Išankstinis balsavimas: aktyviau balsavo per savivaldos rinkimus

Dalintis:

Ketvirtadienį buvo paskutinė proga iš anksto atiduoti balsą Prezidento rinkimuose ir referendume. Per tris dienas Tauragėje prie balsadėžių atėjo 1767 rinkėjai.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas rinkdami Prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo beveik 170 tūkstančių rinkėjų. Preliminariais VRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas pasiekė 7,1 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis patikslino, kad per tris dienas prie balsadėžių sulaukta 1767 rinkėjų.

– Iš viso per tris dienas balsavo 1984 žmonės. Čia su specialiaisiais punktais – ligonine, batalionu, senelių namais. Savivaldybėje pirmąją dieną balsavo 386 žmonės, antrąją – 582, o trečiąją – 799 rinkėjai. Tai aktyvumas mažesnis, nei savivaldos rinkimuose, – konstatavo T.Pauparis pridurdamas, kad skundų išankstinio balsavimo metu nesulaukta.

VRK duomenimis, Tauragės rajono savivaldybėje balsą atidavė 7,36 proc. rinkėjų.

Gegužės 10–11 dienomis rinkimų komisijos lankys rinkėjus namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės bei rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Iš viso balsavimo namuose teisę turi beveik  597 tūkst. rinkėjų. 91 tūkstantis iš jų išreiškė pageidavimą balsuoti namuose.

Gegužės 12 d. (sekmadienis) yra pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena, kai tikimasi sulaukti didžiausio balsuojančių rinkėjų skaičiaus. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir dirbs iki 20 valandos vakaro.

Rinkimų sekmadienį balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje. T.Pauparis patikslino, kad tądien balsuoti bus galima bet kurioje rinkiminėje apylinkėje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą