Į mokyklų suolus grįš tik penkios klasės

Dalintis:

Šįvakar savo feisbuko paskyroje Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bendravo su rajono gyventojais dėl mokinių grįžimo į klases. Paaiškėjo, kad esant reikalavimui reguliariai testuotis į suolus grįš tik penkios klasės.

Dar savaitės pradžioje paskelbta, kad Tauragės rajono 5-8 klasių moksleiviai grįžta į klases – ugdymas jiems bus tęsiamas mišriu būdu. Meras Dovydas Kaminskas savo feisbuko paskyroje pranešė, jog taip nuspręsta dėl vaikų socializacijos trūkumo, psichologinės būsenos. 9-11 klasių moksleiviams apsispręsta ugdymą iki mokslo metų pabaigos tęsti nuotoliniu būdu, taip viliantis apsaugoti egzaminams besiruošiančius abiturientus.

Visgi vėliau paaiškėjo, kad į klases grįžtančius mokinius bus būtina testuoti, todėl suskubta atlikti tėvelių apklausas. Nutarta, kad į tiesioginį ugdymą grįš tos klasės, kurių 60 proc. tėvelių pritars reguliariai testuoti vaikus.

„Kaip žinote, vakar Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijoje buvo priimtas sprendimas, kad 5-8 klasių mokiniai gali grįžti į mokyklas, tačiau tam, kad grįžtų, privaloma įgyvendinti visus Vyriausybės nustatytus grįžimo reikalavimus. Pasikeitė situacija dėl testavimo – šiandien gavome naują sveikatos apsaugos ministro A.Dulkio sprendimą, kuriuo nustatoma, kad grįžimas į kontaktinį ugdymą 5-11 klasėms galimas, kai bent 60% klasės mokinių tėvų duoda sutikimą dėl nuolatinio testavimo greitaisiais antigenų testais“, – išdėstė meras prieš pat pradėdamas transliaciją.

Galiausiai meras atskleidė – 60 proc. kartelę peržengė vos penkios klasės iš viso Tauragės rajono. Kuriose ugdymo įstaigose mokiniai grįš į suolus, nepranešta.

– Tėveliai dar gali pakeisti nuomonę. Jei kiti sutinka testuotis ir grįžti į mokyklas, tai gali padaryti ir kitą savaitę. Jei tik yra noro tą padaryti, – sakė D.Kaminskas. – Ministerija nurodė kad turi būti testuojama greitaisiais antigenų testais. Jie imami iš nosies pradinės dalies, tai tas pats, kaip pirštą į nosį įsikišti. Testas rezultatą parodo po 10 minučių ir nereikia jo niekur siųsti. Sistemose informacija gaunama iš karto. Tai visai kas kita nei kaupinių metodas – ten reikia penkis mėginėlius dėti į vieną mėgintuvėlį ir jis tiriamas. O šiuo atveju kiekvienas būtų tiriamas individualiai.

Meras transliacijos metu atsakinėjo į tėvų pateiktus klausimus. Ne visiems buvo aiškus testų atlikimas, tad sulaukta ir pasiteiravimo, ar reikės testuotis mobiliame tyrimų punkte. D.Kaminskas patikino, jog viliamasi testavimą mokinių grįžimo į mokyklas dieną atlikti ugdymo įstaigose.

– Pradinukai eina į mokyklas ir buvo vienas kitas saviizoliacijos atvejis. Bet viskas vyksta puikiai. Bijau pagalvoti, kiek atvejų bus dabar po Motinos dienos – visur buvo kamščiai.

Bet iš esmės ugdymas galėjo prasidėti ir anksčiau, kartu su pradinukais. Net ne mišrus, o nuolatinis, – savo nuomone pasidalino rajono vadovas, atskleisdamas, jog nežino, kodėl pradinukų testuoti nebūtina, o vyresnius mokinius būtina.

D.Kaminskas taip pat visus patikino, kad atsisakiusiems grįžti į klases ir toliau bus užtikrinamas kokybiškas nuotolinis ugdymas.

Kai kurie tėveliai išreiškė nuogąstavimą dėl itin suprastėjusių vaikų pažymių. Esą kai kuriems net gresia antrus metus kartoti tos pačios klasės programą. Susidomėta ir baseino išlaikymu, kol šis nedirba.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą