Elektriniai paspirtukai tapo kliūtimi praeiviams

Dalintis:

Sparčiai visoje šalyje, taip pat Tauragėje, išplitę nuomojami elektriniai paspirtukai erzina praeivius. Ne vienam yra tekę perlipti ar apeiti tiesiog ant šaligatvio vidurio numestą šią transporto priemonę. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus tvirtina net matęs ant kelio ženklo užkeltą paspirtuką. Kaip elgtis tokiose situacijose?

Numesti paspirtukai piktina

Išpopuliarėjusi elektrinių paspirtukų nuoma jau senokai išpopuliarėjo ir Tauragėje. Džiugiai gyventojų pasitikta patogi naujiena neretai apkartina gyvenimą – kartais šaligatviu praeiti būna sudėtinga, mat tenka įveikti iš „Bolt“ paspirtukų padarytą kliūčių ruožą. Redakcijai paskambinęs skaitytojas piktinosi, kad išvažiuodamas iš nuosavo namo kiemo kartą vos nesugadino tiesiog prie vartų palikto paspirtuko.

„Tauragės kurjerio“ feisbuke paskelbus J.V.Kalvano parke į šiukšlių dėžę įmesto paspirtuko nuotrauką, sulaukėme nemažai skaitytojų žinučių.

„Nepuošia miesto, nes kasdien pilni grioviai ir pakelės privartytų paspirtukų. Ar nereikėtų policininkams pasidomėti tais vartytojais ir svetimo turto gadintojais?“ – rašo Irena S.

„Tokio jaunimo daug Tauragėje. Kai susimokėtų baudas, gal tada suprastų“, – įsitikinusi Nomeda L.

Štai taip prieš kelias dienas atrodė pėsčiųjų takas už Jūros upės tilto. Irenos S. atsiųsta nuotrauka

Kliūčių ruožas silpnaregiams

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Tauragės rajono ir Pagėgių filialo atstovas Nerijus Bardziliauskas „Tauragės kurjeriui“ tvirtino iki šiol sąjungos narių nusiskundimų nesulaukęs. Tačiau pripažino, kad silpnaregiams ne vietoje palikti paspirtukai dažnai tampa kliūtimi.

– Tie, kas nemato, eina su lazdele. „Apsičiupinėja“ kliūtis. Kas eina savo maršrutu, jį gerai žino, tačiau neplanuotų kliūčių pasitaiko. Tenka elgtis atidžiai, – kalbėjo pašnekovas.

Nerijaus Bardziliausko įsitikinimu, paspirtukų palikimas kur papuolė – labai neatsakingas elgesys, galintis pridaryti nemalonumų praeiviams.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus prisiminė atvejį, kai pastebėjo ant kelio ženklo užkeltą paspirtuką. Ir tai ne vienintelis toks keistas šios transporto priemonės palikimo būdas.

– Į mus dėl paspirtukų žmonės nesikreipia – turbūt supranta, kad ne mūsų jie. Manau, mes dar iki jų „neužaugę“. Artėja ruduo, reikės valyti šaligatvius. Ką valytojams reikės su jais daryti? Žmonės turėtų laikytis nors kažkokių taisyklių. Būna, kad eidamas namo matau nuverstus ant šaligatvio – kaip tada turi praeiti mamos su vežimėliais? – piktinosi seniūnas.

Vartotojus lavina

„Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad Tauragėje situacija nėra išskirtinė. Piktavališkų paspirtukų numetimo atvejų pasitaiko ir kitur.

– Kaip ir kituose miestuose, stengiamės vartotojus visapusiškai skatinti ir edukuoti. Nors paspirtukai Lietuvos miestų gatvėse jau ne pirmą sezoną – palyginus su kitomis transporto priemonėmis, tai gana naujas dalykas. Be to, kelionėms kasmet sparčiai augant, dauguma vartotojų visada yra naujokai. Todėl tinkamo elgesio ir tvarkingo parkavimo įpročiai kai kuriems paspirtukininkams dar nėra susiformavę, – sakė E.Balta.

„Bolt“ atstovas pataria – pastebėjus neatsakingai paliktą paspirtuką, patogiausia apie jį pranešti atsidarius „Bolt“ programėlės paspirtukų žemėlapį ir kairiajame apatiniame jo kampe spustelėjus šauktuką. Tą galima padaryti per savo įrenginio naršyklę adresu https://bolt.eu/lt/report-scooter/

Paspirtukų nuomos platformos „Bolt“ atstovas sakė, kad su neatsakingai paspirtuką palikusiu vairuotoju „Bolt“ atstovai susisiekia, primena jam apie taisykles, o esant būtinybei – apriboja galimybes naudotis paslaugomis.

Įmonės atstovai taip pat informuoja, kad nuo birželio veikia tinkamo parkavimo patikros sistema, kuri atpažįsta nuotraukoje netinkamai paliktą paspirtuką. Jį netinkamai palikęs vartotojas gauna pranešimą į telefoną.

– Paspirtukai, kurių baterija yra ties išsikrovimo riba, apgadinti ar esame gavę pranešimų apie netinkamą jų parkavimą, yra surenkami. Tuo Tauragės mieste rūpinasi mūsų rangovas. Tokie paspirtukai surenkami ir išvežami kiekvieną dieną, o ryte vėl atvežami į miestą. Jeigu paspirtukas veikiantis ir apie jį negavome pranešimų – jis lieka mieste, – detalizavo E.Balta.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.