Iš „namų“ iškraustomi neįgalūs vaikai neteks ir ekologinio maitinimo

Dalintis:

Aistroms dėl neįgalių vaikų perkėlimo iš vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ į Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centrą kiek aprimus, pastarosios įstaigos direktorių užgriuvo nauji rūpesčiai – ruošiamasi perimti naujiems auklėtiniams skiriamas patalpas, šią savaitę šaukiamas susitikimas su jų tėvais ir šiuo metu juos ugdančiais darbuotojais. Svarbiausia problema niekur nedingo – ne visi pedagogai nori pereiti dirbti į Skaudvilės ugdymo įstaigą. Paaiškėjo ir dar viena liūdna detalė – į kitą įstaigą perkelti neįgalūs vaikai neteks ekologiško maitinimo, kokį savo ugdytiniams tiekia „Pušelė“.

Primename, kad kovo 27-ąją Tauragės rajono savivaldybės taryba, tiksliau, vien liberalai, patvirtino „Pušelės“ reorganizaciją, šios įstaigos statusą keičiant į paprastą darželį, o 30 metų čia ugdytus neįgalius vaikus perduodant Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centrui. Valdantieji neatsižvelgė į „Pušelės“ bendruomenės prašymą nevykdyti reorganizacijos. Neįgalūs vaikai Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centrui turi būti perduoti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos. Juos įkurdinti planuojama D.Poškos gatvėje, Tauragėje, veikiančiame Šeimos gerovės centre, iš kur prieš keletą dienų į naujas patalpas iškelti tėvų globos netekę vaikai.

Paklaustas, kokie rūpesčiai užgriuvo po tarybos sprendimo, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro direktorius Rolandas Beišys įvardijo svarbiausią problemą – iki šiol neaišku, ar visi neįgalius vaikus ugdantys pedagogai, jų padėjėjai ir kiti darbuotojai sutiks pereiti dirbti į kitą įstaigą. Iki šiol skaičiuota, kad tokių darbuotojų yra 11. Pasak R.Beišio, bus kviečiamas susitikimas su vaikų tėvais ir juos ugdančiais darbuotojais. Paklaustas, ką darys, jei nepavyks darbuotojų įkalbėti, Skaudvilės ugdymo įstaigos vadovas patikino, kad kol kas atsakymo į šį klausimą neturi.

– Šiuo metu kaip tik dėliojame etatus, kiek reikės naujame padalinyje. Tiksliai dar negaliu atsakyti, kiek ir kokių darbuotojų reikės. Jei jau atsitiks taip, kad dalis jų nesutiks, tuomet svarstysime, ką daryti, – kalbėjo R.Beišys, patikslinęs, kad darbui su neįgaliais vaikais paprastų pedagogų neužtenka, juos ugdyti gali tik specialųjį parengimą įgiję pedagogai.

Ar naujajam padaliniui reikės likusių baldų, kol kas neaišku. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Rolandas Beišys teigia suprantantis pedagogų baimę pakeisti darbovietę, tačiau tikina, kad jo vadovaujamoje įstaigoje jiems tikrai nebus blogiau.

– Žmonės mėgsta pastovumą: „Aš dirbau šitą darbą, aš noriu čia ir numirti“. O dabar gaunasi taip, kad reikia keisti darbovietę. Aš manau, kad pas mus jiems bus tik geresnės sąlygos. Bet kokiu atveju iki rugsėjo 1 dienos mes turim tą dalyką sutvarkyti ir užtikrinti, kad ugdymo procesas vyktų sklandžiai, – žada R.Beišys.

Direktorius informavo, kad po tarybos sprendimo buvo nuvykęs apžiūrėti patalpų, kuriose reikės įkurdinti naujuosius auklėtinius. Pasak R.Beišio, jos esančios šaunios.

– Mūsų duomenimis, nuo rugsėjo čia būtų ugdomi 25 neįgalūs vaikai. Būtų keturios jungtinės klasės. Tikrai didelio remonto toms patalpoms nereikia, vienam kabinete gal tik. Vieną nuovažą į kiemą reikia įrengti. Dar kol kas tų patalpų mes neperėmėme, šiuo metu jos dar priklauso Šeimos gerovės centrui, – informavo direktorius.

„Pušelė“ savo auklėtinus maitina ekologišku maistu, nes yra laimėję projektą. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro ugdytiniai tokios galimybės neturi. Jos neteks ir „Pušelėje“ ugdyti neįgalieji.

– Ne, pas mus maistas ne ekologiškas, bet jis tikrai geras. Mūsų įstaiga Skaudvilėje turi savo virtuvę, savo virtuvės darbuotojus, mes nesame tos paslaugos atidavę. Maistas į padalinį Tauragėje bus atvežamas termosais. Vaikai bus maitinami tris kartus per dieną. Mažytė virtuvėlė naujose patalpose bus, jei reikės, truputį ją pamodernizuosime, kad būtų patogu maistą patiekti, – kalbėjo R.Beišys.

Direktorius patikino, kad dėl maisto per 20 metų, kol jis dirba Skaudvilės mokykloje, nei iš tėvų, nei iš auklėtinių skundų nėra sulaukęs.

Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė sutiko aprodyti patalpas, kuriose įsikurs neįgalūs vaikai. Iš jų prieš keletą dienų išsikraustę aštuoni tėvų globos netekę vaikai jau įsikūrė naujuose namuose Veterinarijos gatvėje. Šių namų atidarymo šventė surengta balandžio 10 dieną.

Patalpose likę senų baldų, jos tvarkingos, tačiau aiškiai prašosi remonto. Į jas įrengtas atskirtas įėjimas ir nuovaža neįgaliesiems. Paklausta, kada nuovaža buvo įrengta, šios įstaigos atstovė patikino, kad jau senokai, tikrai ne prieš savaitę. Vadinasi, politikai jau iš anksto žinojo, koks sprendimas neįgalių vaikų iškeldinimo iš „Pušelės“ klausimu kovo 27-ąją bus priimtas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą