fbpx

Greitųjų testų, atliktų pedagogams, atsakymai nustebino

Dalintis:

Atlikus greituosius testus vienoje miesto ugdymo įstaigoje 9 iš 16 parodė, kad pedagogai turi imuninį atsaką koronavirusui, – pranešta šiandien vykusiame Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Vis dėlto nerimą dar kelia nemažėjantis kovidinių pacientų skaičius ligoninėje.

Posėdyje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Mindaugas Mikutavičius informavo apie naujausius teisės aktus. Šiandien įsigaliojo kai kurie karantino švelninimai – galėjo būti atidarytos slidinėjimo trasos, sumažinti apribojimai aukšto meistriškumo treniruotėms. Svarstoma, kad jau kitą savaitę gali būti sušvelninti ribojimai atskirose savivaldybėse, jei sergamumo COVID-19 rodikliai jose neviršys 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Vyriausybės posėdis dėl karantino sąlygų vyks ryt 13 valandą, 16 valandą rinksis Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija.

Viena tokių savivaldybių, prašanti sušvelninti karantino ribojimus – Jurbarkas. Ten galbūt galėtų pradėti veikti ikimokyklinio ugdymo įstaigos, smulkieji verslai. Tačiau ir toliau bus kontroliuojamas gyventojų atvykimas ir išvykimas iš šios savivaldybės.

Anot Visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorės Gilmos Masiulionienės, Tauragės rajone šiandien koronavirusu serga 283 gyventojai, savivaldybė pagal sergamumą yra 51-oje vietoje, kaimyninis Jurbarkas – 58-oje.

Posėdyje dalyvavęs Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius informavo, kad praėjusią savaitę Karščiavimo klinikoje apsilankė 14 pacientų, keturių atsakymai dėl koronaviruso buvo teigiami. Penktadienį vienoje miesto mokykloje atlikus 16 greitųjų testų jos darbuotojams, devynių atsakymai buvo teigiami. Tai reiškia, kad jie jau turi imuninį atsaką 3–4 mėnesiams, nes yra persirgę COVID-19.

– Greitieji testai gan tikslūs, jų specifiškumas 97–98 procentai. Kai bus ištirta daugiau žmonių, galėsime spręsti, kiek populiacijos jau yra įgiję imuninį atsaką, – sakė Tauragės PSPC direktorius.

Anot D.Petrošiaus, praėjusią savaitę dėl koronaviruso patikrinta 14 PSPC darbuotojų, visų jų atsakymai buvo neigiami. Vienas darbuotojas COVID-19 serga iš anksčiau. Dar aštuoni serga kitomis ligomis.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad mobiliajame punkte paskutiniąją sausio savaitę apsilankė 75 gyventojai, šią savaitę registruojasi daugiau žmonių. Nors punktas planavo dirbti 3 dienas per savaitę, kol kas dirbs 4 dienas.

Ligoninės vadovas taip pat pranešė, kad iš 15 profilaktiškai patikrintų ligoninės darbuotojų dviem nustatytas koronavirusas, iš 15 ligoninės pacientų – penkiems. Šiuo metu koronavirusu serga 6 ligoninės darbuotojai, trys yra saviizoliacijoje dėl COVID-19.

– Paslaugos teikiamos: ir skubios, ir planinės, tačiau neretai atlikus tyrimus paaiškėja, kad pacientai į ligoninę gydytis kitų ligų atvyksta sirgdami ir koronavirusu, nors nejaučia simptomų, – sakė L.Indriuška.

Anot ligoninės vadovo, nemažėja pacientų kovidiniuose skyriuose. Šio ryto duomenimis, ligoninėje gydomas 41 pacientas dėl koronaviruso, 2 jų reanimacinėse palatose. Kadangi šių pacientų nemažėja, ligoninė dar neturi galimybės vėl pradėti teikti psichiatrijos ir reabilitacijos paslaugų.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą