fbpx

Iš varžytynių parduodamas senasis miesto stadionas

Dalintis:

Skola ne rona – neužgijo. Viešajai įstaigai „Tauragės futbolas“ nesugebėjus grąžinti savivaldybei 80 tūkstančių eurų skolos, ši ėmėsi drastiškų veiksmų – kreipėsi į antstolius. Rezultatas – iš varžytynių parduodamas senasis Tauragės miesto futbolo stadionas. Šių metų vasarį meras Dovydas Kaminskas pažadėjo – jei stadionas ir būtų išvaržytas, jis nevirs privačių kotedžų kvartalu. Ar rajono vadovo žodžiai išsipildys, šiandien atsakyti niekas negali. „Tauragės futbolas“, kurio dalininkė yra ir pati savivaldybė, pozicijos nekeičia – vietos politikai kuria Tauragę be futbolo.

Pradinė kaina – beveik 0,5 mln. Eur

Rugsėjo 22-ąją paskelbtos pirmosios elektroninės Tauragės futbolo aikštės V.Kudirkos gatvėje varžytynės. Areštuoto turto pardavimą vykdo Klaipėdos antstolių A.Selezniovo ir S.Selezniovienės kontora. Parduodamas futbolo stadionas su visa infrastruktūra – futbolo aikštė, 2 buitinių patalpų pastatai ir automobilių stovėjimo aikštelė. Pradinė turto pardavimo kaina – 435 600 Eur. Varžytynių pabaigos data – spalio 22-oji.

Išsamesnės informacijos apie varžytynes, motyvuodama, kad to daryti negali dėl Antstolių įstatymo ir kitų su antstolių veikla susijusių teisės aktų reikalavimų, antstolių kontora neteikia.

Senasis Tauragės stadionas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Sutartį nutraukė vasarį

VšĮ „Tauragės futbolas“ skolos Tauragės rajono savivaldybei epopėja prasidėjo dar 2016 metais, kai VšĮ „Tauragės futbolas“ ir savivaldybė pasirašė skolos grąžinimo dalimis sutartį. Tačiau VšĮ „Tauragės futbolas“ skolos taip ir negrąžino. Šių metų vasarį Tauragės rajono savivaldybės taryba, nors ir ne vienbalsiai (iš 25 tarybos narių 20 balsavo už), sutartį su VšĮ „Tauragės futbolas“ nutraukė. Viešoji įstaiga, kurios dalininkai yra Tauragės rajono savivaldybė ir Arūnas Pukelis, savivaldybei liko skolinga per 80 tūkstančių Eur. Skola atsirado, nes „Tauragės futbolo“ paskolą bankui „Snoras“ savivaldybės administracija padengė kaip laiduotoja. Paskola buvo panaudota senajam Tauragės futbolo stadionui remontuoti.

Jau vasario mėnesį, svarstant skolos grąžinimo dalimis nutraukimo klausimą, savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas informavo, kad skolos iš „Tauragės futbolo“ išieškojimas bus nukreiptas į įmonės turtą – tai yra stadioną, kuris ir buvo įkeistas paskolai gauti. Socialdemokratas Viktoras Kovšovas tuomet suabejojo, ar iš varžytynių pardavus stadioną jį įsigijęs asmuo šios infrastruktūros nesunaikins ir nepastatys ten, pavyzdžiui, kotedžų. Meras Dovydas Kaminskas tuomet patikino, kad „ant tos žemės tikrai neatsiras jokių kotedžų“.

Senasis Tauragės stadionas. TK nuotrauka

Deja, šįkart susisiekti su D.Kaminsku ir paklausti, ar jis ir šiandien patvirtintų tą patį, „Tauragės kurjeriui“ nepavyko – telefonu rajono vadovas buvo nepasiekiamas, o savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius atsiuntė labai lakonišką komentarą: „Informuojame, kad VšĮ „Tauragės futbolas“ skolingas Tauragės rajono savivaldybės biudžetui 83 130,32 Eur, tad pagal LR galiojančius teisės aktus yra vykdomos visos procedūros skolai išieškoti“.

Jokios informacijos apie tai, kas kreipėsi į antstolius ir koks likimas laukia VšĮ „Tauragės futbolas“, pateikti negalėjo ir trijų savivaldybės administracijos skyrių vedėjai. Ir Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, ir Plėtros, investicijų ir turto skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė patikino nieko šiuo klausimu nežinantys. Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė tik informavo, kad visus juridinius su „Tauragės futbolo“ skola susijusius klausimus tvarko savivaldybės samdoma advokatų kontora Vilniuje „Sorainen“.

Nesąžiningumo neįžvelgė

Savivaldybei vasarį nutraukus skolos grąžinimo dalimis sutartį, VšĮ „Tauragės futbolas“ kreipėsi į teismą. Tačiau abiejų instancijų – ir Klaipėdos apygardos, ir Lietuvos apeliacinio teismų sprendimai jai buvo nepalankūs. „Tauragės futbolas“ bandė ginčyti 2016 m. su savivaldybe pasirašytą sutartinės hipotekos sutartį. Ieškinio reikalavimams užtikrinti „Tauragės futbolas“ prašė teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones – draudimą Tauragės rajono 2-ojo notaro biuro notarei S.Bautrėnienei išduoti vykdomąjį raštą dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Tačiau abiejų instancijų teismai konstatavo, kad dėl 2016 m. sutarties sudarymo jokių Tauragės rajono savivaldybės administracijos nesąžiningumo požymių neįžvelgė. Skolos išieškotojai po teismų išaiškinimo nusitaikė į stadioną.

Senasis Tauragės stadionas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Kuria rytojų be futbolo?

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su VšĮ „Tauragės futbolas“ direktore Dainora Jonaite. Paprašyta paaiškinti, kaip atsitiko, kad jos vadovaujama įstaiga taip ir nesugebėjo grąžinti skolos savivaldybei ir ar, jos nuomone, pardavus stadioną iš varžytynių jis išliks kaip vienas seniausių Tauragės sporto infrastruktūros objektų, ji iš karto kalbėti nesiryžo. Įstaigos vadovė komentarą atsiuntė elektroniniu paštu.

„1922 metais Sporto sąjungos Tauragėje įsteigimas pažymi ir Tauragės futbolo istorijos pradžią.

Šiandien LFF III lygoje žaidžiantis FK „Tauras“ įsteigtas 1942 metais – taigi kitais – 2022 metais Tauragės futbolo istorijai ir futbolo bendruomenei sueitų reikšmingos sukaktys – 100 metų Tauragės futbolui ir 80 metų „Tauro“ futbolo klubui.

Ar šias sukaktis pažymėsime – labai sudėtinga atsakyti žvelgiant iš šios dienos situacijos ir VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkų veiksmų. Dalininkai nuo 2019 metų yra du – privatus asmuo ir savivaldybė.

Privataus dalininko iniciatyva per 2019, 2020 pandemijos metus iš 179 tūkst. Eur padengta beveik pusė skolos – 87 tūkst. Eur. Savivaldybė prie skolos mažinimo neprisidėjo nė vienu euru, nors skolos klausimas atsirado jau 2010 metais. Dabar savivaldybė skelbia varžytynes ir tikimybė, kad pirkėjas vystys futbolo sporto šaką – labai maža, yra sostinėje pavyzdžių, kai Gedimino kalno papėdėje buvęs stadionas apaugo dangoraižiais. O naujojo statybos stringa „stalčiuose“.

Sudėtinga komentuoti savivaldybės veiksmus, kai pati būdama dalininkė ir vykstant skolų mažinimui imasi veiksmų, ribojančių futbolo veiklą – dėl peržiūrėtos sporto klubų finansavimo tvarkos futbolo klubas „Tauras“ netenka galimybės pretenduoti į finansavimą ir turi pasitraukti iš II lygos sąrašų, taip pat dėl esamos situacijos sudėtinga planuoti stadiono infrastruktūros gerinimo darbus, kupolo – žiemos treniruočių salės – klausimus. Idėjų ir galimybių, kaip pagerinti futbolo sporto šakos gerovę ir sudaryti puikias sąlygas Tauragės vaikams, jaunimui, visiems, norintiems ir galintiems sportuoti, yra daug, ir kaip rodo šimtametė istorija – ir pasiekimų šios Tauragės sporto šakos yra ženklių ir garbingų.

Beje, ir šių laikų COVID-19 pandemijos aplinkybėmis, kai ypatingai akcentuojama tiek emocinė, tiek fizinė sporto užsiėmimų nauda visuomenei, ypač vaikams ir jaunimui, savivaldybės pozicija dėl „kurkime rytojų šiandien“ yra labai prieštaringa – tai kurkime ar griaukime? Rytojus be futbolo? Parduoti iš varžytynių bet kam? Atimti iš vaikų ir jaunimo galimybę sportuoti?“ – rašo VšĮ „Tauragės futbolas“ vadovė D.Jonaitė.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą