Po Meldiklaukių kaime įsiplieskusios gyvūnų gelbėjimo operacijos nelegalių daugintojų, laikančių šunis ir kates prastomis sąlygomis, paieškos tebesitęsia. Tauragės rajone jau patikrintos 7 vietos. Veterinarijos tarnyba praneša atliekanti tyrimus, su pareigūnais lankėsi ir pas vieną privatų Tauragės veterinarijos gydytoją. Gyvūnų gerovės klausimu diskutuota ir savivaldybės administracijoje.
Įvykiai dėl nelegalios gyvūnų daugyklos iš Meldiklaukių kaimo (Lauksargių seniūnijoje) persikėlė į Gaurės gatvę Tauragėje. Ten susirinkę gyvūnų mylėtojai budėjo visą naktį, kad nelegaliu dauginimu žiauriomis sąlygomis įtariama sodybos šeimininkė nepaslėptų įkalčių. Nepaisant to, vėliau paaiškėjo, kad keturis taksų veislės šuniukus Gaurės gatvės gyventoja sugebėjo išvežti į Ąžuolynės kaimą, slėpdama pėdsakus. Atvykę specialistai paėmė penkis šunis ir tris kates, vėliau paimti ir Ąžuolynės kaime slėpti keturi šuniukai.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai spėja, kad gyvūnus laikę asmenys gali būti giminės, o toks šunų dauginimas tapo šeimos „verslu“. Patikrinimai atlikti Beigeriškių kaime, kur daugyklų savininkų giminaitė laikė du Labradoro ir vieną mopsų veislės patiną, taip pat Natkiškių kaime (Pagėgių savivaldybėje), kur aptikti net 23 šunys. Iš šių vietų gyvūnai nepaimti, nes, specialistų tvirtinimu, jų laikymo sąlygos tinkamos. Nelegalus veislynas aptiktas Lomių kaime, nors jo savininkai kol kas nesiejami su Kretingos rajone, Meldiklaukiuose Tauragės rajone ir Tauragėje daugyklas turinčiais žmonėmis.
Gyvūnų gerovės klausimą skanduojant vis garsiau, susizgribo ir tarnybos. Antradienį Tauragės rajono savivaldybės administracijoje rinkosi seniūnijų ir savivaldybės administracijos atstovai, meras Dovydas Kaminskas, atvyko ir Meldiklaukių kaime šeštadienį buvusi veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas. Diskutuota apie gyvūnų gerovę ir galimas daugyklas Tauragės rajone. Bene svarbiausias klausimas buvo ką daryti, gavus informacijos apie tokias vietas – kaip jas tikrinti, kokios tarnybos turėtų tai daryti. Galiausiai kilo klausimas ir kur dėti gyvūnus, jei jų laikymo sąlygos netinkamos ir juos būtina perkelti į saugią aplinką.

Diskusija apie gyvūnų gerovę ir nelegalų dauginimą vyko ir savivaldybėje. Mortos Mikutytės nuotrauka
Seniūnai piktinosi, kad neturi galimybės patikrinti duomenų, kiek kurioje seniūnijoje apskritai registruota šunų ir legalių veislynų – tokią informaciją turinti tik VMVT. Galiausiai sutarta, kad surinkta informacija apie galimas daugyklas bus perduodama specialistams, kurie į patikrinimus turėtų vykti su pareigūnais.
VMVT Tauragės departamento viršininkas Kęstutis Patašius atskleidė, kad pastarosiomis dienomis specialistai jau patikrino 7 vietas, kuriose rastos daugyklos. Tik šuniukai paimti ne visais atvejais – kai kur daugyklos nelegalios, tačiau šunų laikymo sąlygos tinkamos.
– Sutarėme, kad į gaunamą informaciją apie daugyklas reaguosime mes, policija ir savivalda. Pradėjome papildomus tyrimus savo iniciatyva. Esu dėkingas savanoriams, gyvūnų globėjams, tarnyboms ir savo specialistams, kurie į iškvietimus vyko ir naktimis be jokių raginimų. Pastarieji įvykiai parodė mūsų klaidas, tačiau turime pasitikėti vieni kitais, – kalbėjo K.Patašius. – Legalūs veisėjai privalo laikytis tam tikrų sąlygų. Numatyta, kaip turi būti gyvūnai laikomi, kokia turi būti aplinka, koks plotas kiekvienam skiriamas, kaip dažnai galima kergti kales. Šioje situacijoje visuomenė pradėjo ieškoti kaltų asmenų ir kaltinti vos ne visus. Bet nusikaltėliai yra tie, kurie praradę žmogiškumą kankina gyvūnus ir žiauriomis sąlygomis juos daugina. Turime būti pilietiški ir nepirkti gyvūno be dokumentų.
Šiuo metu Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl Gaurės gatvėje nustatytų grubių gyvūnų gerovės pažeidimų pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.