fbpx

Gyvenimas stoja: skelbiamas trijų savaičių karantinas

Dalintis:

Vyriausybės posėdyje nuspręsta nuo šeštadienio vidurnakčio skelbti visuotinį karantiną. Tokių priemonių imtasi fiksuojant vis daugiau susirgimų koronavirusu ir žemėlapyje likus vos penkioms žalia spalva pažymėtoms savivaldybėms.

Kaip ir planuota, karantino metu bus uždaryti sporto klubai, teatrai, muziejai, kino teatrai. Kavinės ir restoranai maistą gaminti galės tik išsinešti. Sporto renginiai galės vykti tik be žiūrovų. Uždrausti ir kontaktiniai užsiėmimai, kaip šokiai, dainavimas. Gyventojai raginami savo namus palikti tik prispyrus būtiniausioms aplinkybėms.

Apriboti susibūrimai viešose vietose – bendrauti saugiu atstumu galima ne didesnėms kaip 5 asmenų grupėms. Ribojamos ir asmeninės šventės – rekomenduojama jų išvis atsisakyti, tačiau suplanavus jose dalyvauti gali ne daugiau kaip 10 žmonių, dėvinčių kaukes.

Kaukės nuo šiol privalomos visose viešose erdvėse. Išimtys taikomos tik sportuojantiems atviroje erdvėje, aukšto meistriškumo sporto varžybose – dalyviams, specialistams ir instruktoriams bei teisėjams.

Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos bei įmonės organizuos darbą nuotoliniu būdu, išskyrus išimtinius atvejus, kai funkcijas atlikti būtina darbo vietoje. Tačiau privačiam sektoriui nuotolinis darbas – tik rekomendacija.

Mišias valdininkai rekomenduoja laikyti transliuojant internetu, atsisakant masinio tikinčiųjų dalyvavimo. O laidotuvių dalyvių skaičius ribojamas iki 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Kiti renginiai atvirose ir uždarose vietose draudžiami.

Priešingai nei pirmojo karantino metu, šio karantino periodu kirpykloms ir grožio salonams leista tęsti veiklą laikantis visų saugumo reikalavimų. Bus privaloma dėvėti kaukes bei registruoti klientus. Taip pat nebus sustabdyta viešbučių veikla.

Vyriausybė apsisprendė stabdyti vaikų neformalųjį ugdymą, išskyrus tokį, kur galima valdyti vaikų srautus ir išlaikyti saugų atstumą. Mokyklos galės toliau vykdyti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą taip, kaip įprasta. Pagrindinis ir vidurinis ugdymas turės būti vykdomas arba nuotoliniu būdu, arba derinant nuotolinį su kontaktiniu mokymu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą