Eičių bendruomenė savo kaime tvarkysis pati

Dalintis:

Eičių bendruomenėje pjauti žolės ar valyti sniego seniūnijai nebereikės – nuo kovo iki metų pabaigos tai jau bus bendruomenės „Karšuva“ rūpestis. Bendruomenė pati teiks ir bibliotekininko paslaugas, organizuos kultūrinius renginius. Tai pirmoji bendruomenė Tauragės rajone, su kuria savivaldybė pasirašė šių paslaugų pirkimo sutartis.

Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius su Eičių kaimo bendruomenės „Karšuva“ pirmininku Simu Gaidelioniu pasirašė sutartį dėl kultūrinės paslaugos pirkimo. Bendruomenė 800 val. (ne mažiau nei 20 darbo valandų per savaitę) teiks bibliotekinį ir informacinį aptarnavimą už 6000 Eur, už 4 didesnių renginių organizavimą bendruomenei bus atseikėta 2000 Eur, o už 16 mažesnių – 4000 Eur. Už kultūrinę paslaugą iš viso bendruomenei bus sumokėta 12 tūkst. Eur. Sutartis įsigaliojo kovo 1 d. ir galios iki gruodžio 31 d. Bendruomenė klientui – savivaldybei kiekvieną mėnesį teiks veiklos ir finansines ataskaitas.

Kita sutartis su „Karšuvos“ bendruomene pasirašyta dėl Eičių kaimo aplinkos tvarkymo. Už žolės pjovimą „Karšuvai“ savivaldybė mokės 2818 Eur, už lapų grėbimą – 717 Eur, sniego valymą – 552 Eur, medžių genėjimą – 451 Eur, žolynų ir gėlynų formavimą – 600 Eur, už šiukšlių rinkimą ir kitus smulkius darbus – 860 Eur per metus. Iš viso aplinkos tvarkymo paslaugos iš Eičių kaimo bendruomenės bus nupirktos už 6000 Eur. Ši sutartis taip pat įsigaliojo kovo 1-ąją ir tęsis iki metų pabaigos. Ataskaitas bendruomenė privalės teikti kas mėnesį.

Pasak „Karšuvos“ bendruomenės pirmininko Simo Gaidelionio, bibliotekinio ir informacinio aptarnavimo paslaugas Eičių kaimo gyventojams teiks pati bendruomenė. Laikinai pagal bendradarbiavimo sutartį tarp Eičių kaimo bendruomenės ir Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos „Karšuva“ gavo leidimą naudotis bibliotekos fondais. „Karšuva“ įsipareigojo teikti paslaugas savo kaimo gyventojams ir Birutės Baltrušaitytės bibliotekai už jas atsiskaityti.

– Biblioteką planuojame atverti artimiausiu metu. Šiuo metu vyksta darbuotojo mokymai, bibliotekos fondų perdavimo procedūros, susikaupusių naujų leidinių įtraukimas į fondus ir kiti paruošiamieji darbai. Planuojama, kad biblioteka Eičiuose dirbs kiekvieną darbo dieną 4 val. Darbo laikas bus nuspręstas pasitarus su kaimo gyventojais, – sakė S.Gaidelionis, neįvardydamas, kas dirbs bibliotekininku. – Kultūrinių renginių paslaugas taip pat teiks Eičių bendruomenė „Karšuva“. Šiuo metu rengiama bendradarbiavimo sutartis su Tauragės kultūros centru.

Eičių kaime mokyklos pastatas nėra perduotas bendruomenei – „Karšuva“ pagal panaudos sutartį turi teisę naudotis jo patalpomis, skirtomis bendruomenės, vaikų dienos centro veiklai su sporto sale ir kitomis bendrosiomis patalpomis. Kaimo aplinkos priežiūrai priemonių turi.

– Iš Tauragės rajono vietos veiklos grupės bendruomeninio verslumo projekto su savivaldybės pagalba bendruomenė „Karšuva“ 2019 m. gavo ir įsisavino finansavimą, skirtą reikiamai aplinkos priežiūros technikai įsigyti, – sakė bendruomenės vadovas. – Į kaimo aplinkos tvarkymą ir gerinimą bus įtraukti vietos gyventojai, kurie kartu galės prisidėti ir nuspręsti, kaip turime tvarkytis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą