Istorinė diena – nuo COVID-19 paskiepyta 50 Tauragės medikų

Dalintis:

2020 metų gruodžio 28-oji Tauragei tapo istorine data – vakar Tauragę pasiekė pirmosios vakcinos nuo koronaviruso dozės. Paskiepyta 50 Tauragės ligoninės darbuotojų, su koronavirusu kovojančių pirmosiose fronto linijose. Pirmoji nuo COVID-19 paskiepyta Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus gydytoja Asta Mizgaitienė.

Kalėdinė dovana

Tauragės ligoninėje nuotaikos, neperdėtai sakant, džiaugsmingos – vakar atkeliavo pirmosios koronaviruso vakcinos dozės. Nedideliame šaltkrepšyje į ligoninę atvežta 10 vakcinos buteliukų. Kiekviename jų – po penkias dozes. Pirmadienį Tauragėje paskiepyti 50 ligoninės darbuotojų, dirbančių priešakinėse gretose.

Slaugytojoms vos aptarus skiepijimo eigą, paruošus sutikimo skiepytis formas ir klausimynus, pradėjo rinktis skiepo laukiantys medikai.

Pirmoji nuo koronaviruso Tauragėje paskiepyta Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus gydytoja Asta Mizgaitienė. Po dūrio medikė sakė, kad savijauta kaip po eilinio skiepo ir jokio silpnumo tvirtino nejaučianti.

– Tikrai teko susidurti su COVID-19, teko turėti ir gimdyvių sergančių. Labai laukiau vakcinos, kai gavau žinutę, kad jau skiepys, tai buvo kaip kalėdinė dovana. Visada bus vakcina netikinčių žmonių, tačiau kuo daugiau bus tikinčių mokslu pagrįsta medicina, tuo labiau visuomenė bus apšviesta skiepų ir šios ligos klausimu. Aš pati nepersirgau, bet kolegų gal pusė personalo sirgo. Kai kurie sunkiai. Reikalingos dvi vakcinos dozės, o dar kol visi turėsim skiepus, tai jau po to, manau, situacija turėtų pradėti gerėti, – sakė Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytoja ginekologė Viktorija Ambroževičiūtė. – Tikrai raginu visus skiepytis ir taip sustabdyti pandemiją.

Ginekologė Viktorija Ambroževičiūtė pasidžiaugė, kad skiepas jai – kaip kalėdinė dovana. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Mes paskirstome vakciną ir privalome ją jums pristatyti ir pažiūrėti, kaip vyksta skiepijimo procesas. Pradėjus skiepijimą akivaizdu, kad vakcinos gamintojai turėtų suteikti daugiau mokslinės informacijos. Svarbu, kad jos neužgožtų klaidinančios ir melagingos žinios. Žmonės abejoja, skiepytis ar ne, tik todėl, kad vakcina sukurta labai greitai. Bet tam yra aiškus paaiškinimas – buvo labai daug pacientų, todėl mokslininkai turėjo daug medžiagos tyrimams, – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamento vyriausioji slaugos administratorė, į Tauragę atlydėjusi skiepus, Rasa Liutikienė.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška, paklaustas, kada skiepysis, sakė, kad viskas priklausys nuo gaunamų vakcinos kiekių:

– Aš nesu pirmosiose gretose. Man skiepytis dabar nepriklauso, – sakė ligoninės direktorius ir džiaugėsi, kad medikai noriai sutiko pasiskiepyti gauta vakcina.

Šiandien planuojama paskiepyti dar 60 Tauragės ligoninės medikų.

Pirmiausia – medikai

Pirmoji koronaviruso vakcinos „BioNTech-Pfizer“ siunta, apie 10 tūkstančių dozių, nukeliavo į didžiąsias šalies ligonines. Šios siuntos vakcinos paskirstytos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms. Iš ten vėliau keliavo į mažesnes ligonines.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vakcinos nuo šiol visoms Europos Sąjungos šalims bus tiekiamos reguliariai pagal sudarytą grafiką.

„Pirmiausiai skiepijami bus sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. Minėtos grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis kviesime visuomenę“, – praneša Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnyba.

Kada galėtų būti pradėti vakcinuojami eiliniai piliečiai, šiuo metu net nespėliojama, nes vien medikų Lietuvoje yra apie 40 000.

Paaiškėjo sekmadienį

Kad vakcinos dozės iš pirmosios siuntos Lietuvai pasieks ir Tauragę, Kalėdų laikotarpiu nesitikėta. Kūčių išvakarėse apie tokią galimybę Tauragės savivaldybės vakcinacijos koordinatorė Aušra Kulikauskienė net neužsiminė.

Vakcina į Tauragę pristatyta nedideliame šaltkrepšyje. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Apie Tauragės medikų skiepijimą informacijos neturiu. Mokymų metu buvo pateikta informacija, kad vakcinų galbūt galime tikėtis tik vasario mėnesį, tikslios tai patvirtinančios informacijos neturime, – gruodžio 23 dieną „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Kulikauskienė.

Informacijos apie Tauragės ligoninės darbuotojų skiepijimą sekmadienį dar neturėjo ir vakcinacijos organizatore Tauragėje paskirtos įstaigos – Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius.

Tačiau jau po keleto valandų sekmadienį, gruodžio 27-ąją, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Virgilijus Vanagas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad vakcina pirmadienį, gruodžio 28 d., pasieks ir Tauragę. Jis pabrėžė, kad pirmiausia nuo koronaviruso bus skiepijami ne tik medikai, bet ir kiti ligoninės darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su COVID-19 sergančiais pacientais.

– Pirmoji vakcina skirta konkrečiai Tauragės ligoninės prioritetinės grupės darbuotojams. Kiek ligoninė susiplanavo, tiek ir bus atgabenta. O kitiems medikams, kitoms žmonių kategorijoms bus jau atskiri dalykai, – sekmadienį sakė V.Vanagas.

Klaipėdos regionui skirta pirmoji vakcina buvo atgabenta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Iš ten buvo paskirstyta šio regiono vadinamosioms „kovidinėms“ ligoninėms. Tauragės ligoninėje šiuo metu veikia du COVID-19 skyriai.

Persirgusių kol kas neskiepys

Šiuo metu karščiausio COVID-19 taško – Tauragės ligoninės vadovas L.Indriuška sako, kad medicinos ir sveikatos priežiūros darbuotojų Lietuvoje yra tikrai daugiau nei 40 tūkstančių. Pagal naujausius teisės aktus, pasak L.Indriuškos, medicinos srities personalui priskiriami visi medicinos įstaigų darbuotojai – ir liftininkai, ir rūbininkai, ir valytojai, ir virėjai.

Tauragę pasiekusią pirmąją vakciną L.Indriuška vadina tikru stebuklu.

– Sekmadienį jau turėjome ligoninės darbuotojų, kuriuos planuota skiepyti pirmadienį, sąrašą. Tai ne tik COVID-19 skyrių darbuotojai, bet ir Priėmimo, Akušerijos skyrių personalas. Sąrašą tikslinome iki paskutinės minutės, nes nuspręsta kol kas neskiepyti koronavirusu persirgusių darbuotojų, – sakė L.Indriuška.

Kaip vyks vėlesnis medicinos personalo skiepijimas, ligoninės vadovas informacijos kol kas neturi. Už ją jau bus atsakinga Tauragės savivaldybės vakcinacijos koordinatorė ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras.

Be pirmosios vakcinacijos, kita svarbi ligoninės veiklos sritis – kad be trikdžių vyktų mobiliojo punkto veikla. Mobilusis punktas dirbo visą šventinį laikotarpį, o prieš pat Kalėdas plušėjo net dviem pamainomis. Išsitirti siunčiami pacientai į punktą kasdien važiuoja kas 5 minutes.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą