Gyventojai: „Ši rekonstrukcija – pavyzdys, kaip nereikia daryti“

Dalintis:

Tauragės I.Simonaitytės gatvės gyventojai dar gegužę reikalavo, kad Tauragės rajono savivaldybė stabdytų asfalto tiesimo darbus, nes jau tuomet suprato, kad dėl labai iškeltos važiuojamosios dalies palijus vanduo tvindys kiemus. Ruduo dar tik pakeliui, o šios gatvės gyventojai jau fiksuoja pirmuosius potvynius.  

Praėjus keliems mėnesiams po valdžios apsilankymo renovuojamoje I.Simonaitytės gatvėje jos gyventojai sako, kad problemos niekas taip ir neišsprendė – vos palijus vanduo kaupiasi kiemuose, o rudenį būsią dar blogiau. Žmonės nerimauja, kad spustelėjus šaltukui gali susidaryti čiuožyklos ir sunku bus atidaryti vartus, jei šie prie grindinio prišals.

– Taip atsitiko todėl, kad prieš asfaltavimą per mažai iškasė grunto ir važiuojamąją gatvės dalį paliko aukštai. Lietaus vanduo su visomis žemėmis bėgs į žemiau važiuojamosios gatvės dalies esančius kiemus. Porinių namų pusėje šaligatvis su dviračių taku toks platus, gal apie 2,5 metro (gatvė apie 5,5 m pločio), kad situaciją dar labiau pablogins, vanduo tikrai nenubėgs į gatvės pusę, o tik į kiemus, – vienas per kitą pasakojo I.Simonaitytės gatvės gyventojai Lena, Sigitas ir Rolandas.

Ypač keblioje padėtyje atsidūrė šios gatvės 2-ojo namo gyventoja Lena. Moters namas – ties stipriai iškelta sankryža su J.Basanavičaus gatve. Ji šių eilučių autorei parodė jau pajuodusius namo pamatus. Moteris sako, kad dabar namo parduoti, jei norėtų, negalėtų – pirkėjas tikrai matytų, kas per situacija.

– Įvedė lietaus kanalizaciją, įrengė trapus prie keturių namų – 2, 4, 6 ir 8, bet vargu, ar jie gelbės. Trapukai greitai užsineš. Ar juos mums kas valys? Žodžiu, problemos neišsprendė, nors pataisymų darė. Dar kaimynus kiršina. Atseit dėl to, kad mums prie kiemų padarė latakus, kitapus gatvės nebedės bortelių, nes neliko pinigų. 7-to namo gyventojas jau susidėjo bortelius savo lėšomis, – kalbėjo gyventojai.

– Čia netinkamo darbo pavyzdys. Pavyzdys, kaip nereikia daryti, tikriausiai kitur taip nebedarys. Nepavykęs projektas, – konstatavo I.Simonaitytės gatvės gyventojai.

Žmonės stebėjosi ir aukštais šaligatvių bortais – dviračiu užvažiuoti bus sudėtinga, o jei reiktų neįgaliajam vežimėliu „užkopti“?

Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas vis dėlto tikina, kad įgyvendinant gatvės asfaltavimo darbus buvo atsižvelgta į gyventojų prašymus.

„Projekto įgyvendinimo metu buvo patikslinti techninio projekto sprendiniai ir

įvažos į I.Simonaitytės g. kiemus Nr. 2, 4, 6, 8, 10 ir/ar garažus po gyvenamaisiais namais (prie sklypų ribos), įrengti paviršinio vandens surinkimo latakai. Nuo įrengtų latakų sumontuoti nuotekų surinkimo tinklai ir pajungti į lietaus nuotekų tinklus, esančius J.Basanavičiaus gatvėje. Taip pat ties paminėtomis įvažomis tako nuolydis buvo suformuotas kiemų pusėn ir padaryti nuožulnesni įvažiavimai į kiemus. Latakai gali užsinešti nuo lapų ar kitų nešvarumų, kaip ir buvo nutikę, tai matosi jūsų atsiųstoje nuotraukoje“, – informavo Statybos skyriaus vedėjas.

Pasak F.Sragausko, rangovai išvalė ant latako grotelių ir latake per smarkią liūtį susikaupusius nešvarumus ir problema buvusi išspręsta. F.Sragauskas taip pat patikino, kad techninis projektas kairėje gatvės pusėje, kur nelyginiai pastatų numeriai, bortų įrengti nenumatė. I.Simonaitytės g. 7 namo sklypas, F.Sragausko teigimu, yra aukščiau gatvės, todėl galimybės iš gatvės patekti paviršiniam vandeniu nėra, o bortus sklypo savininkas įsirengė savanoriškai.

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą