Bendruomenės varžosi – kuri gražiau: alpinariumai dygsta ir Sungailiškiuose

Dalintis:

Ne vieną projektą šiemet jau įgyvendino ir Sungailiškių kaimo bendruomenė, didžiausias jų – klojimo teatro statybos. Tuo pačiu kaimo žmonės gražina kaimelio erdves – pasodino tujų gyvatvorę, visžalių augalų, medelių, dailina alpinariumus, kuriuose veši daugiamečiai ir vienmečiai augalai, džiuginantys spalvų įvairove.

Sungailiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Remigija Rudienė pasakojo, kad prie sporto aikštyno, įrengto prieš metus, pasodino 90 smaragdinių tujų gyvatvorę. Aikštynas ribojasi su privačiu žemės sklypu, kuriame pastatyti šiltnamiai, todėl ribą žmonės nusprendė pažymėti aukšta tujų gyvatvore.

– Užaugusi graži gyvatvorė bus ne tik riboženklis, bet ir suteiks aplinkai jaukumo, pagerins vaizdą. Prie pagrindinės gatvės, netoli sporto aikštyno, pasodinome 6 šermukšnius, – kalbėjo R.Rudienė. – Šermukšnius pasirinkome todėl, kad jie gražiai žydi pavasarį, rudenį raudonos uogos džiugina širdį, jos ant šakų išsilaiko net iki žiemos vidurio. Su liepų ar ąžuolų lapais rudenį sudėtingiau, nes reikia juos grėbti ir galvoti kur sukrauti. O šermukšnio lapai nukritę greitai subyra ir supūva. Želdiniams įsigyti savivaldybė mums skyrė 400 Eur.

Prie Sungailiškių bendruomenės namų alpinariumuose bendruomenės nariai pasodino kalninių pušelių ir daugiamečių gėlių – alūnių, melsvių. Augalų juosta nusidriekė prie sporto aikštyno tvoros. Mažonų seniūnija Sungailiškių bendruomenei sodinant želdinius dovanojo durpių žemei pagerinti (tokia dovana įteikta visoms seniūnijos bendruomenėms). Pasak bendruomenės pirmininkės, sodinti augalus jai padėjo didžiausi pagalbininkai – Jolanta ir Jonas Vasiliauskai. Žemę tujoms sodinti savo technika įdirbo, savo kurą naudojo Algimantas Šetkus.

R.Rudienė pasakojo, kad klojimo teatro statybos vyksta pagal planą, pagrindiniai darbai atlikti: sienos išmūrytos, langas įdėtas, sudėti balkiai luboms sutvirtinti.

– Šiandien klojimo teatrui turėjo atvežti lentų. Ar atvežė, pamatysiu grįžusi iš Vilniaus – esu Seime, mažoniškės Juzefos Bružienės dailės darbų parodos atidaryme, – kalbėjo R.Rudienė. – Už sparčiai atliktą darbą dėkoju mūrininkui Algirdui Samoškai, jam talkininkavusiems Robertui Rudžiui, Romui Šimkūnui, Petrui Galinaičiui ir Broniui Rudžiui. Klojimo teatro įkurtuves planuojame įpusėjus rudeniui.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą