Draudeniai kuria bendruomenę – socialiniam verslui išnaudos ežerą

Dalintis:

Draudenių seniūnaitijos gyventojų aktyvas nusprendė įkurti bendruomenę. Turėdami šį statusą, kaimo gyventojai tikisi sulaukti projektų finansavimo, o gautas lėšas investuoti į gyvenvietės infrastruktūrą, poilsio zonos plėtojimą, sukurti aplinką, kad kuo daugiau jaunų žmonių norėtų apsigyventi Draudeniuose.

Šios atsakingos veiklos ėmėsi tauragiškė Viktorija Merkelienė, prieš trejus metus atsikėlusi gyventi į Draudenius. Pirmiausia, surinkusi parašus, pateikė prašymą savivaldybės tarybai – taip bevardei gatvei buvo suteiktas Draugystės pavadinimas. V.Merkelienės iniciatyvumas kaime netrukus buvo pastebėtas – rudenį ji išrinkta seniūnaite. Moteris planuoja aplankyti kiekvieną Draudenių namą ir susipažinti su gyventojais, kadangi visų pažinti dar nespėjo.

– Po švenčių rinksime bendruomenės pirmininką, kursime pavadinimą, logotipą, išstudijuosime įstatus. Oficialiai bendruomene vadinsimės naujųjų metų pradžioje, projektus galėsime teikti po metų, – kalbėjo seniūnaitė. – Bendruomenei steigti užtenka trijų parašų, jei bus prieštaraujančių, balsuosime. Manau, stojimo mokestis reikalingas – jis drausmina, įpareigoja, skatina atsakomybę, šios lėšos būtų skirtos bendruomenės reikmėms.

Draudenių seniūnaitijai priskirti Draudenių, Butkų, Balčių, Vylūsčių, Dirvėnų kaimai. Pasak Viktorijos, aktyviausios šeimos gyvena Draudenių kaimo laukuose, už Draugystės gatvės pabaigos. Ten susirinkę švenčia ir organizuoja įvairius renginius. Ji paminėjo aktyvistų branduolį: kelias Lešinskų giminės, Paldavičių, Lesinavičių, Merkelių, Sudeikių, Mickų ir Venckų šeimas.

– Norime pradėti gražinti savo seniūnaitiją, daug ką esame numatę. Įsigytume sklypelį, kur bendruomenė galėtų susirinkti į renginius, dalyvauti mokymuose. Reikia, kad žmonės labiau bendrautų, dabar kiekvienas savo troboje užsidaręs ir verda savo reikaluose. Anksčiau pieno pristatymo punktuose dar pasikalbėdavo, o dabar socialinė ir fizinė atskirtis labai didelė. Norisi bendrystės, kad žmonės vienas apie kitą daugiau žinotų, nebūtų abejingi, – seniūnaitė V.Merkelienė vardijo priežastis, kodėl reikia suburti bendruomenę.

Seniūnaitijos aktyvas svarsto, kaip sudominti žmones, kad jie norėtų jungtis į bendruomenę, kad ji būtų patraukli ir įdomi. V.Merkelienė atviravo, kad planuoja vykdyti nemokamas siuvimo edukacijas. Ji – ne tik lietuvių kalbos ir tikybos mokytoja, yra įgijusi ir siuvėjos specialybę. Kaimo aktyvistė apgailestavo, jog didžiausia kuriamos kaimo bendruomenės problema, kad neturi kur šios veiklos vykdyti. Tuo pačiu ji pasidžiaugė didžiausiu pagalbininku – savo vyru Tomu, kuris padeda visus darbus nuveikti, yra Viktorijos dešinioji ranka.

Draudeniuose tyvuliuoja vienintelis Tauragės rajone ežeras, vietos gyventojai Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas įkūrę verslą teikia vandens pramogų paslaugas. Seniūnaitės nuomone, susibūrusi bendruomenė galėtų pagerinti ežero rekreacinę zoną, įkurti socialinį verslą ir turėti naudos. Todėl draudeniškiai planuoja teikti projektus tikėdamiesi gauti finansavimą. Viktorija patikino, kad kaime yra daug darbščių vyrų ir moterų, todėl daug darbų nuveiktų savo jėgomis.

ZX Fashion Review

7.8 Awesome
  • Stylish 8.5
  • Reliability 9
  • Comfort 8.5
  • Flexibility 5
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą