fbpx

Gerumui nėra ribų: vienišus senjorus apiperka Caritas savanoriai

Dalintis:

Tauragės Caritas organizacijos savanoriai atlieka įvairius savanoriškos tarnystės darbus net ir šiuo pandeminiu laikotarpiu. Pirmojo karantino metu pasiūlyta apipirkimo paslauga, kuria mielai naudojasi vieniši senjorai ir neįgalieji.

„Kas trečias vyresnis nei 65 metų žmogus gyvena vienas, o kai kurie seneliai neturi artimų draugų ir bičiulių, kurie galėtų jais pasirūpinti. Kad liktume saugūs ir išgyventume šį sunkų pandeminį laikotarpį Tauragės Caritas savanoriai gali Jus aprūpinti būtiniausiais maisto produktais neišeinant iš namų. Šiai savaitei maisto produktais ponia Zita jau aprūpinta“, – rašoma Tauragės Caritas organizacijos feisbuke.

Tauragiškiams savanoriams vadovaujanti Vitalija Šlepavičienė pasakojo, kad kol kas būtent su senjorų apipirkimu dirba penki savanoriai.

– Savanorių pas mus yra daugiau, tačiau kiekvienas renkasi, kokią tarnystę atlikti. Kol pandemijos nebuvo, tai vieni dirbo dalindami rūbus. Kiti renkasi virti ir dalinti sriubą. Taip pat turime penkis savanorius, teikiančius pagalbą apsiperkant, – kalbėjo V.Šlepavičienė. – Vyresni dažnai būna nevairuojantys žmonės, o prašo nebrangių ir daug sveriančių produktų, kuriuos rankose nešti sunku. Jiems tokia pagalba reikalinga.

Pašnekovė sakė, kad žmonės pagalbą randa įvairiais būdais. Viena moteris apipirkimo paslaugos paprašė per rajono tarybos narį. Kiti užsuka į Tauragės Švč.Trejybės parapijos namus ar tiesiog paskambina pačiai Vitalijai.

– Stengiamės apipirkti ir pirkinius perduoti kuo saugiau. Savanoriai būna su kaukėmis ir pirštinėmis. Prekės būna sudedamos į maišelį, ten pat įdedame ir čekį bei grąžą. Pro duris paduodame viską. Tarp tokių, kuriems reikia pagalbos apsipirkti yra ir neįgaliųjų, kuriems tiesiog sudėtingiau išeiti iš namų, – dėstė pašnekovė.

Senjorai šia paslauga mielai naudojasi ir dėl saugumo pandeminiu laikotarpiu, ir dėl to, kad patiems nereikia pėsčiomis tempti sunkių nešulių. Vienintelis rūpestis – sudaryti tikslų pirkinių sąrašą ir jį pateikti savanoriui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą