Į galimą daugyklą tikrintojams teko laužtis

Dalintis:

Šunų dauginimo skandalai vienas po kito ritasi kaip sniego lavina – po skandalingo šunų paėmimo rudenį Meldiklaukių kaime, šįkart veterinarijos specialistams, policijai ir ugniagesiams-gelbėtojams teko skubėti į Pagėgių savivaldybės Natkiškių kaimą. Ten gyvenantys šunų savininkai tikrintojų nenorėjo įsileisti nei gražiuoju, nei piktuoju – nepadėjo net teismo nutartis patekti į patalpas – teko laužti duris.

Bemiegė naktis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamentui pranešta, kad Pagėgių savivaldybėje esančiame Natkiškių kaime galimai nelegaliai veisiami šunys. Neprisistatęs pranešėjas prasitarė manantis, kad sodyboje gali būti laikoma apie 30 šunų.

Tačiau į nurodytą sodybą balandžio 26-ąją atvykusius VMVT specialistus pasitiko užrakintos durys. Prisibelsti į namus ir prisiskambinti sodybos šeimininkei A.Š. nepavyko, bandyta susisiekti su jos mama D.Š.

– Pirmadienį atvykę į Natkiškius telefonais skambinom ir mes, ir policijos pareigūnai, tačiau tik 17 val. sulaukėme reakcijos iš D.Š. Galiausiai pavyko gauti leidimą apeiti sodybos teritoriją. Vidun įeiti neleido. Antrąkart iškvietus policijos pareigūnus, šie paprašė D.Š., kad duotų dukros telefono numerį. Tačiau D.Š. pasakė, kad jos telefonas išsikrovęs ir ji negali pažiūrėti dukters telefono numerio, nors tuo momentu ji telefonu viską filmavo, – apie pirmadienio įvykius pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

VMVT specialistės tą vakarą grįžo į Tauragę, tačiau pernakt budėti prie sodybos Natkiškiuose pasiryžo organizacijos „Lietuva gyvūnams“ savanoriai, manę, kad D.Š. ir A.Š. bandys išgabenti šunis. Ilgai laukti neteko. Vos sutemus į sodybą ir iš jos ėmė zuiti automobiliai. Savanoriai vėl suskubo kviesti policijos pareigūnus, VMVT specialistus ir žurnalistus.

Patekti į tvartą be ugniagesių pagalbos nepavyko – teko laužti duris. Mortos Mikutytės nuotrauka

Antrą kartą jau naktį į Natkiškius atvykusioms VMVT specialistėms ir policijos pareigūnams pavyko įkalbėti D.Š. atverti ūkinio pastato duris. Jame suskaičiuota 13 šunų, panašių į rinkoje populiarias veisles – Jorkšyro terjerus, vakarų Škotijos baltuosius terjerus, prancūzų buldogus, mopsus, špicus, labradorus.

Po trumpos apžiūros moters paprašyta įleisti ir į namą. Tačiau šeimininkai griežtai atsisakė tai padaryti be teismo leidimo. Kad šunys nebūtų išgabenti, būrys savanorių ryžosi budėti per naktį.

Leidimas nepadėjo

Teismo leidimas patekti patikrinimui į privačias patalpas Natkiškių kaime buvo išduotas antradienį prieš pat darbo dienos pabaigą. VMVT specialistės nedelsdamos vėl nuvyko į sodybą. D.Š. ir A.Š. šiaip ne taip pavyko įkalbėti įsileisti vidun tikrintojus – teismo nutartį teko perskaityti garsiai, tačiau VMVT specialistėms informavus, kad šunys bus paimti, nes įtariamas žiaurus elgesys su jais, visi buvo išvaryti laukan, o durys užrakintos. Prireikė kviesti ugniagesius, o sodybos šeimininkė A.Š. išsikvietė greitąją medicinos pagalbą. Tik, atvykus medikams, paaiškėjo, kad medicinos pagalbos niekam nereikia.

Po ilgų D.Š. ir A.Š. įkalbinėjimų ugniagesiams buvo duotas nurodymas laužti tvarto duris. Kaip pasakojo VMVT specialistės, pradėjus laužti duris, D.Š. iš kišenės ištraukė ūkinio pastato raktus ir įleido VMVT specialistes bei policijos pareigūnus.

Įėję į sodybos patalpas, pareigūnai nusprendė iš šeimininkų paimti 14 įvairių veislių šunų.

Iš viso paimta 14 šunų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šunys paimti

Aušra Stumbrienė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad dauguma paimtų šunų serga ausų uždegimais. Šeimininkės, paklaustos, ar jų augintiniai buvo gydomi, šios, anot pareigūnų, tvirtino, kad gydyti, tačiau paprašius parodyti vaistus buvo parodyti rusiški medikamentai, kurie, pirminiais duomenimis, Lietuvoje draudžiami.

– Jau po to kitų vaistų mums neberodė, teko pačioms ieškoti. Ieškojome spintelėse, spintoje, šaldytuve. D.Š. visą laiką trukdė, kišosi į darbą, komentavo, o kai prisiartinau prie šaldytuvo, baisu, kokį skandalą sukėlė. Jame radome mažiems šuniukams skirtų rusiškų vakcinų. Iš viso sodyboje radome daug visokių medikamentų, – sakė A.Stumbrienė, atskleisdama, kad šunis nešant į automobilius D.Š. ją iškoneveikė.

Įtariama, kad dviem šunims pažeistos balso stygos, dvi kalytės galimai besilaukiančios. Pirminiais duomenimis, šunims nebuvo teikiama reikalinga veterinarinė pagalba, laikyti nelegalūs vaistai, galimai buvo padirbinėjami veterinariniai dokumentai. Tarp įtarimų – ir žiaurus elgesys su gyvūnais, laikant juos dvokiančiame tvarte, per mažuose aptvaruose.

VMVT Tauragės departamento viršininkas Kęstutis Patašius rėžė – su nelegalia veikla nebus taikstomasi ir patikino, kad visi šiuo metu atliekami tyrimai bus tęsiami iki galo, o žmonės raginami pranešti, jei tik kyla įtarimų apie nelegalią veiklą ar žiaurų elgesį su gyvūnais.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė atskleidė, kad nuo pirmadienio iki antradienio vakaro pareigūnus pasiekė 13 iškvietimų į minimą sodybą – skambino ir tikrintojai, ir savanoriai, ir sodybos savininkai, skundęsi agresyviu susirinkusiųjų elgesiu. Visgi atidžiai viską tikrinę pareigūnai surašė protokolą pačiai D.Š., mat nustatyta, kad moteris važinėja automobiliu pasibaigus jos vairuotojo pažymėjimo galiojimui. Taip pat įteikti šaukimai dėl karantino sąlygų nesilaikymo, tačiau kuriems asmenims – komisariato atstovė nepatikslino. Į sodybą Natkiškiuose buvo iškviesti ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai, esą viena moteris prie sodybos per naktį budėjo su kūdikiu.

Vakar rytą policija pranešė, kad pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl VMVT darbuotojos sumušimo. Policijos komisariato pateikiamais duomenimis, balandžio 27 d. Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Saulėtekio g., 59-erių metų moteris sukėlė fizinį skausmą 33-ejų VMVT darbuotojai, tuo metu atlikusiai patikrinimą dėl nelegaliai laikomų šunų.

Visi paimti šunys išvežti į Klaipėdos rajone esančią VšĮ „Būk mano draugas“. Kol kas planuojama šunis pristatyti veterinarinėms apžiūroms, kad būtų įvertinta jų sveikatos būklė.

***

Istorija Natkiškiuose susijusi su pernykšte šunų paėmimo istorija Tauragės rajono Meldiklaukių kaime. Panašiai, kaip ir Natkiškiuose, sodybą Meldiklaukiuose rugsėjo 5-ąją buvo apsupę savanoriai. Tuomet paimta 10 šunų. Sodyboje Meldiklaukiuose bent jau tuomet gyveno ta pati D.Š. Šunys priklausė J.G.

D.Š. Tauragės apylinkės teismo nubausta 1025 Eur bauda už neteisėtą vertimąsi komercine veikla, gyvūnų registravimo reikalavimų pažeidimus, žiaurų elgesį su gyvūnais.

Meldiklaukiuose rastų 10 šunų savininku pripažinto J.G. šunys teismo sprendimu konfiskuoti ir jam skirta 1000 Eur bauda.

Abu šiuos sprendimus dar galima skųsti aukštesnės instancijos teismams.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą