Griaus Aerodromo katilinės kaminą

Dalintis:

Tauragės šilumos tinklai griaus iš vidaus yrantį Aerodromo katilinės kaminą. 45 metrų aukščio mūriniam kaminui nugriauti paskelbtas konkursas. Apie suskeldėjusio ir sutrūkinėjusio kamino keliamą pavojų prabilta prieš dvejus metus.

Dar 2018 metų vasarą vienas tauragiškis žurnalistus kvietė atkreipti dėmesį į Aerodromo katilinės kamino būklę. Tuokart Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas sakė, kad katilinės dūmtraukio būklė patenkinama – jis aptrupėjęs tik iš išorės. Tačiau pribrendo laikas kaminą griauti ir statyti naują – Tauragės šilumos tinklai paskelbė konkursą griovimo darbams atlikti. Įmonės pasiūlymus gali teikti iki liepos 8 dienos.

Aerodromo katilinės kaminas – 45 metrų aukščio, jo skersmuo apačioje – 5 metrai, viršuje – 1,5 metro. Tauragės šilumos tinklų vadovas A.Arcišauskas tikisi, kad kaminui nugriauti ir naujam pastatyti pakaks iki 40 000 eurų, nors pernai įmonė buvo sulaukusi pasiūlymo šiuos darbus atlikti už 90 000 eurų.

Anot Tauragės šilumos tinklų direktoriaus, kol kas neaišku, koks bus pasirinktas kamino griovimo būdas, tai turi vertinti specialistai. Kaip bus griaunamas kaminas, paaiškės tik sulaukus komercinių pasiūlymų. Nuo to, kaip bus griaunamas kaminas, galbūt jį teks ardyti aukštalipiams, priklausys ir griovimo darbų kaina. Vis dėlto šilumos tinklų paskelbtame konkurse rašoma, kad darbams ketinama skirti ne daugiau kaip 13 310 Eur. Tiekėjai, kurie pateiks pasiūlymą, didesnį už suplanuotas lėšas, bus atmesti.

Kamino nugriovimo ir naujo pastatymo darbus šilumos tinklai tikisi atlikti iki spalio 15 d. Nugriauti kaminą ir statyti naują prireikė, nes jis pradeda byrėti iš vidaus.

– Kūrenant biokuru išmetami dūmai tesiekia 40–55 laipsnių temperatūrą, todėl kaminas pritraukia drėgmės, o po šalčių atšildamas ima puškėti. Kamino vidus nusėtas išorinėmis detalėmis, – apie kamino būklę pasakojo Tauragės šilumos tinklų vadovas.

Pasak jo, jei konkursui nebus pateikta nė vieno pasiūlymo, kaminas bus kapitališkai remontuojamas. Kapitalinis remontas gali atsieiti iki 39 000 eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą