fbpx

Gyventojai: „apsižiojo“ tris namus, o darbuotojų neturi

Dalintis:

Gedimino g. 31 namo gyventojai skundžiasi dėl lėtai vykstančių renovacijos darbų. Šiuos darbus administruojančios Tauragės šilumos tinklų bendrovės vadovas neslepia – situacija visame statybos sektoriuje nestabili, tačiau viliasi, kad įmonė išspręs vidines problemas ir darbai pajudės.  

Dirba vos keli vyrai

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi Gedimino g. 31 daugiabučio gyventoja Kristina pasakojo, kad namo renovacijos darbai vyksta labai vangiai. Moteris teigė girdėjusi, kad namą renovuojančiai įmonei trūksta darbininkų, kai kuriuos pati įmonė esą atleido dėl nekokybiško darbo, o kai kurie patys išėję, nes laiku negavo užmokesčio.

– Dirba vos keli vyrai ir tie ateina ne nuo 8 valandos, o prieš devynias ryto. Ateina, apžiūri kažką, pastoviniuoja ant pastolių, pasikrapšto ir vėl dingsta, – piktinosi Kristina.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistė prie renovuojamo Gedimino g. 31 namo nuvyko pirmadienį, 16.30 val. Darbininkų nebuvo matyti, tačiau pabendrauti išėjo pirmajame aukšte gyvenanti moteris. Pasak jos, tie patys keli darbininkai dirba prie trijų renovuojamų namų.

– Vargas mums su tokia renovacijos sparta, – rėžė moteris.

– Namą renovuojanti „Brostos“ įmonė apsižiojo tris namus, o darbininkų neturi, – kaimynei antrino kita namo gyventoja.

Kieme ant suoliuko sėdėjęs vyras patikino praradęs viltį, kad kas nors pasikeis, net jei gyventojai imtų rašyti skundus į institucijas.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Prie laiptinių durų, gyventojams matomoje vietoje, radome iškabintą kontaktinę informaciją su namą renovuojančios Raseiniuose registruotos „Brostos“ įmonės darbų ir projektų vadovų telefonų numeriais. Vienu jų prisiskambinome darbų vadovui Evaldui. Atsiliepęs vyras sakė, kad prie šio objekto dirba keletą savaičių, tačiau patikino abejojantis, ar dar ilgai dirbs. Didžiausia bėda, anot jo, – specialistų trūkumas.

– Turi dirbti specialistai, o ne atėję iš gatvės, – sakė darbų vadovas.

Įmonės atstovai: „Personalo kaita – normalus procesas“

„Brostos“ projektų vadovas Mantas Džiaugys sutiko atsakyti į „Tauragės kurjerio“ klausimus, tačiau paprašė juos atsiųsti elektroniniu paštu. Atsakydamas jis informavo, kad Gedimino g. 31 namo modernizavimo darbams atlikti numatytas 12 mėnesių terminas.

„Statybvietės perdavimas įvyko šių metų vasario 1 d. Dedame visas pastangas darbus baigti laiku, tikimės sėkmingo projekto užbaigimo, tačiau dėl esamos situacijos su COVID-19 ir šalyje paskelbto karantino negalime atmesti galimybės galimam termino pratęsimo poreikiui“, – rašo M.Džiaugys.

Jis patvirtino, kad šiuo metu UAB „Brosta“ Tauragėje atlieka trijų daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbus, taip pat nemažai objektų turi ir kituose miestuose. Paklaustas, ar neplanuoja samdyti subrangovų, jei nespėja pagal darbų grafiką, M.Džiaugys patikino, kad subrangovų pasitelkimas priklausys nuo tolimesnės darbų eigos.

„Siekiame, kad mūsų kompanijoje dirbtų tik aukštos kvalifikacijos darbuotojai, todėl įmonės darbuotojų kaita yra normalus procesas norint atsirinkti geriausius darbuotojus. Kadangi esame tvariai auganti kompanija, mes nuolat ieškome papildymo savo darbuotojų komandai ir personalo kaita yra normalus verslo vadybos procesas, todėl nepateisinusius lūkesčių darbuotojus siekiame pakeisti geresniais ir labiau į rezultatą ir kokybę orientuotais specialistais“, – redakcijai rašo M.Džiaugys.

Jis tikino, kad „Brosta“ atlyginimus už darbą darbuotojams moka laiku. Anot projekto vadovo, vasarą profesionalių statybininkų trūksta visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Tauragė.

Bendrovė „Brosta“ statė Tauragės baseiną.

Ragina kreiptis raštu

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas patvirtino, kad situacija dėl Gedimino g. 31 namo jam žinoma.

– Kaip visose statybose būna įvairiausių etapų bei problemų. Rangovui buvo priminta, jog privalo laikytis darbo sutartyje numatytų darbo grafikų ir sutartinių įsipareigojimų. Vykdomų darbų grafikas artimas numatytam, tikėtina, kad bus viskas atlikta laiku. Progresas matomas, šiai dienai projektas įgyvendinamas ir kol kas atrodo, kad rangovas sprendžia savo vidines problemas. Rangovas žino, kad yra atsakingas už sutarties įsipareigojimų vykdymą. Tačiau suprantame gyventojų rūpestį. Jei kyla klausimų arba netenkina darbai, gyventojai gali kreiptis į mūsų bendrovę elektroniniu paštu: info@tst.lt ir artimiausiu metu gaus visus rūpimus atsakymus, – patikino A.Arcišauskas.

Tauragės šilumos tinklų vadovas atviras: dėl nestabilios situacijos statybos sektoriuje renovacijos darbų terminai gali būti pratęsti.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą