fbpx

Draudeniškiai aukojo jautį ir meldė vaisingumo

Dalintis:

Į kasmetinę bendruomenės šventę savaitgalį susirinkę draudeniškiai jau suplanavo vasaros darbus ežero pakrantėje ir aukodami šiaudinį jautį prašė ežerų valdovo Vandenio dosnumo.

Bene gražiausioje rajono vietoje, prie Draudenių ežero, vasaromis suplūsta atvykėliai ir iš kitų rajonų. Šeštadienį juos vietos gyventojai kvietė sėsti prie bendro stalo ir pažinti senąsias tradicijas. Pasak bendruomenės pirmininkės Viktorijos Merkelės, ji dar iš vaikystės pamena nespalvotas Draudenių švenčių nuotraukas.

– Laikomės tradicijų, nors nesu vietinė ir Draudeniuose gyvenu tik penktus metus. Gimusi ir užaugusi esu Tauragėje. Ištekėjau už vietinio ir dabar gyvenimą kuriame čia. Labai noriu, kad užaugintume bendruomeniškumą. Žmonės vis dar susiskaldę, kai kurie pavydi vieni kitiems, kai kurie mano, kad čia kažkas pinigus plauna. Kuo dažniau susirinksime, tuo geriau vienas kitą pažinsime ir ta vienybė užaugs, – tikisi naujoji bendruomenės pirmininkė kviesdama vietos gyventojus ir poilsiautojus pasivaišinti žuviene bei piniginėmis aukomis ar gerais darbais prisidėti prie Draudenių gražinimo.

Į aukų dėžutę pinigų įmetė ir šventėje dalyvavęs meras Dovydas Kaminskas. Beje, meras susirinkusiesiems pažadėjo, kad Draudenių pakrantė greit taps dar patrauklesnė lankytojams, nors pats šiemet šio ežero vandens dar neišbandė. Kasmetinę kraštiečių šventę draudeniškiai surengė savo lėšomis. Tikisi, kad bent dalį jų bendruomenei kompensuos savivaldybė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Susirinkusieji aukojo šiaudinį jautį, tikėdamiesi vaisingumo ir prašydami, kad Draudeniai klestėtų. Šiuo metu Draudenių bendruomenėje – 36 nariai.

– Prie bendruomenės prisideda ir užsienyje gyvenantys kraštiečiai. Kaime gyvena 60 žmonių, bet į šventę atvažiuoja ir žygaitiškių, ateina ir į svečius atvykę giminės. Mes – šokti mėgstanti bendruomenė ir tokie pasisėdėjimai labai laukiami, – sakė V.Merkelė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą