Biblioteka yra, tačiau knygų pasiimti neįmanoma

Dalintis:

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Eičių filialas nedirba nuo pavasario, kai ilgametė šios bibliotekos bibliotekininkė Ramunė Palekaitė buvo išlydėta į pensiją. Kodėl Eičių kaimo biblioteka iki šiol užrakinta ir kas jos laukia ateityje, paklausėme Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės.

Pasak Meilutės Parnarauskienės, bibliotekos filialo Eičių kaime naikinti neketinama, tereikia kantrybės – biblioteka dirbs, tik neaišku, ta pačia ar kita forma. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovė tikisi – gal sausį ar vasarį Eičių bibliotekoje pradės dirbti naujas darbuotojas.

– Filialo Eičiuose tikrai reikia. Šiemet Gaurės seniūnija ir savivaldybė suremontavo Kunigiškių filialą, kuris buvo negražus, neestetiškas, šiek tiek paremontavo Gaurės biblioteką. Tai mums reikėjo nupirkti naujų baldų, lentynų, mes ta proga neįdarbindami žmogaus sutaupėme mokos fondą ir nupirkome naujus baldus, – kalbėjo vadovė. – Labai gaila, kad trukdo karantinas, negalime surengti oficialaus bibliotekos atidarymo ir parodyti, kaip ji atrodo po remonto. Po Naujųjų metų, manau, kad darbai pajudės.

Naujo darbuotojo Eičių bibliotekai M.Parnarauskienė šiuo metu neieško, karantino laikotarpiu kandidatų paieška sudėtingesnė. Pasak jos, pavasaris taip pat buvo komplikuotas ir vasarą laisvo laiko buvo nedaug, o rudenį – vėl karantinas. Paklausta, gal svarstė į Eičius kartą per savaitę komandiruoti bibliotekininką iš kito filialo, patikino, kad nesvarstė.

– Biblioteka yra materialinė atsakomybė, Eičių filiale padaryta revizija, inventorizacija, todėl neužkrovėme materialinės atsakomybės kitam žmogui. Buvusi darbuotoja dirbo 0,75 etato, galbūt liks tik 0,5 etato krūvis, nes pagal gyventojų skaičių ten apie 400 žmonių, pagal reikalavimus taip turėtų būti, – kalbėjo M.Parnarauskienė. – Jei žmonės iš Eičių būtų kreipęsi į mus, būtume kažką sugalvoję.

Direktorė pasakojo, kad yra bibliotekininkių, kurios atvažiuoja į viešąją Birutės Baltrušaitytės biblioteką Tauragėje paimti knygų ir jas nuveža skaitytojams, nes filialuose jų nėra. Ji džiaugtųsi, jei iš Eičių kaimo atsirastų toks entuziastas, tuomet jam padarytų išimtį – leistų daugiau knygų paimti. Dar geriau, jei kas galėtų eičiškius, norinčius skaityti, atvežti į centrinę biblioteką.

– Yra įvairių variantų. Sudarytume sąlygas ir galimybes atvažiavusiam atsakingam žmogui iš Eičių kaimo parvežti knygų iš viešosios bibliotekos, nes fondus komplektuojame taip, kad knygų būtų visur. Dauglaukio ir Pagramančio bibliotekininkės taip veža knygas į savo filialus, – norintiems skaityti Eičių kaimo gyventojams siūlo M.Parnarauskienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą