Gyvūnų teises ginanti Seimo narė pasigenda švietimo

Dalintis:

Tauragėje apsilankiusi Seimo narė Ieva Pakarklytė pastaruoju metu itin domisi gyvūnų teisėmis ir globos organizacijomis. Penktadienį aplankiusi Tauragės regione veikiančiose organizacijose ji patikino, kad vaizdas nenuvylė, tačiau yra įsitikinusi, jog dar trūksta švietimo gyvūnus įsigyjantiems žmonėms.

Penktadienį į Tauragę atvyko Seimo narė, Laisvės partijos narė Ieva Pakarklytė, aktyviai pasisakanti gyvūnų teisių klausimais. Ir šįkart vizito vinimi tapo gyvūnų globos organizacijų Tauragės rajone lankymas. Politikė užsuko į Lietuvos gyvūnų globos draugijos nario Sigito Klymanto sodybą, vėliau apsilankė ir VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ patalpose.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ savanorės atskleidė, kad savanorių trūksta, o jauni žmonės ne visada supranta savanorystės esmę – esą dažnai tenka išgirsti pasisiūlančių klausimą apie atlygį. Paskelbus savanorių paiešką atsiliepia nedaug žmonių. Tokie faktai Seimo narę nustebino, mat sostinėje kai kurie savanorystės projektai sulaukia didžiulio susidomėjimo ir neretai savanoriais pasisiūlo daugiau žmonių, nei reikia.

– Seimo nariams naudinga pasivažinėti po Lietuvą. Kai nėra karantino, tai ir naudojuosi tokia galimybe. Būtina pasidomėti, kokios yra aktualijos, iššūkiai, gerosios praktikos. Man pačiai šis vizitas susijęs su gyvūnų gerove. Vilniaus organizacijos man gan gerai žinomos. Noriu pasižiūrėti, kaip įstatymai veikia, ar neveikia, ką reikia papildyti. Matau, kad yra poreikis rasti daugiau savanorių, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo I.Pakarklytė.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įkūrėja ir vadovė Ligita Juščienė neslėpė, kad finansai visada yra svarbus organizacijos rūpestis. Ji pasidžiaugė, kad žmonių skiriama Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis yra didelė paspirtis, taip pat svarbi ir savivaldybės parama, apmokant pusės metų patalpų nuomos išlaidas. Galiausiai didelę reikšmę turi ir vykdoma „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ (PSP) programa.

– Nenoriu kaskart žmonių prašinėti padėti finansiškai. Kartais tenka tą daryti, bet stengiuosi, kad to nereiktų. Vis dėlto, šiemet su gyvūnų gausa tikrai buvo sudėtinga situacija. Pasako, kad priklydo katė su kačiukais. Tai dėl PSP programos Tauragės miestas jau sutvarkytas, karštų taškų nebėra. Dabar reikia galvoti toliau – čia turi būti vienas dirbantis žmogus, nes būna, kad meti visus darbus ir leki, nes gyvūnui reikia padėti, – apie etato įsteigimo būtinybę Seimo narei kalbėjo L.Juščienė.

Paliesta ir daugintojų Tauragės regione problema. I.Pakarklytės teigimu, įstatyminė bazė gerėja, nors ir nėra tobula.

– Yra problemų su įstatymų įgyvendinimu. VMVT veisėjų registre rasite apie kelis tūkstančius veisėjų, bet dalis jų iš tiesų yra daugintojai. Užsiregistruojant nereikia atitikti kokių nors papildomų kvalifikacijų, viskas labai paprasta. Kitas žingsnis turėtų būti griežta kontrolė. Būtų sveikintina inspektorių rotacija, kad į patikrinimus važiuotų ne to paties regiono inspektoriai. Taip turėtų būti ne tik su gyvūnais, bet ir viešojo maitinimo įstaigomis, nes galiausiai atsiranda asmeniniai ryšiai tarp žmonių, – tvirtino I.Pakarklytė.

„Tauragės kurjerio“ pašnekovė patikino, kad populiariausių veislių šuniukai yra brangūs ne tik pas oficialius veisėjus, bet ir pas daugintojus. Todėl perkant verta susimąstyti, ar tikrai pigiau sumokėjus pavyks sutaupyti.

– Tas popierius kelis eurus tekainuoja. Bet dokumentas gaunamas padarius tyrimus ir turint įrodymą, kad gyvūnas sveikas – negalima veisti genetiškai paveldimas ligas turinčių gyvūnų. Tie tyrimai kainuoja. O atsakingas veisėjas į tai žiūri rimtai, priešingai nei daugintojai. Beje, populiarios veislės ir be dokumentų kainuoja labai daug., pavyzdžiui, Toy pudeliai 2000 eurų kainuoja be dokumentų, o su – nuo 2 iki 4 tūkst. eurų, – tiesiai rėžė Tauragėje apsilankiusi politikė.

Seimo narės teigimu, jai gyvūnai ir jų teisių tema yra svarbi, tačiau Lietuvoje ilgai buvusi pamiršta ir neliečiama. Pašnekovė kalbėjo apie švietimo trūkumą ir supratimo, kad gyvūnas augintinis yra didelė atsakomybė, nebuvimą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą