Išankstinio balsavimo rinkėjai suaktyvėjo paskutinę dieną

Dalintis:

Nuo pirmadienio iki vakar dienos vakaro vyko išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Tauragės rajono savivaldybėje įsikūrusioje rinkimų apygardoje ketvirtadienio 10 val. duomenimis balsavimo teise pasinaudojo 3,2 proc. rinkėjų.

Šiemet išankstinis balsavimas numatytas ilgesnis dėl koronaviruso. Siaučiant pandemijai imtasi visų atsargumo priemonių ir viltasi, kad ilgesnis rinkimų komisijų darbo laikas padės suvaldyti srautus.

Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė vakar „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad 10 valandos duomenimis savo balsą atidavė 1135 rinkėjai, tai yra apie 3,2 proc. Maždaug ketvirtadalis balsavusių – iš kitų apygardų.

– Šiandien 20 valandą baigsime išankstinį balsavimą ir skaičiuosime visus keturių dienų balsus. Tada turėsime vokus išrūšiuoti pagal apygardas bei apylinkes. Penktadienį atvyks kurjeris, kuris išveš kitų apygardų vokus, – ketvirtadienį kalbėjo rinkimų komisijos pirmininkė, tikėdamasi, kad iki vakaro pavyks sulaukti bent 4 proc. rinkėjų.

Ketvirtadienis buvo paskutinė galimybė savo valią Seimo rinkimuose išreikšti ne savo rinkiminėje apygardoje. Rinkimų dieną balsuoti bus galima tik savo apygardoje.

Rinkimų komisija jau sudarė mobilią grupę, kuri važiuos pas saviizoliacijoje esančius ir balsuoti norinčius rinkėjus. G.Rakauskienė atvira – apsaugos priemonių skirta nedaug.

– Turime kombinezonus, kepuraites, antbačius, akinius, respiratorius. Tikimės balsuojančius aptarnauti kaip nors prie durų, neinant į vidų. Po kiekvieno vizito apsaugos priemonės bus keičiamos. Nežinau, ar partijos rizikuos siųsti savo stebėtojus – mes patys apsaugos priemonių turime tiek, kad nežinome, ar užteks, – atviravo pašnekovė.

Penktadienį ir šeštadienį numatytas balsavimas namuose, o sekmadienį darbą pradės visos rinkimų apylinkės. Primenama, kad kiekvienas rinkėjas privalo turėti asmens dokumentą bei apsauginę veido kaukę. Rekomenduojama turėti ir savo rašymo priemonę.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą