Įrengti saugios perėjos per bėgius nenori nei „Lietuvos geležinkeliai“, nei savivaldybė

Dalintis:

 

Tauragėje, tarp Vytauto ir Gaurės gatvių, prie geležinkelio bėgių rugpjūčio 10 dieną buvo įrengta tvora, turėjusi užtverti praėjimą draudžiamoje vietoje. Tačiau tvora tėra 50 metrų ilgio, ji baigiasi ties privačia sodyba, todėl tauragiškiai ir toliau eina per bėgius, nepaisydami draudžiamųjų ženklų. Žmonės sako, kad ne tvorą reikėtų tverti, o įrengti saugų perėjimą per geležinkelį.

„Tauragės kurjeris“ rašė, kad „Lietuvos geležinkeliams“ užtvėrus tvorą prie geležinkelio bėgių praėjimo neradę tauragiškiai išlaužė Gaurės g. 1 namo sklypo tvorą. Kovoti su chuliganiškai besielgiančiais praeiviais nenorėjęs sodybos šeimininkas Alfonsas Tubutis savo sklype išrovė jazminų krūmą, atkėlė savo kiemo tvorą ir paliko tarpą žmonėms praeiti.

– Nei aš skatinu eiti per bėgius, nei ką, bet nenoriu, kad man laužytų tvoras. Jau buvo išlaužę, susitvarkiau. Noriu ramybės, – sakė sodybos savininkas.

Alfonsas Tubutis nelietė „Lietuvos geležinkelių“ tvoros, tačiau apie likusį tarpą bendrovei pranešė.

Vos per dešimtį minučių, kol šioje vietoje lankėsi šių eilučių autorė, bėgius kirto trys žmonės. Beje, tuo metu kaip tik pravažiavo krovininis traukinys. Kalbinti žmonės tvirtino, kad keliasdešimt metų jie vaikšto per bėgius šioje vietoje, todėl verčiau būtų įrengtas saugus perėjimas.

– Jei iš miesto norim eiti į anapus bėgių esančias parduotuves „Mere“ ar „Senukus“, pagalvokit, kokį kelio gabalą reiktų eiti aplinkui. Per bėgius žmonės eina ir į darbą Vilkyškių pieninėje. Nuo tarybinių laikų čia takai išminti, net budinčių geležinkeliečių būdelė čia buvo. Eidavom per čia į konservinę dirbti. Prieš eidami pasižiūrim, ar neatvažiuoja traukinys, tačiau būtų geriau, jei čia būtų įrengtas saugus perėjimas. Juk ties Stoties gatve galima praeiti. Būtų gerai požeminis praėjimas, – kalbėjo brandaus amžiaus moteris, gyvenanti Tiesos gatvėje, taip pat ėjusi per bėgius.

Tačiau „Lietuvos geležinkelių“ bendrovė neketina taikstytis su tauragiškių savivale. „Lietuvos geležinkeliai“ „Tauragės kurjerį“ informavo, kad tvorą pratęs dar 10 metrų. Gaurės gatvėje gyvenantis A.Tubutis tvirtina, kad problemos tas 10 metrų neišspręs, jei jau taip – reiktų tvoros iki pat Oko miško.

Alfonsas Tubutis ir vėl kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkeliai“. Praėjusią savaitę bendrovės atstovas iš Klaipėdos buvo atvykęs apžiūrėti tarpo, per kurį tauragiškiai vaikšto eina per bėgius ir pabendrauti su A.Tubučiu.

Pasak A.Tubučio, bendrovės atstovas jam pasiūlė kreiptis į Tauragės rajono savivaldybę, o ši esą tegul kreipiasi į „Lietuvos geležinkelius“.

Nei klaipėdietis, nei kartu buvęs „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės darbuotojas iš Tauragės su „Tauragės kurjeriu“ nebendravo, esą tam yra komunikacijos specialistas. Atvykus žurnalistei, jie pasiskubino užbaigti pokalbį ir su sklypo šeimininku.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos paslaugų vadovas Gintaras Liubinas „Tauragės kurjeriui“ dar praėjusią savaitę rašė, kad vienas saugiausių pėsčiųjų perėjos sprendinių yra požeminė perėja, kurios įrengimą turėtų inicijuoti ir už savo lėšas įrengti savivaldybė. LTG grupė esą visuomet remia tokius projektus ir, kiek galėdama, bendradarbiauja su savivaldybėmis. Kaip pavyzdį G.Liubinas pateikė bendradarbiavimą su Vilniaus miesto savivaldybe, kur neseniai buvo įrengta požeminė pėsčiųjų perėja Iešmininkų gatvėje.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas sakė apie problemą žinąs, tačiau panašu, kad savivaldybė spręsti jos nesiims.

– Taip, toje vietoje tikrai yra saugumo problema, tačiau nei geležinkelio bėgiai, nei sklypas po šia infrastruktūra savivaldybei nepriklauso, o vien tai, kad tvorą įrengė AB „Lietuvos geležinkeliai“, rodo, jog būtent ši valstybinė įmonė yra atsakinga už geležinkelio infrastruktūros saugumą, todėl nelabai suprantu šios problemos permetimo savivaldybei. Nei sklypas, nei susisiekimo infrastruktūra savivaldybei nepriklauso, todėl jokių darbų atlikti ne savo turte negalėtume, jei ir labai norėtume, – informavo meras.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą