Gera naujiena – pinga vanduo

Dalintis:

Kiek geresnė naujiena – jau įprastų blogų naujienų sraute: Tauragėje nuo kitų metų vasario 1-osios 2,4 procento pinga geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslauga. Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis dėl to labai nedžiūgauja, mat įmonė atvirkščiai – norėjo vandenį branginti, tačiau su Valstybine energetikos reguliavimo taryba per daug nepasiginčysi. Perskaičiuotą Tauragės vandens kainą gruodžio 16 dieną dar turės tvirtinti Tauragės rajono savivaldybės taryba.

Pinga dėl didesnio suvartojimo

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba įvertino UAB „Tauragės vandenys“ faktines veiklos sąnaudas bei suderino perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas: vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, bus taikoma 2,4 proc. mažesnė kaina – 2,07 Eur/kub. m (be PVM).

Apskaitos kaina gyventojams nesikeičia – 1,19 Eur/butui per mėn. be PVM.

Sumažinti bendrą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą vartotojams, atsiskaitantiems už paslaugas bute, iš esmės leido didesni realizuojami tiek geriamojo vandens, tiek sutvarkomų nuotekų kiekiai.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Tauragės rajono savivaldybės tarybai. Posėdis numatomas gruodžio 16 dieną

Statistiškai skaičiuojama, kad įsigaliojus naujoms kainoms gyventojų už paslaugas mokama suma sudarys 1,24 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys leistinos 4 proc. ribos.

Šiuo metu taikomos UAB „Tauragės vandenys“ paslaugų kainos galioja nuo 2019 m. rugsėjo 1 d.

Per viduriuką

Bendrovės „Tauragės vandenys“ vadovas Eduardas Anulis 5 centais mažėjančią vandens kainą vertina nevienareikšmiškai – gyventojai, žinoma, gali džiaugtis, kad kaina mažėja, bet įmonės, kuri turi dirbti ir užsidirbti, o akcininkai tikisi iš jos pelno, galimybės suvaržomos. Įmonė siekė, kad vandens kaina nuo vasario 1 dienos būtų 2,16 Eur/kub. m be PVM (šiuo metu yra 2,12 Eur/kub. m).

UAB „Tauragės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo paslaugų kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (Eur/kub. m be PVM). VERT iliustracija

– Tai nėra labai gerai, nes mums neduoda nė kiek uždirbti, negalime lašinukų užsiauginti. Tam reguliavimo tarnyba ir yra, kad leidžia tik mažą pelniuką turėti. 5 procentus ir viskas, pelną muša žemyn. Kai pradedi eiti į nuostolius, tada pradeda kelti. Tokia politika, – kiek apmaudžiai kalbėjo strateginės Tauragės įmonės vadovas.

Bazinė vandens kaina nustatoma trejiems metams, tačiau kasmet perskaičiuojama. E.Anulis sako, kad jau pernai 1 kub. m vandens kaina Tauragėje buvo sumažinta 5 centais, šiemet mažės dar tiek. Tai reiškia, kad įmonė per metus praras apie 60–70 tūkstančių Eur, kuriuos galėtų investuoti į vandentiekio tinklų plėtrą.

– Bet kadangi gaunam daug pajamų, Vilkyškių pieninė vis didina savo apimtis, tai išgyvenam. Jei pažiūrėsime iš vartotojų pusės, žinoma, gerai. Jei iš įmonės pusės – blogai, – kalbėjo E.Anulis.

Įmonės vadovo teigimu, didžioji įmonės pelno dalis skiriama įvairiems vandentiekio projektams vykdyti, šių metų dalis pelno – apie 30 tūkstančių Eur panaudota įvesti vandentiekį tiems gyventojams, kurių namų ūkiai dėl to, kad nutolę nuo gausesnių gyvenviečių, nepatenka į jokius ES projektus.

Pagal bendrą geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainą Tauragė šiuo metu palyginti su kitomis savivaldybėmis rikiuojasi 30 vietoje (iš 60). Pagėgiai – 23-ioje vietoje, Šilalė – 27-toje

2 viruso atvejai

Paklaustas, kaip susitvarko su pandemine situacija, E.Anulis atskleidė, kad pastarąjį mėnesį įmonėje buvo fiksuoti 2 koronaviruso atvejai. Kol kas užkratas neišplito.

– Stipriai reguliuojame darbuotojų srautus. Vieną savaitę vieni budi namuose, kiti dirba įmonėje. Jei prireikia, kokia avarija, budintys darbuotojai iškviečiami į vietą. Kitą savaitę darbuotojai keičiasi, kad neduok Dieve kuriam susirgus nereiktų visiems izoliuotis. Dalis administracijos taip pat dirba iš namų. Tie, kurie kabinetuose, dirba po vieną. Stengiamės bendrauti ir tarpusavyje, ir su klientais telefonais, posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, – sakė įmonės vadovas.

Jis patikslino, kad COVID-19 buvo susirgęs kaimo vandentiekio tarnybos darbuotojas, jis užsikrėtė nuo šeimos nario. Dėl kontakto su užsikrėtusiuoju keletas įmonės darbuotojų buvo izoliacijoje. Tačiau kitų darbuotojų testų rezultatai buvo neigiami.

– Ir šiuo metu turime vieną koronaviruso atvejį. Įmonės darbuotoja užsikrėtė nuo savo šeimos nario, kuris dirba Pagramančio globos namuose. Masinio užsikrėtimo įmonėje bent šiuo metu nėra, – pasidžiaugė E.Anulis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą