Gegužę į kaimus autobusai vyks dažniau

Dalintis:

Nors atlaisvinus karantino sąlygas Tauragės autobusų parkas jau atnaujino veiklą, kaimų gyventojai skundžiasi – susisiekti su Taurage jiems vis dar sunku.

Griežtojo karantino metu, kai gyventojams buvo draudžiama be svarios priežasties palikti gyvenamąją vietą, Tauragės autobusų parkas buvo sustabdęs veiklą, įmonės darbuotojai buvo išleisti į prastovas, dalis išnaudojo sukauptas atostogas. Autobusai važinėjo tik mieste, susisiekimas su kaimais buvo nutrūkęs. Pasak autobusų parko vadovo Rimanto Martinavičiaus, daugiausiai skundų įmonę pasiekė iš Gaurės, skambučiais pasipiktinimą reiškė ir Griežpelkių, Žygaičių, Lauksargių gyventojai.

– Autobusai važiuoja vos vieną kartą per parą. Kaime gyvena nepasiturintys žmonės. Išsikviesti taksi į kaimą ir nuvažiuoti pas gydytoją, o po kelių valandų kviesti taksi ir vėl važiuoti namo – per didelė prabanga. Senyvi žmonės gyvena tik iš pensijos. Ji nedidelė. Jei pas gydytojus reikia važiuoti bent kartą per savaitę, per mėnesį jau susidaro 80 eurų. Iš kur tokie pinigai, kai pensija vos kelis šimtus siekia, – „Tauragės kurjeriui“ guodėsi Lauksargių seniūnijos gyventoja.

Moteris tikina, kad Tauragės rajono savivaldybės patvirtinta tvarka, kad miesto ir priemiesčio autobusais gyventojai gali naudotis nemokamai, pasinaudoti ji negali.

– Įsivaizduokit. Atsikeliate anksti ryte, išvažiuojate pirmu ir vieninteliu autobusu į Tauragę ir tada devynias valandas trinatės po miestą laukdami, kol grįšit namo. Gerai, jei šilta, gali ant suoliuko pasėdėti, bet ir tai užpakalis paskaustų tiek laukiant. Turėčiau jėgų, tuos keliolika kilometrų pėsčiomis pareičiau, – piktinosi pašnekovė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

„Tauragės autobusų parko direktorius R.Martinavičius apie problemą žino ir tikina, kad bent mėnesį, iki moksleivių vasaros atostogų, autobusai į kaimus važiuos dažniau.

– Nuo gegužės situacija turėtų pagerėti. Padaugės maršrutų. Gegužės 3-iąją į mokyklas grįžta abiturientai. Rajono moksleiviai sudaro beveik 80 procentų visų autobusais važiuojančių keleivių. Jei kaimo gyventojai labiau naudotųsi mūsų paslaugomis, galėtume svarstyti ir apie dažnesnį autobusų grafiką. Leisti į kaimus tuščius autobusus įmonei neapsimoka, – informavo direktorius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą