Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas: „Situacija gali labai greit pasikeisti“

Dalintis:

Surengti pirmąją šią kadenciją spaudos konferenciją Tauragės rajono savivaldybės administraciją privertė koronavirusas. Pirmadienio vidurdienį ant savivaldybės administracijos pastato laiptų Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pristatė padėtį dėl koronaviruso pandemijos Tauragėje, atsakė į žurnalistų klausimus. Iki pirmadienio vidurdienio koronavirusas įtartas šešiems tauragiškiams. Trims jų koronavirusas nepatvirtintas. Spaudos konferencijoje negalėjo dalyvauti save izoliavęs meras Dovydas Kaminskas.

Tauragės rajono ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Modestas Petraitis patikino, kad praėjęs savaitgalis savivaldybės administracijos darbuotojams buvo ypač įtemptas. Iki pirmadienio vidurdienio šeši tauragiškiai buvo nugabenti į Klaipėdos infekcinę ligoninę, iki spaudos konferencijos gauti atsakymai dėl trijų mėginių. Visi jie – neigiami. Visi į Klaipėdą nugabenti žmonės – grįžę iš užsienio šalių.

Savaitgalį „Bastilijos“ laisvalaikio ir sporto kompleksas paverstas „koronaviruso izoliacijos bastionu“. Iš viešbučio iškeldinti gyventojai, paruoštos patalpos gyventojų saviizoliacijai. Izoliuotis „Bastilijoje“ galės žmonės, kurie neturi galimybių to daryti namuose. Iki pirmadienio ryto „Bastilijoje“ buvo izoliuoti penki asmenys, du iš jų savaitgalį buvo išgabenti į Klaipėdos infekcinę ligoninę. Artimiausiomis dienomis „Bastilijoje“ prašosi apgyvendinami dar bent 4 tauragiškiai, kurie grįžę iš užsienio šalių neturi galimybės izoliuotis namuose.

– Išspręstas klausimas dėl maitinimo namuose ir „Bastilijoje“ izoliuotiems žmonėms, yra rastos trys įmonės, kurios pristatys maistą iki durų, tik žmogus turės susimokėti. Taip pat vakar teko organizuoti vieno žmogaus parvežimą iš Kryžkalnio, šis žmogus šiandien jau yra save izoliavęs, – informavo M.Petraitis.

Savivaldybės administracija prašo Tauragės miesto ir rajono gyventojų be rimto reikalo nevykti į gydymo įstaigas ir jei tik įmanoma, būti namuose.

– Jeigu šiandien mūsų gydytojai dar nėra labai apkrauti, situacija gali labai greit pasikeisti. Kai Klaipėda bus užkišta, manome, kad ta grandininė reakcija turėtų ateiti ir iki Tauragės. Šiandien esame paruošę 10 patalpų ligoninėje, iki 20 vietų sergantiems gyventojams, – sakė M.Petraitis.

Jis priminė, kad saviizoliacijos vengiantys iš užsienio grįžę asmenys gali sulaukti baudžiamosios atsakomybės, todėl gyventojai prašomi, jei tokių asmenų žino, apie juos kuo skubiau pranešti savivaldybės administracijai arba „karštąja“ telefono linija 1808. Savivaldybė kreipiasi į visuomenę ieškodama savanorių, kurių pagalbos prireiks pristatant izoliuotiems žmonėms maistą į namus ar net saugoti patalpas, kad izoliuotasis jų nepaliktų.

Pasak M.Petraičio, džiugu, kad į pagalbą suskubo vietos verslas – tai viešojo maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos.

Duomenų apie tauragiškius, kuriems iki šiol iš užsienio nepavyko pasiekti namų, Tauragės rajono savivaldybės administracija neturi, tačiau įvairiais kitais klausimais į Tauragės savivaldybę kreipėsi 16 iš užsienio grįžtančių tauragiškių.

– Antradienį parvyksta mergina iš Prancūzijos, žmonės grįžta keltais iš Švedijos, Norvegijos ir jie neturi galimybių izoliuotis namuose, nes yra vaikai, tėvai, seneliai. Sekmadienį tauragiškių parskrenda iš Anglijos, Danijos, turime įvairių situacijų. Žinoma, suprantame, kad šitie žmonės patys pavojingiausi dabar, bet turime jiems padėti, – kalbėjo M.Petraitis.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas atskleidė konkretų atvejį, apie kurį buvo informuotas policijos, – iš užsienio grįžęs asmuo ne užsidarė karantine, o atėjo į darbą. Su juo netrukus susisiekė policija ir pareikalavo palikti darbovietės patalpas bei izoliuotis.

Darbas savivaldybės administracijoje dėl karantino nestoja – gyventojai absoliučiai visais klausimais gali kreiptis elektroniniu paštu, nurodytais telefonų numeriais. Specialistai visas paslaugas teiks nuotoliniu būdu.

– Tik jeigu problemos nepavyksta išspręsti telefonu, išlaikant dviejų metrų atstumą, interesantas bus konsultuojamas pačiame savivaldybės administracijos pastate, – informavo M.Petraitis.

Apie naujausius koronaviruso atvejus savivaldybės administracija pažadėjo informuoti kuo dažniau.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą