Formuoja naują gatvių asfaltavimo sąrašą

Dalintis:

Tauragės rajono gatvių asfaltavimo komisija su meru priešakyje praėjusią savaitę apvažiavo kone visą Tauragės rajoną. Apžiūrėtos asfaltuoti siūlomos gatvės – svarstoma, kurias jų įtraukti į naują asfaltuotinų gatvių sąrašą. Kaip sako Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė, gyventojai nori „plano maksimum“ – gyventi be dulkių ir duobių.

Važiavo apžiūrėti

Viena opiausių problemų Tauragės rajono gyventojams – keliai ir gatvės. 2017 metais sudarytas gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašas netrukus bus atnaujintas, įrašant valdžios dėmesio besiprašančias gatves. Į šį procesą įsitraukia seniūnijos, seniūnaičiai ir bendruomenės.

Pirmadienį ir antradienį Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko darbotvarkėje buvo įrašytos kelionės į kaimiškąsias seniūnijas. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė meras, planuota kartu su gatvių asfaltavimo eiliškumo komisija apžiūrėti gatves, kurias siūloma įtraukti į sąrašą.

– Apžiūrime seniūnų pateiktas gatves, kurias norėtų įtraukti į asfaltavimo eiliškumą. Į sąrašą įtraukti galima pagal kriterijus. Matome nelogiškumų. Neabejoju, kad kai kurios gatvės bus išbrauktos. Jei gatvė neveda į jokią sodybą, kam ją asfaltuoti? Turime ir gyventojų siūlymus, bet tikrai nepavyks į visus juos atsižvelgti, – kalbėjo meras D.Kaminskas.

Dovydas Kaminskas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pasak mero, daug aktualių vietų esama Tauragės kaimiškojoje seniūnijoje, didesnį dėmesį ketinama atkreipti ne tik į Butkelių ir Taurų gyvenvietes, esančias arčiausiai miesto, bet ir atokesnius kaimus.

– Vakar keturiese pravažiavome kelias gatves Mažonų, Batakių, Skaudvilės seniūnijose. Gaurės jau nespėjome. Per porą dienų apvažiuosime visą rajoną. Penktadienį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje bus svarstomi komisijos siūlymai, – antradienį kalbėjo D.Kaminskas, patikinęs, kad dar tą patį vakarą planuoja aplankyti Gaurės ir Žygaičių seniūnijas.

Pagal 2017 m. patvirtintą kaimiškųjų seniūnijų gatvių ir kelių asfaltavimo sąrašą šiemet bus asfaltuojamos paskutinės 5 šio sąrašo gatvės. Pagal 2018 m. patvirtintą miesto gatvių rekonstrukcijos eiliškumo sąrašą šiemet bus asfaltuojamos Kovo 11-osios ir Liepų gatvės, o jas rekonstravus iš šio sąrašo bus užbaigtos asfaltuoti 9 gatvės.

Naujas kaimo gatvių eiliškumas bus sudaromas už 4,2 mln. eurų, skaičiuojant šiandieninėmis kainomis. Lėšos bus paskirstytos 7 seniūnijoms pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį. D.Kaminskas patikslino, kad pagal parengtą darbo grupės dokumentą į eiliškumą įtraukta apie 40 skirtingo lygio gatvių. Šiandieninėmis kainomis tiek suplanuotų darbų seniūnijose būtų įmanoma atlikti tik per 4–5 metus. Jei kainos kils – ir per ilgiau.

Prašo to paties

Mažonų seniūnas Egidijus Jurgilas. Daivos Žebelienės nuotrauka

Mažonų seniūnijos seniūnas Egidijus Jurgilas „Tauragės kurjeriui“ per daug nesiplėtodamas sakė, kad palieka 2019 metais į sąrašą įtrauktas gatves. Esą šiuo metu svarbu, kad bent jau į sąrašą anksčiau įtrauktas gatves ir kelius išasfaltuotų.

– Yra Lomių, Norkaičių kaimų gatvės, Šakviečio kaimo. Nekeičiau, kad nebūtų kalbų, jog atėjo naujas seniūnas ir daro savo. Perskambinau seniūnaičiams – jie irgi nenori nieko keisti. Sąrašas bus sudaromas trejiems metams, tai negali tikėtis, kad visas išasfaltuos, – mano E.Jurgilas.

Į senąjį sąrašą įtrauktas, bet iki šiol neišasfaltuotas gatves palikti nusprendė ir Žygaičių seniūnijos seniūnė Lina Baziliauskienė.

Lina Baziliauskienė – naujoji Žygaičių seniūnė. Asmeninio albumo nuotrauka

– Jei gerai prisimenu, pirmoji buvo Sartininkų kaimo Knygnešio gatvė, antra – Skiržemės kaimo Skiržemės gatvė. Joje daug ūkininkų gyvena. Kai sausa, tai visai neblogai, bet ši žiema parodė, kas yra kas, – kalbėjo L.Baziliauskienė. – Skiržemės gatvė turbūt reikalaus daugiausia investicijų, nes jos ilgis apie 980 metrų. Namų ten 24, yra stiprių ūkininkų. Rudenį jie ir patys bandė greideriuoti.

Skiržemės kaimas – vienas atokiausių Tauragės rajone, kai kurių vienkiemių gyventojai jau priklauso Šilutės rajonui. Savo sodyboje gyvenantys Algimantas ir Virginija Vilkiai pasakoja, kad visus 26-erius metus, kiek čia gyvena, turi taikstytis su tomis pačiomis problemomis.

– Per dulkes ir vasarą, ir žiemą sunku buvo pravažiuoti. Dabar sutvarkė, seniūnija greiderį turi. Bet žiemą – kokios duobės. Ir patys nusigreideriuojam, kai nebesulaukiam. Niekas nežiūri, kiek mums išlaidų. Laistom vasarą tą kelią, druską pilam, vandenį, – jau įprastus darbus vardijo Algimantas.

– Langų praktiškai neplaunam, nes neįmanoma. O kiek čia pravažiuoja! Ir šiukšlės, ir autobusai, ir supirkėjai. Yra ir jaunimo. Kaimo ribą žyminčio ženklo nėra, neriboja greičio. Esam kelis ir pastabdę, prašę, kad sumažintų greitį. Atvažiuoja dukra su anūku ir baugu, – dėl saugumo nuogąstavo Virginija.

Skiržemėje su vyru ūkininkaujanti Renata Beržinienė taip pat guodėsi, kad pravažiuoti sunku. 60 karvių laikančių ūkininkų kieme – du automobiliai. Pravažesniu naudojasi vyras, o kitu lengvuoju automobiliu ponia Renata vaikus veža į darželį – moteris sako, kad kartais būna tikrai sudėtinga.

– Nuo Sartininkų link Žemaičių Naumiesčio išdaužytas kelias būna. Turi būti aukšta mašina tokiam kaime, o jas turi ne visi. Išvaro sunkvežimiai, pienovežiai. Vien duobės būna. Čia visi ūkiškai gyvena ir visiems atveža toną ar net kelias tai grūdų, tai trąšų, siuntinių tarnybos važinėja. Čia gyvas kaimas, – džiaugėsi pašnekovė, dar pasakodama varčiusi senus archyvus, kuriuose pastebėjo kaimo nuotraukas – jose matyti, kad Skiržemės gatvė kadaise buvo asfaltuota.

Renatos Beržinienės tvirtinimu, pats baisiausias laikas žvyruotai kaimo gatvei yra ruduo, kai prasideda pašarų galvijams ruošimas. Abi kalbintos šeimos patvirtino – skalbinių lauke džiaustyti neįmanoma.

Džiaugiasi bendruomenių aktyvumu

Danguolė Jatautienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės rajone didžiausia seniūnija yra Tauragės seniūnija, kuriai vadovauja Danguolė Jatautienė. „Tauragės kurjeriui“ ji tvirtino, kad seniūnaičiai ir bendruomenių nariai aktyviai dalyvavo apklausoje ir išsakė savo pageidavimus.

– Mūsų seniūnijoje yra 8 didelės gyvenvietės. Problema yra ne vien duobės, bet ir dulkėtumas. Pas mus vietoje 12 eilučių atsirado gal 30, jei gerai pamenu. Bet reikia suprasti, tai labai didelis papildymas. Komisija pagal kriterijus nutarė kai kurias gatves išbraukti. Laukiame ir patys, ką patvirtins taryba, – nedetalizuodama asfaltavimui siūlomų gatvių kalbėjo D.Jatautienė. – Šituo procesu esu patenkinta. Tai vieša, demokratiška. Kai kurioms gatvėms reikės palaukti, bet procesas jau juda.

Skaudvilės seniūnas Gediminas Dinapas neslėpė, kad su seniūnaičiais aptarus norimas asfaltuoti gatves nuspręsta į sąrašą traukti ne visas. Viskas dėl ribotų finansų.

– Buvo, ką siūlė 2019 metais, jei neklystu, sąraše buvo gal 6 gatvės. Tai mes dar teikėm 7 gatves. Analizuotas 13 gatvių sąrašas. Komisija pritartų 10-ies Skaudvilės seniūnijos gatvių įtraukimui, – kalbėjo G.Dinapas.

Anot pašnekovo, pirmosios Skaudvilės seniūnijos sąraše galėtų būti dvi gatvės – Trumpoji ir Malūno, mat jų sandūroje planuojama elektromobilių įkrovimo stotelė.

– Komisijos posėdyje buvo ginčų ir griežtesnių pasisakymų. Gal pritrūko požiūrio į ateitį – čia mano nuomonė. Projektuojant žiūrima į priekį, gyvenvietė gal pilnai apgyvendinta, o kiek ten mašinų važiuoja? Kas iš to kaimo liks po 5 metų, kai ateis eilė tą gatvę asfaltuoti? Yra kaimų, kurie pasmerkti išnykti ir mes tai matome, – liūdna realybe pasidalijo Skaudvilės seniūnas.

Liepų gatvė Lauksargiuose – viena paskutiniųjų likusi neasfaltuota. Mortos Mikutytės nuotrauka

Išskirtinę situaciją Lauksargių seniūnijoje atskleidė seniūnas Mindaugas Giačas. Jis pasakojo, kad į asfaltavimo eiliškumo sąrašą siūlo dvi jau anksčiau įrašytas Lauksargių gatves – Liepų ir Kaštonų. Jas sutvarkius, visas 100 proc. kaimo gatvių bus asfaltuota. Dar vienas seniūnijos skaudulys – kelias tarp Aukštvilkių ir Šakių – jo ilgis apie 4 km ir asfaltavimas šių dienų kainomis gali atsieiti net 1,5 mln. eurų, todėl M.Giačas didelių vilčių nededa.

Galutiniai Tauragės rajono gyvenviečių ir miesto gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašai bus tvirtinami trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą