Įstaigos laukia savanorių – jie labai reikalingi

Dalintis:

Po pandemijos Tauragėje savanorystė prigeso, tačiau pastaruoju metu jaučiamas jos suaktyvėjimas. Adakavo socialinių paslaugų namams neseniai suteikta akreditacija priimti savanorius, todėl šioje įstaigoje jie labai laukiami. Direktorė Kristina Anulienė tvirtina, kad ši veikla keičia vertybes ir mažina takoskyrą, o savanorių mentorius Laurynas Kryžauskas neabejoja, kad savanorystė padeda jaunam žmogui apsispręsti dėl tolimesnės karjeros.

Pagalbos trūksta

Adakavo socialinių paslaugų namai šią vasarą buvo akredituoti kaip savanorius priimanti įstaiga. Ši akreditacja suteikta trejiems metams, anksčiau būdavo suteikiama dvejiems.

– Kai sulaukiam savanoriauti norinčio jaunimo, pasirašome sutartį ir jie vykdo savanorišką veiklą. Dėl to dvyliktokams stojant į aukštąsias mokyklas pridedamas vienas balas. Savanorystės veiklą Tauragės rajone koordinuoja savanorių vadovas Laurynas Kryžauskas. Labai kviečiu jaunimą savanoriauti, – kalbėjo Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė.

Pernai Adakavo socialinių paslaugų namuose savanoriavo septyni žmonės. Direktorė patikino, kad per metus tai nėra daug, todėl norėtų sulaukti daugiau savanorių, ypač iš mokyklų.

– Miestuose savanorystė populiari ir madinga, norėtųsi jų daugiau sulaukti ir pas mus Adakavo kaime. Šiemet savanorių dar neturime, labai laukiame. Mūsų gyventojams jie paskaitytų laikraštį ar žurnalą, padėtų išvežti į lauką. Užimtumo specialistams padėtų renginių metu, organizuotų sportines veiklas, popietes, ar kitokį laisvalaikio užimtumą, kažkokias pramogas. Kartais mums trūksta rankų, – kokios pagalbos norėtų iš savanorių, vardijo įstaigos vadovė.

Pamatys, kad yra ir kitokių žmonių

Prieš keletą metų Adakavo socialinių paslaugų namai buvo pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Skaudvilės gimnazija, kad savanoriauntys moksleiviai padėtų neįgaliuosius nuvežti, parvežti ar padėti aprengti. K.Anulienė tikisi bendradarbiavimo sutartį su gimnazija atnaujinti, kad mokiniai vėl pas juos atvažiuotų su įvairiausiomis programomis, su šokiais. Ji patikino, kad ir Adakavo socialinių paslaugų namų padaliniuose Tauragėje reikia savanorių.

– Vaikai – mūsų ateitis, jie turi susipažinti, kad yra ir kitokių žmonių, kad takoskyros būtų mažiau. Susipažinus su kitokiais žmonėmis gal jauni žmonės labiau vertins gyvenimą, vaikai pamatys, kad neįgalus žmogus iš tikrųjų yra labai stiprus ir daug galintis. Mūsų globotiniai dalyvauja įvairioje meninėje veikloje. Spektaklius statome, važiuojame į neįgaliųjų teatro festivalius Lenkijoje. Tikrai yra ko pasimokyti iš mūsų žmonių. Bendravimas su jais – akiračio praplėtimas, tai padėtų pasirinkti socialinį darbą ateityje, galbūt atrasti save, – apie savanorystės naudą kalbėjo direktorė.

Norite savanoriauti? Kreipkitės – padės

Ketvirtus metus Tauragėje savanorystės veiklą koordinuojantis Laurynas Kryžauskas atskleidė, kad akredituotos savanorystės programa sudėtinga, nelengvas ir jos finansavimo mechanizmas.

– Kalbant apie Adakavą, ten vyksta jaunimo savanoriška intensyvi šešių mėnesių tarnyba. Tai labai rimta savanorystės programa, rimčiausia visoje Lietuvoje, kurią mes koordinuojame Tauragės ir Pagėgių regionuose. Mes dirbame su savanoriais, juos surenkame įvairių įvykių metu, kaip per COVID-19 pandemiją ar Ukrainos krizę. Ta programa turi finansavimą ir aiškius dokumentus. Esame jos atstovai. Mes niekada neakcentuojame savanoriams papildomo stojamojo balo, nes tai nėra savanorystės tikslas, tai tik paskatinimas jaunam žmogui, kuris sėkmingai baigia programą, – kalbėjo Laurynas.

Savanorystės tikslas, pasak Lauryno, – įgyti papildomų socialinių įgūdžių, tai turi jaunam žmogui padėti apsispręsti, kokios karjeros ateityje jis sieks. O stojamasis balas gaunamas dviem būdais: trys savanorystės mėnesiai užsienyje arba šeši mėnesiai Lietuvoje.

– Savanoriška jaunimo programa suteikia galimybę savanoriauti akredituotose organizacijose, bet kas gali priimti savanorius. Mes – savanorišką veiklą organizuojanti organizacija, priimam savanorius ir padedam kitoms organizacijoms juos priimti. Šioje programoje esu mentorius, mano pareiga – padėti jaunimui eiti per šią programą, nes ji turi daug įvairių žingsnių: biurokratinių ir realių, kuriuos savanoriai turi įvykdyti. Aš atsakingas už biurokratinius dalykus: grafikus, sutartis, akreditavimus, – pasakojo L.Kryžauskas.

Laurynas bendradarbiauja su dauguma Tauragės įstaigų, kurios priima savanorius, todėl žino, kad didžioji dalis įstaigų pasirengusios juos priimti ir be jokių programų.

– Į mus galima kreiptis Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, per feisbuką ar instagramą. Po COVID-19 krizės savanorystė šiek tiek prislopo, tačiau pastaruoju metu jaučiame, kad savanorių daugėja ir savanorystės poreikis auga, tai po truputėlį atsistatome, – patikino L.Kryžauskas.

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.