinasi ekspertai. Neatmetami ir aplinkos veiksniai, ar tai gali būti stipraus vėjo padariniai, ar žmogaus veikla, atsakys įmonės ekspertai.

– Kol aiškinamės, kitą savaitę į Tauragę atvešime kitą, trumpesnį, stiebą, kad miestelėnai galėtų džiaugtis plevėsuojančia vėliava. O kada suremontuosime senąjį, kol kas negaliu atsakyti. Gal net pakeisime į naują, – „Tauragės kurjeriui“ sakė įmonės „AKA Baltic“ atstovas.

Šiuo metu naujasis įmonės pristatytas stiebas jau stovi, tačiau yra gerokai trumpesnis, nei ankstesnysis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą