Gyvenantys trijų kaimų sankirtoje: nėra nei kaimų, nei gatvių ženklinimo

Dalintis:

Stragutės kaime Vėjų gatvė buvo išasfaltuota prieš pusantrų metų, valdininkai skelbė, kad atliktas kapitalinis jos remontas. Teisybės ieškantys gyventojai teigia, kad asfalto danga paklota ne visoje Vėjų gatvėje, o tik vienoje jos pusėje. Reikalauja už šiam projektui skirtas ES lėšas išasfaltuoti likusią dalį. Koks žvyruotos gatvės pavadinimas – nežino net šalia gyvenantys žmonės ir skundžiasi, kad labai vargsta – nėra informacinių ženklų, vargina duobės.  

Asfalto laukia kaip išganymo  

Pagal Regia žemėlapį pagrindinės Pramonės gatvės atšaka – šalutinė Vėjų gatvė – jungia tris kaimus: Stragutės, Ąžuolynės ir Bernotiškės. Vėjų gatvė tęsiasi iki sankryžos su Giminių gatve ir pasukusi kairėn užima ilgos Ąžuolynės gatvės atkarpą. Buvusi pagrindine gatve ji tampa šalutine. Nuo šios sankryžos iki Joniškės kapinių besitęsiančią plačią žvyruotą gatvę gyventojai tebevadina Vėjų gatve, nes nėra jokio ženklinimo. Važiuojant link Joniškės kapinių, žvyruota gatvė ties mišku jungiasi su šalutiniu keliu – už 200–300 m įsikūrusios apie 12 šeimų. Čia Laima Ščerbakova gyvena 22-ejus metus.

– Mes gyvename Ramybės gatvėje, ji baigiasi prie Joniškės kapinių. Iki miško kampo pagrindinė gatvė yra Vėjų, iki ten turėjo ją išasfaltuoti. Kai pamatėme, kad nebekloja asfalto, sukilome, rinkome parašus, bet niekas mūsų nesiklausė. Laukiam asfalto kaip išganymo. Sakėme: tegul išasfaltuoja iki miško kampo už ES pinigus, kuriuos kitur padėjo, o jei ne, rašysim skundą į Strasbūrą, – kalbėjo L.Ščerbakova. – Savivaldybė skelbia, kad išasfaltavo visą gatvę, o iš tikrųjų – tik jos atkarpą.

Pasak moters, rinkdami parašus gyventojai pritarimo kreipėsi į kunigą Mindaugą Dikšaitį, nes Joniškės kapinėse palaidoti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupai Kalvanai. Jų kapų atvykstantiems aplankyti užsieniečiams tenka važiuoti šiuo baisiu keliu. Moteris tikina, kad į šias kapines „geriau nabašniką nešti, o ne vežti“. Joniškės kapinės vienintelės Tauragės rajone, prie kurių veda neasfaltuotas kelias. Be to, prie kapinių gyvena keletas šeimų – ten Ramybės gatvės pabaiga.

Gyventojai skundžiasi, kad žvyruota gatve važiuoja lyg gofruotu šiferiu
Autorės nuotraukos

L.Ščerbakova pasakojo, kad asfaltavimo darbai nutrūko šiek tiek toliau už mėsos įmonės. Subruzdę gyventojai kalbėjo, kad atvykę specialistai žiūrinėjo vietovę, nes ketino pervardyti neasfaltuotą gatvės dalį. Pykstantiems žmonėms jie aiškino, kad nuo sankryžos esanti jau ne Vėjų, bet Giminių gatvė (Regia žemėlapyje ši atkarpa – Ramybės gatvė, Maps žemėlapyje – nenurodyta). Moteris sako, kad iki šiol nėra jokio ženklinimo, todėl žmonės mano, kad Vėjų gatvė tęsiasi nuo Pramonės gatvės iki pat kapinių.

Dėl to, kad nėra kelio ženklų, kyla nemenkų problemų. Žmonės sako, kad neretai iškviestas greitosios medicinos pagalbos ekipažas nuskuba į Ramybės gatvę prie kapinių vietoj to, kad ties miško kampu pasuktų kairėn. Iškvietus medicininę pagalbą šeimos narys ar kaimynas turi skubėti kelis šimtus metrų iki miško kampo, kad parodytų kelią. Laima pasakojo apie liūdnas patirtis.

– Nėra nė vienos rodyklės, kad tai Ramybės gatvė. Pastatytų prie miško kampo rodyklę į vieną ir į kitą pusę, nurodančią, kad čia Ramybės gatvė, ir nebūtų problemos. Seniūnas man sakė, kad ne jam priklauso gatves ženklinti. Kaimynai prašė greideriu palyginti žvyruotą gatvę – teigė kažko neturintis, lyg kuro, be to, karantinas. Aš sakiau, traktorininkas greitai pravažiuos, juk nesiglėbesčiuosime, – kalbėjo gyventoja. – Gatve dardame tarsi gofruoto šiferio lakštais. Savivaldybei rašiau ne kartą, Saugaus eismo komisijai, tik kažkur prapuola tie mano raštai.

Gatvės šonkauliai – sudėtingas dalykas

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius pasakojo, kad Vėjų gatvė sankryžoje prie Giminių gatvės užsisuka į šunkeliuką, o link kapinių tęsiasi kaip Ramybės gatvė. Tai jau Bernotiškės, o ne Stragutės kaimo žemės. Ramybės gatvėje iki miško kampo vien laukai – gyventojų nėra, 22 sodybos įsikūrusios kairėje miško pusėje ir prie Joniškės kapinių.

– Šitoje vietoje susikerta trys kaimai. Neprisimenu, galbūt Vėjų gatvė seniau tęsėsi iki pat miško, tačiau niekada nebuvo kalbėta, kad ją išasfaltuos iki ten. Manau, nebus iki Joniškės kapinių asfaltuota, pažiūrėkit, kiek mieste žvyruotų gatvių. Pasisekė kaip aklai vištai grūdas – buvo skirtos ES lėšos. Išasfaltavo 1,3 km, o gatve naudojasi nedaug gyventojų, – kalbėjo seniūnas. – Ramybės gatvėje beveik nėra gyventojų. Aš irgi noriu, kad visur būtų išasfaltuota – jei padėtų, užpirkčiau mišias visose bažnyčiose. Milgaudžių gyvenvietė be vandens ir nuotekų, projektas parengtas, bet kažin, ar atsiras ES lėšų, apie tai jau niekas nekalba.

Į Ramybės gatvę, kurioje gyvena L.Ščerbakova, sukama šalutiniu žvyruotu keliu, kuris tolėliau virsta į varganą keliuką. Šiai pagrindinės gatvės atšakai nesuteiktas joks pavadinimas. Pasak seniūno, jau bene trejetą metų gatvėms pavadinimus suteikia ne seniūnija, o savivaldybės taryba.

– Dėl gatvės ženklinimo ties miško kampu į mane niekas nesikreipė. Šiais metais užsakysiu ženklus ir pastatysiu Ramybės gatvės pradžioje ir pabaigoje – prie Joniškės kapinių. Ženklo, kad Bernotiškės kaimas, – nebus. Jei greitosios pagalbos ekipažas pravažiuoja, tai gal žmonės nepasako tikslaus adreso – yra navigacija ir visi viską randa.

Seniūnas patikino, kad Ramybės gatvę jau ne kartą šiemet greideris lygino. Kadangi sausros metas, nuo kelio vėjas dulkes nupučia ir lieka „gatvė su šonkauliais“. Ta pati problema jau daugelį metų. Kas savaitę kaimų gatves greideriuoti, pasak seniūno, neįmanoma – trūksta lėšų.

Pastatyti ženklą – problema

Stragutės kaimo bendruomenės pirmininkė Vilija Mockaitienė nežinojo, kaip nuo Giminių gatvės sankryžos vadinasi gatvė, vedanti į Joniškės kapines – tik svarstė ir spėliojo, nors yra vietos gyventoja. Jos nuomone, pirmiausia reikėtų įrengti ženklą, kur prasideda Bernotiškės kaimas, po to paženklinti gatves.

– Pas mus ne tik su gatvių, bet ir su kaimo ženklais problemos. Žmonės neranda Stragutės kaimo. Įmonė „Stragutės mėsa“ yra Ąžuolynės kaime. Tai tos tvarkos trūksta iš tikrųjų. Esame pateikę prašymus, dabar svarsto. Ženklą pastatyti, pasirodo, problema. Pernai pastatė mažiuką, tarsi gatvės, tarsi gyvenvietės pavadinimą, – apmaudo neslėpė pirmininkė. – Kai nėra nei kaimo, nei gatvės pavadinimo, tai pagal ką rasti? Bernotiškėje gyvenantys žmonės priklauso Stragutės kaimo bendruomenei. O kokiu principu buvo asfaltuojama Vėjų gatvė, taip niekas ir nepasakė.

Pasak V.Mockaitienės, Ramybės gatvėje gyvenantys žmonės norėtų asfaltavimo tęstinumo. Tačiau Stragutės kaimo gyventojai pasisako, kad geriau gyvenvietės gatves asfaltuotų, o ne kelią į Joniškės kapines.

– Jie nori, kad Stragutės gyvenvietės pagrindinę gatvę išasfaltuotų, nes gyvena prie jos ir springsta dulkėse. Nori, kad asfalto dangą paklotų Šermukšnių, Pievų, Sodų ir kitose gatvėse, – vardijo bendruomenės pirmininkė. – Tačiau nemanau, kad nuo bendruomenės žmonių daug priklauso.

Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius atsakė, kad buvo išasfaltuota apie 1,3 km Vėjų gatvės, viską, ką buvo suplanavę – padarė. Vėjų gatvės kapitaliniam remontui buvo panaudotos ES lėšos – 112 824 Eur, iš valstybės biudžeto skirta 20 849 Eur, iš savivaldybės biudžeto – 35 088 Eur. Iš viso – 168 763 Eur. Tikslinti ar keisti minėtų gatvių pavadinimai nebuvo. Į klausimą, kokios Vėjų gatvės ribos, kaip vadinasi gatvė nuo sankryžos (Giminių, Vėjų ar Ąžuolynės) iki miško (prie Joniškės kapinių) atsakymas kuklus – TR0035. Artimiausiu metu žvyruotos gatvės iki Joniškės kapinių asfaltuoti neplanuojama.

Ramybės gatvės gyventojai norėtų šioje vietoje ženklo – tik čia jo pastatyti neplanuojama

Gyventojai skundžiasi, kad žvyruota gatve važiuoja lyg gofruotu šiferiu

Autorės nuotraukos

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą