Joniškės soduose vanduo bus geriamas

Dalintis:

Jokia paslaptis, kad Joniškės kaime esančiuose sodų bendrijų šuliniuose – vanduo su arsenu. Pradėjus vandentiekio tiesimo darbus jo rasta ir pirmajame gręžinyje. Gyventojai nuogąstauja – ar verta už savo pinigus įsivesti vandenį iš gręžinio, jei nežinia, ar vanduo bus tinkamas maistui?

Pasigedo komunikacijos                   

Jau anksčiau rašėme apie tai, kad Joniškės soduose prasidėjo vandentiekio tiesimo darbai. Panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas tikimasi nuolatinius sodų gyventojus aprūpinti tinkamu gėrimui ir maistui vandeniu. Vis dėlto, patys gyventojai nėra tikri, ar to sulauks.

– Pasidomėkite, kaip vyksta pinigų įsisavinimas soduose. Daro jau trečią gręžinį. Girdėjau, kad viename gręžinyje vanduo buvo su arsenu, tai koks tikslas kitą gręžinį daryti kone toje pačioje vietoje? – stebėjosi „Tauragės kurjerio“ redakcijai skambinęs sodų gyventojas.

Į sodus tik šiltnamiu pasirūpinti atvykstanti Loreta suabejojo, ar vanduo bus geros kokybės. Pašnekovė pasigedo ir komunikacijos su gyventojais.

– Susirinkimuose vandentiekis nekalbėjo su mumis. Tik iš sodų bendrijos pirmininko šį tą žinome. Aš taip supratau, kad arčiausiai trasos esančiam sklypui vandenį bus pigiausia įvesti, tolimiausiam sklypui kainuos brangiau. Mane taip pat domina, kokia bus vandens kokybė. Koks tikslas mokėti pinigus ir įsivesti vandenį, už kurį mokėti reikės, bet ir toliau tektų iš miesto važinėti su maistui skirto vandens talpomis? – atvirai rėžė tauragiškė.

Joniškės sodų gyventojai nuogąstauja, ar tikrai bus tiekiamas švarus vanduo. Skaitytojo atsiųsta nuotrauka

Sodų bendrijai „Keramika“ pirmininkaujantis Gediminas Ivaškevičius taip pat pasigedo komunikacijos iš UAB „Tauragės vandenys“. Dėl to esą net sunku nuspręsti, ar galima gatves žvyruoti.

– Žadėjo tiesti per kelią vamzdžius. Be to, girdėjau, kad darė vandens tyrimus ir rado arseną, tai ar tikrai tas vanduo bus geriamas? Didelė problema, visi pasimetę. Jau nuo 2015 metų girdime pažadus įvesti vandenį, – kalbėjo G.Ivaškevičius. – Mūsų bendrijoje yra apie 50 nuolatinių gyventojų. Per visus sodus bus kokie 400. Kaimai žlunga, o sodai atsigauna. Kad tik greičiau ateitų čia civilizacija.

Tikina: vanduo bus geras    

UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Eduardas Anulis patikino, kad vanduo sodų gyventojams bus tinkamas ir prausimuisi, ir maisto gaminimui. Nors pirmajame gręžinyje rasta arseno, jau tiriamas gilesnio gręžinio vanduo.

– Pirmas gręžinys buvo negilus – 60 m. Rado arseno. Nedaug, bet virš normos. Antrą kartą gręžė giliau ir arseno neberado, tačiau vandens debitas buvo per žemas – tik 2 kubai per valandą. Trečiame gręžinyje, kuris yra 120 m gylyje, yra 10 kubų ir daugiau per valandą – sodams tai jau yra pakankamai. Buvo padaryta geologų klaida, tai pirmas ir antras gręžiniai mums kainavo. O trečias ne, – tvirtino E.Anulis.

Pašnekovas teigė iš rangovų išgirdęs pažadą rudenį baigti gręžinius, pastatyti šulinius, nuo kurių bus jungiamos vandentiekio atšakos. Esą, jei tik pasiseks su orais, tai iki lapkričio šie darbai bus baigti.

– Patiems sodų gyventojams vandenį gal pavyks pradėti pajunginėti pavasarį. Turime išankstines sutartis su jais, kitaip projekto nė nebūtume pradėję. Buvo vienas-kitas abejojantis, tačiau dabar jau visi laukia, teiraujasi. Tik su smulkesnėmis gatvėmis nėra aišku – ar kooperuosis gyventojai, kad prisijungtų vandenį, ar savivaldybė galės kažkiek paremti finansiškai, – svarstė Eduardas Anulis.

Direktorius pridūrė, kad vamzdžiai eis po veja, šalia kelio. Per savo sklypus gyventojai vamzdžiams trasas prasikasti galės pagal savo išgales – ar samdys specialistus, ar patys rankiniu būdu tai darys.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą