fbpx

Individualius gręžinius ketinama „ištraukti į dienos šviesą“

Dalintis:

Pasklidus gandams, kad ruošiamasi apmokestinti privačius gręžinius, gyventojai teiraujasi, ar tai tiesa. Specialistai teigia, kad Seime apie tai svarstoma ir ruošiamasi priimti įstatymą, leidžiantį gręžinius kontroliuoti ir apmokestinti. Dažnai klaidingai gręžiniu žmonės vadina šulinius ir vandens filtrus (adatas).

Pasak UAB „Tauragės vandenys“ direktoriaus Eduardo Anulio, žmogus pats negali išgręžti gręžinio – tai atlieka hidrogeologai ar firmos, turinčios leidimus iš žemės gelmių išgauti vandenį. E.Anulio nuomone, dabar žmogui yra galimybė su jomis susitarti, kad gręžinį išgręžtų nelegaliai ir jo nereikėtų registruoti, taip išvengiant mokesčio. O šuliniai ir vandens filtrai (adatos) nepriklauso giluminių gręžinių tipui, kurių minimalus gylis 30–100 ir daugiau metrų. Leidimus gręžiniams išduoda savivaldybės Architektūros skyrius.

– Kiek žinau, turinčių individualius gręžinius rajone daug, todėl ir išleis įstatymą, kad seniūnijos juos registruotų ir partemptų į dienos šviesą. Turintys gręžinius gaus juos įsiteisinti arba panaikinti. Čia daug tokių nelegalų, daugiausiai, manau, ūkininkai, – kalbėjo bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius. – Vandens filtrais (adatomis) išgaunami maži vandens kiekiai, iki 10 kubų per parą, už tokį kiekį dabar mokėti nereikia. Apmokestinamas didesnis nei 10 kubų kiekis. Seime bandė prakišti įstatymą, kad būtų neapmokestinamas 50 kubų vandens sunaudojimas per parą, tokiu kiekiu ne tik fermas, bet ir kaimynus galima aprūpinti. Bet to padaryti nepavyko. Mes neturime informacijos, kas turi gręžinius, gal savivaldybė veda apskaitą.

„Tauragės vandenys“ savo gręžinius yra registravę Geologijos tarnyboje ir moka už žemės gelmių išteklių naudojimą. Gyvenvietėse, kur yra gręžiniai, vartotojai už vandens kubą moka 4 centus, o įmonės – 10 centų.

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė sako, kad tie, kurie gręžinius turi užregistravę Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių registre, moka mokestį pagal teisės aktus, o neužregistravę nemoka.

– Mūsų skyrius atsakingas už bešeimininkį turtą ir nereikalingo turto pardavimą. Dabar konkurso būdu parduodame vandens bokštą Papušynėje, todėl domėjomės, ar įsigijusiam žmogui bus taikomas mokestis, – kalbėjo vedėja. – Jį nusipirkęs žmogus turės tai pasitikslinti. Galbūt, jei nustatyta norma iki 10 kubų, neapmokestins. Jei reikės mokėti, gal mokestis bus simbolinis. Parduodamu gręžiniu žmonės domisi ir nori pirkti.

Savivaldybės aukcione parduodamas vandens bokštas Papušynės kaime nuo senų laikų priklausė Tauragės urėdijai, o jį eksploatuoti buvo pavesta bendrovei „Tauragės vandenys“. Senas gręžinys bendrovei tapo nebereikalingas, kadangi ji Papušynėje neseniai nutiesė naujus vandentiekio tinklus. Viešas elektroninis gręžinio Papušynės kaime aukcionas vyks gruodžio 28–31 dienomis. Pradinė pardavimo kaina – 6480 Eur. Aukciono dalyvio garantinio įnašo dydis – 648 Eur. Aukciono dalyvio registravimo mokestis – 60 Eur.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą