fbpx

Draudenių gyventojai gaminasi mobiliąją palapinę

Dalintis:

Draudenių kaimo bendruomenė „Draudežeris“ įgyvendina projektą – patys gamina mobiliąją palapinę, tik jos šonams pritrūko tentinio audinio. Jo bendruomenė įsigis sulaukusi finansavimo ir tik tuomet užbaigs sumanytus darbus. Bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Viktorija Merkelienė sako, kad palapinės paskirtis – daugiafunkcinė ir kad ji kaimui labai reikalinga.

Prieš daugiau nei metus Viktorijos Merkelienės iniciatyva įkurta Draudenių bendruomenė „Draudežeris“ įsigijo Žygaičiuose seną sodybą, ketina ją rekonstruoti ir įrengti bendruomenės namus. Veikli moteris džiaugiasi „Draudežerio“ aktyvu – energingais ir darbščiais žmonėmis, kuriems, pasak jos, kyla labai daug idėjų – nespėjus vienos įgyvendinti, jau planuojama kita.

– Palapinė bus mobili. Mes turime ežerą, ten mėgstame šventes švęsti, tai palapinė reikalinga ir prie ežero. Mūsų auksarankis Remigijus Lešinskis su kitų bendruomenės narių pagalba suvirino rėmą, – pasakojo Viktorija. – Esame dėkingi savivaldybei už paramą, ji mums skyrė lėšų, užteko rėmui ir tentui ant palapinės stogo uždėti. Dabar vykdom trečią etapą, reikia specialaus tento su langeliais, durimis – jį tvirtinsime šonuose. Palapinė 10 metrų ilgio ir 5 metrų pločio.

Bendruomenės pirmininkė planuoja, kad naujojoje palapinėje vyks renginiai ir edukacijos, prireikus bus dalijama labdara, vyks mugės, o jei pablogėtų situacija dėl koronaviruso – joje net būtų galima trumpam laikotarpiui izoliuoti žmones.

– Į palapinės gamybą jau nemažai investavome: 300 Eur prireikė metalui įsigyti, 900 Eur – stogui, o sienoms dar trūksta apie 1400 Eur. Palapinė nuolatos nestovės, po renginio ją išmontuosime, juk reikia saugoti, kad kas nesubraižytų ar kitaip nesuniokotų, – kalbėjo bendruomenės lyderė. – Kilo kūrybinė kibirkštėlė, tai padarėme 4 gražius, apvalius, su paraitymu stovus – laikiklius šiukšlių maišeliams, jie stovės prie palapinės. Visi bendruomeniškai sugalvojome šį projektą. Bendruomenės atstovas Jonas Dragūnas leidžia naudotis stalais ir suolais, tai turime kuo užpildyti palapinės vidų – turime prie ko prisėsti ir ant ko pasidėti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą