Deferencijos kaimo kelią bandyta „pataisyti“ senu šiferiu

Dalintis:

Gaurės seniūnijai priklausantis kelias į Deferencijos kaimą prieš žiemą padengtas asbestinio šiferio likučiais. Asbesto skaidulos – įvairių vėžinių susirgimų priežastis.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs Deferencijos kaime sodybą turintis tauragiškis Antanas G. pranešė jau sekmadienio popietę pastebėjęs, kad sunkiai lengvuoju automobiliu išvažiuojamas kelias buvo padegtas šiferio nuolaužomis.

– Kai kur dar matosi tiesiog sunaikinimui sudėti šiferio lakštai, kai kur jau išvažinėta ir šiferis susmulkintas. Kas jį užklojo, supratimo neturiu. Seniūnija, matyt, nebeturi žvyro, tai dabar kelius tvarkys pildama ant jų statybines atliekas. Asbestas labai kenksmingas. Kas atsakys už žalą žmogui ir gamtai? – klausė tauragiškis.

Vyras apie nuodingas ant kelio išpiltas atliekas pranešė policijai.

Deferencijos kaime likusios vos dvi sodybos. Matyti, kad kelias, vedantis į šį kaimą, neseniai nugreideriuotas, tačiau atkarpa tarp sodybų netvarkyta, lietaus ir sunkiosios technikos išmušti gilūs grioviai, kuriuos bandyta užpilti senu asbesto turinčiu šiferiu.

Nuo 2005 metų Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje naudoti asbestą ar jo turinčius gaminius uždrausta. Laužant ar kitaip apdorojant asbesto turintį šiferį, aplinkoje dulkių pavidalu pasklinda itin smulkių skaidulų, kurių įkvėpus pažeidžiamas kvėpavimo takų audinys. Pagal kenksmingumą asbestas prilyginamas arsenui ir gyvsidabriui. Asbesto turinčių atliekų negalima mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras 100 kilogramų asbesto turinčio šiferio priima nemokamai. Jei atliekų daugiau – jas reikia vežti į sąvartyną. Už toną šiferio tektų sumokėti 100 eurų.

Aplinkos apsaugos inspektorius Petras Jukna „Tauragės kurjeriui“ patvirtino žinantis apie ant kaimo kelio išpiltą šiferį.

– Įvykis užfiksuotas. Pastebėjus kenksmingas atliekas pirmiausia reikia skambinti telefonu 112. Bus pradėtas tyrimas, ieškomi asmenys, kurie išpylė šiferį. Jei jie nebus surasti, kelią turės sutvarkyti ir atliekas surinkti seniūnija, – sakė aplinkosaugininkas.

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius išgirdęs, kad šiferį surinkti gali tekti jo vadovaujamos seniūnijos darbuotojams, neslėpė apmaudo.

– Tegul atvažiuoja policija ir aiškinasi. Jei jie nesugebės, aš pats pirštu parodysiu, kieno tai šiferis, ir įvardinsiu, kas jį išpylė. Šiuo metu turiu nedarbingumo pažymėjimą, bet tikrai pasidomėsiu situacija. Važiuodamas pas gydytojus, mačiau, kas plėšė nuo stogo šiferį, ir turiu pagrįstų įtarimų, kad ant kelio tas žmogus jį ir supylė. Esu tikras, kad „Tauragės kurjeriui“ informaciją pranešė asmuo, kuris mane yra užpylęs skundais. Skundžiasi dėl kelio, kadaise prašė jį išasfaltuoti. Kodėl seniūnija turi rinkti šiferį? Jį juk reikės utilizuoti, o kas tam skirs lėšų? – apmaudžiai klausė seniūnas.

V.Skirius tikino, kad kelias neseniai buvo greideriuotas, juo naudojasi tik dviejų sodybų gyventojai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą