fbpx

Elektrinių paspirtukų vairuotojai kelia vis didesnį nerimą

Dalintis:

Dėl Tauragės gatvėmis tiesiog skriejančių elektrinių paspirtukų į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi ne vienas skaitytojas. Dažnas sako į darbą rytais einantys su nerimu, nes baiminasi būti partrenkti. Pavojingo vairavimo atvejus pastebi ir per dienas miesto gatvėmis zujantys vairavimo instruktoriai, ir policijos pareigūnai.

„Vienas paspirtuku važiuojantis paauglys pro mane pralėkė šaligatviu, net krūptelėjau, kelių centimetrų trūko, kad partrenktų. Čia pat išlėkė į Respublikos gatvę ir su draugu, kuris taip pat važiavo paspirtuku, lėkė gatvės viduriu, nes tuomet nebuvo mašinų. Vaikai nei liemenių, nei šalmų nedėvi, važiuoja mandravodami tai viduriu gatvės, tai šaligatviu“, – anksčiau redakcijai yra sakęs vienas iš skaitytojų.

Jau esame rašę ir apie eismo nelaimes, į kurias pateko elektrinio paspirtukų vairuotojai.

Tauragėje vairavimo instruktoriumi dirbantis Remigijus Jonutis savo feisbuko paskyroje dalijasi užfiksuotais kadrais, kuriuose matyti, kaip tokių vairuotojų veiksmai kelia pavojų jiems patiems ir aplinkiniams. Kai kuriais atvejais – iki nelaimės vos viena akimirka.

– Daugiau šiuo metu pastebiu važinėjančių su elektriniais paspirtukais nei su dviračiais. Dviratininkai eisme elgiasi tvarkingiau. Savaime suprantama, dviratininkai dažniausiai yra vyresnio amžiaus. O paspirtukininkai pagrinde jaunimas, tai ir poelgiai mažiau apgalvoti būna. Pastebiu, kad didžioji dalis paspirtukininkų važiuoja per greitai pro pėsčiuosius ir važiuoja per pėsčiųjų perėjas nenulipdami. Toks elgesys geriausiu atveju baigsis laimingai, kitu atveju – grės bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Trečiu atveju – kelionė į ligoninę dėl įvairių traumų. Automobilių vairuotojams patarčiau papildomai pasisaugoti tose pačiose vietose, kur turi praleisti pėsčiuosius, – dėstė R.Jonutis.

Dažnas elektriniu paspirtuku važiuojantis eismo dalyvis prie pėsčiųjų perėjos nenulipa. Stop kadras iš Remigijaus Jonučio užfiksuoto video

Pasisaugoti ragina ir policijos pareigūnai. Kiek anksčiau Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Lina Banienė yra sakiusi, kad dviračiu, elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais galima važiuoti pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, nekelti jiems pavojaus ar trukdyti.

Tauragės AVPK Bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė pasakojo, kad pareigūnai dažnai pastebi paspirtukais važiuojančius jaunesnius nei leistina vaikus, šalmo nedėvinčius nepilnamečius.

– Su elektriniu paspirtuku iki 25 kW galingumo važiuoti galima tik nuo 14 metų amžiaus. Pastebima, kad važiuoja per jauni, kone visi be šalmų, dažniausiai prie pėsčiųjų perėjos nenulipa, kartais ant vieno paspirtuko važiuoja ir po du, nors tai draudžiama. Mes pačios stebime, susistabdome tokius vairuotojus. Kai kuriais atvejais ir tėvams paskambiname, – sakė pareigūnė J.Sadauskytė.

Kelių eismo taisykles pažeisdamas paspirtuko vairuotojas gali užsitraukti baudą nuo 20 iki 40 eurų. O nepilnamečių tėvams gresia įspėjimas arba bauda iki 100 eurų. Policijos atstovė taip pat informavo, kad nuo šių metų birželio iki rugsėjo mėnesio surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą