Į mitingą dėl vaikų diskriminacijos susirinko mamos

Dalintis:

Šiandien, solidarizuodamosi su kitomis šalies mamomis, tauragiškės, nešinos žaislais, susirinko prie rajono savivaldybės administracijos pastato. Susirinkusios moterys taikiu mitingu sako „Ne“ vaikų diskriminacijai.

11 valandą 15 mamų ir kiek vėliau trys prie jų prisijungę tėčiai susirinko pasisakyti prieš galimybių pasą, kurį Vyriausybė planuoja įvesti 12 metų sulaukusiems vaikams. Mamos taip pat nesutinka, kad pamokų metu jų vaikai dėvėtų kaukes.

– Mūsų vaikai dusinami, jiems trūksta deguonies. Turi pusę dienos praleisti mokykloje, mums rūpi jų sveikata. Mes kovosime. Kiekviena mama dėl savo vaikų padarys bet ką. Gaila, kad Tauragės tėčiai tokie neaktyvūs, – sakė mamos.

Moterys savo poziciją išsakė pasikalbėti išėjusiam rajono merui Dovydui Kaminskui. Tiesa, diskusija neapsiėjo be įžeidžių klausimų ar metamų kaltinimų.

– Ką jūs čia veikiate toj savivaldybėj, vykdote įsakymus iš aukščiau, eikit visi lauk, – merui šaukė protestuotojos.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

 

– Visas pasaulis jau dvejus metus visomis išgalėmis bando stabdyti pandemiją. Aš ir pats nesutinku su kai kuriais priimamais sprendimais, bet privalome juos vykdyti. Net tie, kurie įvedė galimybių pasą, nėra tokia tvarka patenkinti, aš irgi nesu patenkintas, bet tvarkos turime laikytis visi. Nieko negaliu pasakyti apie vaikų skiepijimą. Mano pozicija skiepų tema labai paprasta. Aš pasiskiepijau, parodžiau, kad pasiskiepijau, bet nė vieno neraginu skiepytis. Puikiai žinau, kad žmonės netiki politikais, – savo nuomonę išsakė D.Kaminskas.

Jis taip pat teigė nieko nežinantis apie moterų pasakojimus, kad su nepasiskiepijusiais pacientais grubiai elgiasi medicinos personalas.

– Mano močiutei virš 80 metų ir kai ji susirgo, atvažiavusi greitoji pagalba pasakė, pasirinkti, ar gydosi dvi savaites namuose, ar per tris dienas numirs ligoninėje. Tai mums akivaizdu, kodėl taip sako, – savo pavyzdį susitikime išsakė viena protestuojanti moteris.

Kita jai pritarė ir pasakojo neva kaimynės istoriją – susirgusi garbaus amžiaus moteris iš paramedikų sulaukusi pasakymo „Nesiskiepijai, tai dabar melskis, kad pasveiktum“.

– Medikai sako, kad skiepai veikia ir aš tuo tikiu. Tokios istorijos, ką jūs kalbate, iki manęs nebuvo atėjusios, – patikino meras ir pažadėjo pasikalbėti su gydymo įstaigų atstovais.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Paklaustas, ką gali padaryti dėl rajono žmonių, meras pripažino, kad įstatymai galioja visiems.

– Padarykite mūsų vaikams nuotolinį ar hibridinį mokymą. Geriau jau jie tegul lieka namuose ir būna saugūs, – reikalavo mamos.

Meras tokio siūlymo neatmetė, tik pabrėžė, kad reikėtų apklausti viso rajono moksleivių tėvus ir gauti daugumos sutikimą.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą