Informacija apie pavojingą infekciją – ir el.paštu

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija reaguoja į platinamą informaciją apie koronavirusą ir skelbia gyventojams elektroninio pašto adresą. Informuojama, jog jį administruojantys visuomenės sveikatos specialistai kaip įmanoma greičiau stengsis atsakyti į gyventojams iškylančius klausimus.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, nuo šiol gyventojai rūpimus klausimus apie koronaviruso infekciją pateikti gali ir elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt, kurį administruoja visuomenės sveikatos specialistai. Pranešime spaudai visuomenė informuojama, kad tokiu būdu stengiamasi užkirsti kelią neteisingai, netiksliai ar paniką sėjančiai informacijai.

Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas Aurelijus Veryga tvirtina, kad komunikacijos koronaviruso tema gausu, tačiau patikimų informacijos kanalų nebus per daug.

Į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinės Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai, kurie pasitelkti darbui ekstremalios situacijos metu.

Primename, jog visą parą veikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos – +370 618 79984 ir +370 616 94562 – kur gali kreiptis visi, turintys klausimų dėl naujojo koronaviruso.

Spaudos konferencijoje pakalbinta infekcinių ligų specialistė prof. dr. Auksė Mickienė žurnalistams pasakojo, kad koronaviruso plitimas turi dvi stadijas – pirmoji, kai galimai serga tik sugrįžtantieji iš užkrėstų zonų, o antroji – kai infekcija ima plisti visuomenėje. Medikės tvirtinimu, šiuo metu lemiamą reikšmę turi iš užkrėstų zonų grįžtančių asmenų 14 dienų saviizoliacija. Kiekvienam sąmoningai laikantis nurodymų gali pavykti išvengti antrosios stadijos, kuomet liga plistų Lietuvoje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą