fbpx

Bažnyčios žole rūpintis seniūnija nebenori

Dalintis:

Šiltuoju sezonu vienas svarbiausių seniūnijų darbų – žolės pjovimas. Lauksargių gyvenvietėje visur nušienauta, tik aukšta žolė, baigianti užgožti paminklus, akį rėžia evangelikų liuteronų bažnyčios šventoriuje. Iki šiol bažnyčios teritoriją nušienaudavo Lauksargių seniūnija, bet ji to daryti nebeketina. Kunigas Edikas Šulcas vis dar tikisi seniūno Mindaugo Giačo supratimo ir pagalbos.

Kunigas Edikas Šulcas, pernai spalį už ilgametę dvasinę tarnystę apdovanotas sidabriniu kryžiumi, aptarnauja keturias evangelikų liuteronų parapijas: Lauksargių, Skaudvilės, Žukų ir Piktupėnų. Todėl veiklos ir darbo dvasininkui netrūksta. Paskutinį kartą žolė Lauksargių bažnyčios šventoriuje buvo nupjauta prieš mėnesį, tuo pasirūpino seniūnas.

– Darbų daug, nors persiplėšk. Man labai daug padėdavo seniūnas Mindaugas Giačas. Nežinau, ar jis ant manęs užpykęs, aš su juo nesipykau. Labai tikiuosi seniūno supratingumo, – kalbėjo kunigas. – Bažnyčioje vykdavo džiazo festivalis, tai seniūnija aplinką gyvenvietėje kruopščiai sutvarkydavo, net viešas tualetas atsirasdavo. Ir kapinės būdavo apvalytos. Be to festivalio, Lauksargiuose organizuodavau dar du renginius. Tačiau koronavirusas planus sujaukė. Skaudvilėje remontus reikia pradėti, vargonai ten neveikia, Žukuose balkonai nebaigti – pinigų nėra, važiuosiu mero prašyti.

Dėl šienavimo Lauksargiai E.Šulcui – karštas taškas, nes parapijietis Augustas Šneideraitis nespėja, savų darbų ir rūpesčių turi begalę. Skaudvilės bažnyčios šventoriuje žolės nupjovimu pasirūpina energinga parapijos pirmininkė Daiva Bakšienė. Žukuose žolę aplink bažnyčią nupjauna ir kitus darbus atlieka Raimondas Genutis. Jį kunigas vadina pagrindiniu varikliu, savo krašto patriotu, nes jis dirba be atlygio ir stropiai.

– Būtų gerai, kad Lauksargių seniūnija žolę nupjautų, čia silpniausia vieta iš trijų parapijų. Su katalikų klebonu Mariumi Venskumi daug renginių buvome suplanavę. Turėjo atvykti dainų ir giesmių autorius ir atlikėjas bardas Arūnas Raudonius, visuomenininkas, rašytojas Romas Viluckas, bet karantinas sutrukdė, – kalbėjo E.Šulcas.

E.Šulcas sako tikinčiųjų neskirstantis – į evangelikų liuteronų bažnyčią kviečia ateiti ir katalikus, tik apeigos vyksta liuteroniškai.

Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas patikino, kad seniūnijos darbininkai žolę bažnyčios šventoriuje visuomet nupjaudavo. Tačiau kadangi dabar vos spėja savo darbus nudirbti ir visus seniūnijos kampelius apžiūrėti, tai tikisi, kad kunigas pats pasirūpins bažnyčios teritorija. Štai Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška sako, kad Pagramančio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Vytautas Petrauskas seniūnijos pagalbos neprašo – pats šventoriuje šienauja ir parapijiečiams teigia, kad jam patinka fiziškai padirbėti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą