Išduotas leidimas sporto arenai statyti

Dalintis:

Milijoninis Tauragės savivaldybės užmojis šiemet pradėti multifunkcinės sporto ir pramogų arenos statybas Bernotiškės gatvėje šiemet neišsipildys. Nors rugsėjo pabaigoje, atlikus projekto ekspertizę, gautas leidimas statybai pagal parengtą ir suderintą projektą, 9 milijonų eurų, kuriuos Tauragės valdžia šioms grandiozinėms statyboms planavo išleisti, gali nebeužtekti. Meras žada – arena iškils, tik neaišku kada.

Savaitės pradžioje žemės sklype Tauragės miesto Bernotiškės gatvėje stovėjo pavieniai aplinkinių namų gyventojų automobiliai. Jokių ženklų apie čia planuojamus pradėti statybos darbus nėra. Paklausti, ar žino, kad šioje vietoje bus pradėta statyti sporto arena, gyventojai numojo ranka – kada čia tas bus.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas apie išduotą leidimą arenos statyboms sužinojo iš „Tauragės kurjerio“.

– Žinojau, kad turi būti išduotas leidimas, bet dar manęs neinformavo, kad jis gautas, – sakė meras.

Rajono vadovas patikino, kad arenos projekto ekspertizė, kurią už 6882 eurus atliko Vilniaus UAB Statybos ekspertų biuras, kiek užsitęsė.

– Tikimybė, kad šiemet pradėsime statybos darbus, labai menka. Dar net nėra paskelbtas tarptautinis pirkimas. Ekspertizė užtruko ir yra dar kitų priežasčių. Labai gaila, bet yra, kaip yra, tokia biurokratija, – apmaudžiai kalbėjo D.Kaminskas.

Naujas pažadas – sporto arenos statybos Bernotiškės gatvėje prasidės pavasarį ar vasarą. TK nuotrauka

Arenos projektavimo darbus už daugiau nei 70 tūkstančių eurų vykdė bendrovė „Synergy Soliutions“. Projekte numatyta, kad beveik 7947 kv. m arenos patalpos bus pritaikytos bent 8 sporto šakoms: krepšiniui, tinkliniui, mini futbolui, imtynėms, badmintonui, patalpose bus įrengti 3 bėgimo takai, smėlio tinklinio salė su trimis aikštelėmis. Suprojektuotos modernios sanitarinės patalpos, kavinė. Planuojama, kad arenoje bus 1500 sėdimųjų vietų, o didesnių renginių metu sutilpti galės apie 2500 žmonių.

– Suma vienareikšmiškai bus pakitusi. Nemačiau, kiek konkrečiai arena kainuoja šią minutę, pirkimus netrukus skelbsime, dėliosime sumas. Aišku, ta skaičiuojamoji vertė yra viena, bet už tiek, kiek mes norime nupirkti, yra visai kas kita. Spręsime, kokią maksimalią sumą galime numatyti viešuosiuose pirkimuose, – sakė meras ir pabrėžė, jog gali būti, kad tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą teks skelbti ne kartą.

Jei pirkime dalyvaujantys kandidatai pasiūlys didesnę darbų kainą nei gali išleisti savivaldybė, konkursas gali ir neįvykti.

– Pinigų vertė labai keičiasi, kinta darbų kainos. Jei iki tol kalbėjome apie 9–10 milijonų eurų, tai jau ta sumą galime pamiršti. Klausimas, kiek reikės skirti, kiek galime skirti ir per kiek laiko tą sumą turime išdėlioti, – idėjos Tauragėje statyti multifunkcinę areną meras neatsižada. – Įvairiausių variantų gali būti. Dabar, kai rinkoje tokia situacija su darbų ir medžiagų kainomis, nėra paprasta pradėti statybos darbus. Tikslai nesikeičia, bet biurokratinį momentą taip pat reikia praeiti.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Parengiamiesiems arenos statybos darbams šių metų savivaldybės biudžete numatyta 450 tūkstančių Eur: 200 tūkstančių Eur – savivaldybės, 250 tūkstančių Eur – valstybės biudžeto lėšos. Pasak savivaldybės atstovų, pinigai bus perkeliami į kitus metus, mat tarptautinis viešųjų pirkimų konkursas gali ir neįvykti, o pradėti parengiamuosius darbus neturint rangovo – draudžiama.

– Turint rangovą bus vedamos komunikacijos, vykdomi žemės paruošimo darbai. Kol kas jokių darbų toje vietoje negalima atlikti. Paruošiamieji darbai yra neatsiejama projekto dalis ir mes negalime jų vykdyti neįvykus konkursui, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas.

Meras D.Kaminskas patikino, kad arenos statybos darbai prasidės kitų metų pavasarį ar vasarą.

– Formuojamas kitų metų valstybės biudžetas ir tam tikra dalis pinigų turi būti numatyta valstybės biudžete, o dalis bus mūsų. Kiek turėsim pinigų kitiems metams, tiek darbų ir stengsimės padaryti. Pirmiausia reikia turėti rangovą. Kai jis bus, bus lengviau kalbėti. Kol nėra įvykusių viešųjų pirkimų, prognozuoti labai sunku, – sakė arenos statybos idėjos autorius D.Kaminskas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą