Gatvėje užlyginus duobes – styro vinys

Dalintis:

Žvejų gatvės (Jovarai) gyventojai nesidžiaugia neseniai čia plušėjusių darbininkų atliktu darbu – didelės duobės užpiltos susmulkintu statybiniu laužu, kuriame daug vinių ir armatūros likučių. Žmonės nori, kad jis būtų susemtas ir išvežtas su visu „gėriu“, o ant gatvės būtų išpilta skalda.

Skundas socialiniame tinkle

Anksčiau Žvejų gatvės duobėse tyvuliavo vanduo, o dabar – styro įvairios metalo atliekos. Ten gyvenančios šeimos nepatenkintos, kadangi į namus reikia važiuoti per išpiltą statybinį laužą, kuriame daug surūdijusio metalo liekanų. Dėl to pasipiktinimą socialiniame tinkle išreiškė Vygantas Misiukevičius: „Atkreipkite dėmesį kaip tvarkomos gatvės. Seniūnas žadėjo, kad kelininkai užpils, pažvyruos, sulygins duobes, nes jau vaikams į mokyklą einant reikėjo guminių batų. Užpylė „specialistai“ vinimis, armatūromis. Pasipilkit tą „gėrį“ ant savo kelio, ponai.“

V.Misiukevičius žurnalistei pasakojo, kad Žvejų gatvės atkarpą gyventojai patys yra išlyginę ir išpylę akmenukais, kad nedulkėtų, o problemos atsirado dėl greideristo nekompetencijos. Po kelio lyginimo darbų greideriu, žmonės ne kartą pasiėmę grėblius lygino gatvę prie savo namų dar kartą.

– Buvo gatvėje duobių, dabar pusę jų užpylė šiukšlėmis, kitur nieko nedarė. Šiandien žmona kalbėjosi su televizija, prieš jai atvažiuojant filmuoti kažkokie darbininkai rinko vinis, šiukšles. Ji nusiuntė laišką ir merui. Seniūnui mes ir keli kaimynai skambinome, kad užlygintų duobes. Patys kelininkai tas duobes išgraužė. Jie sugebėjo ten, kur nereikia, su greideriu pravažiuoti taip, kad padarė broką, o kur buvo duobės – visiškai nieko nedarė. Tik ant dviejų didelių duobių užpylė šitų šiukšlių, – apmaudo neslėpė Žvejų gatvėje gyvenantis vyras.

Ne visos duobės Žvejų gatvėje užlopytos. Vyganto Misiukevičiaus atsiųsta nuotrauka

Vinių kibirai

Pasak jo, žmonės ir patys kalti, kad niekur nesikreipia dėl atmestinai atliktų darbų gatvėse. Dabar V.Misiukevičius su kaimynais siekia, kad Žvejų gatvė būtų gražiai ir kokybiškai sutvarkyta. Jis patikino, jog ne vienerius metus ji buvo tvarkoma atmestinai.

– Kai feisbuke aš apie tai parašiau, tai buvo negražių komentarų gatves prižiūrintiems. Vienas žmogus parašė, kad prie savo namų pririnko dvidešimt kibirų vinių ir jos vis dar lenda, vis dar jų randa. Kodėl mes turim patys tvarkyti tą šiukšlyną išverstą. Mano tėvas jau padangą pradūrė. Ant kelio supiltas statybinis laužas, statybinės šiukšlės. Duobės buvo didelės – beveik nuo tvoros iki tvoros. Patys greideristai tas duobes padarė ir nesugebėjo išlyginti. Jie tik pravažiuoja – tokia tik nauda, – apie įsisenėjusią problemą kalbėjo vyras.

Duobės Žvejų gatvėje buvo užpiltos ir užlygintos praėjusios savaitės trečiadienį. Vyganto žmona jose vinis, vielas ir kitas metalo atliekas pastebėjo tik šeštadienio vakare, vedžiodama šunį, nes visi į darbus išvyksta tamsoje ir grįžta jau sutemus. Sekmadienį ryte šeima kelią apžiūrėjo, nufotografavo.

– Nesvarbu, kad darbininkai aprinko, bet per laiką vinys iš apačios vis kils į viršų. Ypač žiemą, šaltis jas iškilnos. Jie tas visas šiukšles turi susisemti ir nusivežti, turi užpilti normalią skaldą. Arba aš paimsiu su savo transportu ir atvežęs supilsiu jiems į kiemą, ar į kabinetą nunešęs ant stalo kibirą papilsiu. Jei jie mums taip daro, kodėl mes jiems taip negalime padaryti. Tiesiai prieš vartus tokią nesąmonę padaryti. Ačiū Dievui, kad galima per kitą pusę važiuoti, jei būtų užtaisę nuo Saulės gatvės, tai ką tada daryti? Ką tas žmogus galvojo, kuris lygino kelią su vinimis, – stebėjosi Vygantas.

V.Misiukevičius atsiuntęs nuotraukas teigia, jog situacija nepasikeitė, vinių yra daug

Kels ieškinį

V.Misiukevičiaus teigimu, daug mašinų važiuoja Žvejų gatve, kadangi automobilyje sėdint vinys nesimato. Jei situacija nepasikeis, jis svarsto galimybę kartu su bendruomene iškelti ieškinį seniūnijai, tiksliau tam, kas rūpinasi keliais.

Gyventojai svarstė, kad Tauragės miesto seniūnija tik „atpirkimo ožys“ – trūksta lėšų, matyt, Tauragės rajono savivaldybė nepakankamai jų skiria. Juo labiau, kad numatytoms grandiozinėms sporto arenos statyboms skolinasi milijonus. Manoma, kad bandydama sutaupyti seniūnija sukosi iš keblios situacijos užpildama statybinių atliekų, nes žmonės prašė užlyginti duobes. O rezultatas toks, kad tik įpylė alyvos į ugnį.

V.Misiukevičius atsiuntė į redakciją nuotraukas, kuriose vis dar styro vinys, vielos ir kitos metalo atliekos, nors atvykę darbininkai jas rankiojo. Jam neramu, nes įvairaus amžiaus vaikai važinėja dviračiais, eina iš mokyklos, o jei kuris paslydęs užvirs ant styrančio metalo liekanų, tai gali būti skaudžių pasekmių.

Darbininkai „neapsižiūrėjo“

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus žino apie kilusį nepasitenkinimą dėl Žvejų gatvės duobių remonto. Jam apmaudu, kad žmonės ne jam skambino, o iš karto pakėlė didelį triukšmą.

– Tiesiog žmogiška klaida, ką aš jau čia pakomentuosiu. Ta skalda buvo grąžinta ir atvežta geros, pataisyta ten ta vieta. Neapsižiūrėjo ūkio dalies darbuotojai. Kai porą kaušų kabino, matyt, ne iš tos krūvos. Tie nepažiūrėjo, man sakė: buvom aprinkę, kiek matėm. Bet, aišku, neaprinko. Juk mano darbuotojai dirbantys už pašalpas, tai jie gal nesusivokė. Tvarkėme taip pat dar 5-6 vietas, darėme tą patį, bet niekur nebuvo problemų. Pirkome tą patį baltą betoną, čia centre, ir prie savivaldybės, dar kelias aikšteles užpylėme. Viskas buvo gerai. Prisipažino ta įmonė, kad įdėjo biški metalo, matyt pakabino ne iš vidurio, o iš krūvos krašto, o tie nuvežė ir papylė, – situaciją atskleidė seniūnas.

Pasak jo, Žvejų gatvės gyventojai gatvę yra išpylę akmenukais, todėl jis nenorėjo ten užvežti žvyro, kad nepablogintų situacijos. Juo labiau, kad buvo prašančių to nedaryti.

– Prie tų akmenukų geriau maltas betonas. Aš kalbėjau su nepatenkintos šeimos kaimynais, man sakė: nu mačiau ten kelias vinis. Bet jie nedarė tragedijos. Aš penktadienį buvau kitam gale tos gatvės, norėjau žvyruoti. Bet manęs ten gyvenantys prašė nežvyruoti, sakė, kad jų sklepai ir kiemai yra žemai, todėl jie gali „skęsti“. Nori geriau ir pigiau, bet gaunasi kaip visada. Aš suprantu, kad blogai, kad tų vinių pasitaikė. Duok Dieve, kad jie neprasidūrė padangų. Juk ne specialiai taip atsitiko. Dabar ten viskas patvarkyta. Aš neneigiu to, kas nutiko, – kalbėjo Žilvinas Majus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą