fbpx

Įtaria, kad pramonės rajono daubose laidojamas šiferis

Dalintis:

Nepakantūs gamtos teršimui tauragiškiai, pamatę Pramonės gatvėje privačioje valdoje vežamą ir į žemę traktoriumi trombuojamą šiferį, pranešė Aplinkos apsaugos inspekcijai, kreipėsi ir į „Tauragės kurjerį“. Gamtininkai sako, kad aiškinsis situaciją, o sklypo savininkas teigia, kad viską užlygino, užvertė gruntą ir teritorija bus uždaryta.

Važiuojantys Pramonės gatve mato, kad šalia jos esančios daubos sparčiai nyksta, užverčiamos įvairiomis atliekomis. Nors sklypo (kitapus degalinės „Littaura“) savininkas užrašė lentoje, kad priima tik statybines atliekas ir pilti šiukšles bei šiferį griežtai draudžiama, įspėja, jog už reikalavimo nepaisymą gresia 100 Eur bauda, tačiau į sklypą, panašu, vežė kas norėjo ir ką norėjo, nors ir buvo įspėjama, kad aplinką stebi vaizdo kameros.

– Žiūrėkit, kaip greitai užlygino tokią gilią daubą. Ten bet kokiu paros metu vežė ne tik statybines atliekas, bet ir įvairias šiukšles, stambias atliekas, didžiausius kelmus, krūmus, medžių šakas, o šiferio sukraudavo net metro aukščio krūvas. Juk važiuojantys pro šalį visa tai matė, – neatlyžo situaciją matantis tauragiškis. – Daug kas tarpusavyje apie tai tik pasikalbėdavo, stebėjosi ten laidojamu šiferiu, taip ir tęsėsi toks gamtos teršimas. Visai kaip sovietų laikais: kas nereikalinga – užkasei, niekas nemato ir širdies neskauda. Už tai, kas vyksta sklype, atsakingas jo savininkas. Sako, kad tas sklypas priklauso lentpjūvės savininkui.

Paskambinus prie sklypo dėl grunto atvežimo nurodytu telefonu, atsiliepęs vyras patvirtino, kad yra sklypo šeimininkas, ir susidomėjo, kas negerai.

– Jau viskas uždaryta, jau nepriimu grunto nei statybinių atliekų, nes mums to ploto užtenka. Šią savaitę nuimsiu visus skelbimus, užlyginau gruntą ir uždarysiu vartelius, kad daugiau ten niekas nevežtų, – kalbėjo vyras, neatskleidęs savo vardo ir pavardės.

Pašnekovas neatviravo ir apie atvežtas šiukšles į jo sklypą.

– Ką įrengsim toje vietoje, dar nesugalvojome, neparduosiu, pats verslą ten kursiu, – patikino sklypo savininkas.

Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Darius Rumšas pažadėjo pasidomėti situacija ir reaguoti į gautą iš žmonių informaciją. Aplinkosaugininkas informavo, jog inspekcija gauna skundų, kad asbestinio šiferio suskilusius lakštus žmonės verčia ant kelių ar kad užkasa. Šiferio negalima išversti ir lauko keliukuose, nors taip dar mėgstama daryti. Specialistas tvirtina – gamtos teršti negalima, reikia laikytis nurodytų taisyklių, už pažeidimus gresia nemenkos baudos. Jis kviečia gyventojus, pastebėjus pažeidimą, jį nufotografuoti ir nuotrauką atsiųsti į Aplinkos apsaugos departamentą.

– Jau ir anksčiau buvo skundas dėl tos teritorijos Pramonės gatvėje, atsimenu aš tą daubą. Reiktų atkasti ir tikrinti. Asbesto šiferį priima Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras, jį, kaip pavojingas atliekas, laidoja specialiai skirtoje teritorijoje. Asbesto dulkės labai pavojingos kvėpavimo takams, – kalbėjo D.Rumšas. – Šiuo atveju, kai sklype užkasamas šiferis, yra gamtos teršimas, taip negalima, aiškinsimės situaciją, inspektoriai nuvyks į vietą. Nustatysime, kam priklauso ta teritorija. Pasitvirtinus faktui, pamatę asbestą, duodame privalomą nurodymą sutvarkyti pagal atliekų tvarkymo taisykles.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą