Gedimino gatvės duobės – išbandymas vairuotojams ir politikams

Dalintis:

Prieš savivaldos rinkimus kandidatai į merus ir tarybos narius Tauragės miesto ir rajono problema Nr.1 įvardijo neasfaltuotas gatves. Praėjus rinkiminiam vajui išryškėjo ir dar viena gatvių bėda – asfaltuotos gatvės taip susidėvėjusios, kad važiuodami per jas vairuotojai bijo ne tik padangas pradurti, važiuoklę sugadinti, bet ir dantis išbarstyti. Viena tokių ypač „nudėvėtų“ gatvių – Gedimino.

Kaip po žemės drebėjimo

Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekęs tauragiškis vairuotojas Stanislovas stebėjosi, kad valdžia nemato, kaip atrodo Gedimino ir J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryža.

– Tai viena pagrindinių, judriausių miesto vietų. Čia pat didieji prekybos centrai, eismas beveik nemalšta. O šita sankryža kaip po žemės drebėjimo. Taip ir parašykite – kaip po žemės drebėjimo, – ironiškai juokavo vyras.

Stanislovas sakė skaitęs spaudoje, kad Gedimino gatvė pavaldi Kelių direkcijai, ne savivaldybei, kad ji prieš kelerius metus buvo perduota savivaldybės žinion, bet Kelių direkcija įsipareigojo ją suremontuoti.

– Taip, žinau, valdininkai sakys, kad šita sankryža bus suremontuota, kai bus remontuojama visa gatvė, kad vietos valdžia nekalta, kad jiems nepriklauso. Bet kiek dar laukti to remonto – dar metus? Tai įkris kas nors į duobę, ratus paliks. Negi nebūtų galima bent paremontuoti duobių sankryžoje? Šimtus tūkstančių eurų dviračių nameliams mieste skiria, o pagrindinei gatvei pinigų nėra, – stebėjosi vairuotojas.

Gedimino gatvė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Praėjo daugiau nei metai

Pernai kovą Tauragės rajono taryba nutarė iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) savivaldybės žinion perimti Gedimino gatvę ir jos bėdas nusprendė spręsti pati. Jau pernai gatvėje įspaustos provėžos viršijo 7–8 centimetrus, gatvėje žiojėjo įtrūkimai ir duobės. Ypač prasta situacija sankryžose su J.Tumo–Vaižganto ir Prezidento gatvėmis.

Taryba sudarė sutartį, pagal kurią prieš perduodant gatvę savivaldybės žinion Automobilių kelių direkcija paklos naują asfaltą ir įrengs žiedinę sankryžą. Praėjo daugiau nei metai, o pokyčių – jokių. Tokias sutartis su direkcija yra sudariusios 27 savivaldybės.

Gedimino gatvė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Derina meras

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad iki šiol Gedimino gatvė savivaldybės žinion neperleista.

– Mes ją priimsime tik tada, kai ji bus pilnai sutvarkyta. Kada prasidės asfaltavimo darbai, nežinau, bet anksčiau buvo kalbama apie šiuos ir ateinančius metus, – informavo skyriaus vedėja.

Pasak G.Pukelytės, reikalus su Lietuvos automobilių kelių direkcija kuravo buvęs Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis ir rajono meras. Šią savaitę meras Dovydas Kaminskas susitinka su LAKD atstovais.

Pasak Tauragės kelių tarnybos vadovo Dariaus Spacernos, Gedimino gatvė yra valstybinės reikšmės kelio tęsinys ir Kelių tarnyba prižiūri šią kelio atkarpą pagal skirtą finansavimą. Paklaustas, gal žino, kada prasidės Gedimino gatvės remontas, D.Spacerna spėlioti nesiėmė.

– Niekada nesiimu prognozuoti ir burti iš kavos tirščių. Į šituos klausimus galėtų atsakyti politikos klerkai. Savo kailiu esu patyręs – prižada finansavimą, o kai ateina laikas daryti darbus, paaiškėja, kad niekas nevyks. Nenoriu likti pažaduku ir suteikti gyventojams nepagrįstų lūkesčių, – sakė pašnekovas.

Kilometras – milijonas

Gatvės eksploataciją ir priežiūrą perleidus savivaldybei, jos remontui būtų skiriamos kelių priežiūros lėšos. Prie sankryžos Gedimino–Pramonės gatvių sankirtoje įrengimo savivaldybei lėšomis prisidėti tektų 20 proc. Preliminari suma, kuria savivaldybei teks prisidėti prie žiedinės sankryžos įrengimo, yra apie 200 tūkst. eurų. Išlyginamąjį sluoksnį pakloti šioje gatvėje kainuotų 700 tūkst. eurų, šią projekto dalį finansuos LAKD. Buvęs savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas A.Preikšaitis pernai buvo preliminariai apskaičiavęs, kad nutiesti vieną kilometrą asfalto mieste kainuoja apie 1 milijoną eurų.

Meras Dovydas Kaminskas sako dažnai važiuojantis Gedimino gatve ir apie jos situaciją žino.

– Šia gatve važiuoju dažnai, būklė šioje gatvėje bloga, ypač ties J.Tumo-Vaižganto g. sankryža. Pagal pasirašytą sutartį darbai turi būti atlikti kitais metais, tikslių datų dar negaliu atsakyti, tačiau iš praėjusių susitikimų su LAKD supratau, kad antroje metų pusėje. Darbų trukmė nebus labai ilga, darbai turėtų būti atlikti tais pačiais metais, nes bus keičiamas asfalto dangos viršutinis sluoksnis visoje Gedimino gatvėje. Gatvė pereis savivaldybei po atnaujinimo darbų, atlikus visas biurokratines turto perdavimo procedūras, – sakė rajono meras.

Savivaldybės taryba pritarė ir dar vienai gatvių tvarkymo iniciatyvai. Prisidedant privačiam verslui per trejus metus planuojama išasfaltuoti 20 gatvių ar jų atkarpų. Viešąjį konkursą laimėjęs privatus investuotojas atnaujins gatvių ar jų atkarpų infrastruktūrą: įrengs, atnaujins asfaltbetonio dangą, šaligatvius, pėsčiųjų, dviračių takus, apšvietimą, lietaus nuotekas. Taip pat numatyta, kad po to, kai bus atlikti gatvių atnaujinimo darbai, privatus partneris dar 15 metų vykdys ir šių gatvių priežiūrą (valymą, remontą, apšvietimo įrenginių priežiūrą). Tauragės rajono savivaldybės administracija už atliktus darbus privačiam partneriui atsiskaitys per 15 metų. Planuojamas maksimalus metinis mokestis – iki 750 tūkst. eurų.

Ką manote apie Gedimino gatvės būklę?

Stasys ir Dalia

Stasys ir Dalia:
Mes gyvename kaime ir Gedimino gatve važiuojame tik kartą per savaitę, kai reikia apsipirkti. Jaučiasi važiuojant, kad mašiną purto, bet mieste tikrai yra ir prastesnių gatvių. Galėtų paremontuoti kur didžiausios duobės, bet vėl sunkvežimiai šitą gatvę išmals. Ypač dabar, kai karšta, tirpsta asfaltas ir duobės tik gilėja. Jei remontuos šitą, reikėtų ir Šiaurės gatvę sutvarkyti. Sutkų kaime žvyrkeliai geresni nei miesto gatvės.

 

Vida

 

Vida:
Į darbą važiuoju šia gatve ir judėjimas čia siaubingas. Blogiausia situacija sankryžose, būtų labai malonu, kad Gedimino gatvę greičiau sutvarkytų. Greitai nelakstau, saugau automobilį. Kaimuose nemažai paasfaltavo gatvių, dabar būtų gerai, kad ir miestą sutvarkytų. Ypač prasta Dariaus ir Girėno gatvė. Šulinys ant šulinio.

 

Sergėjus

Sergėjus:
Baisi gatvė. Pastovėkite čia valandą ir pamatysite, kaip per duobes automobiliai laužomi. Šią savaitę pats savo akimis mačiau, kaip žmogus į duobę įvažiavo ir ratą pametė. Išėjo su visa šake. Dar bandė tvarkyti pats, bet paskui tralą išsikvietė. Nuostoliai dideli. Per sankryžas važiuoti visai neįmanoma. Duobės kaip po karo. Šitą gatvę reikia tvarkyti skubos tvarka. Daug Tauragėj gatvių, kurios kaip po karo atrodo: Sodų, Puntuko, Ganyklų. Geras kelias tik ten, kur ponai gyvena. Ten keliai kaip Amerikoje.

Kalbino Violeta Karaliūnaitė, fotografavo Morta Mikutytė

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą