Ekslibrisuose – Skaudvilės istorija ir kultūra

Dalintis:

Tauragės garbės pilietis, keliautojas, žurnalistas, dailininkas, grafikas, knygos ženklų kūrėjas Alfonsas Čepauskas Skaudvilės miesto gimtadienio proga surengė tarptautinę konkursinę ekslibrisų parodą „Skaudvilė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“. Ji bus iškilmingai atidaryta miesto kultūros namuose šeštadienį, 15 val., ir veiks iki spalio 9 d. Renginyje iškilmingai bus apdovanoti konkurso dalyviai.

Menininkas Alfonsas Čepauskas tituluojamas Lietuvos ekslibrisininkų klubo Garbės prezidentu, yra surengęs labai daug personalinių parodų. Net 550 jo darbų eksponuojami Skaudvilės gimnazijoje, jo vardu įrengtoje dailės galerijoje. Jis gimtajam miestui dovanojo keletą skulptūrų, kurios įkurdintos įspūdingame miesto parke (prie Skaudvilės gimnazijos ir seniūnijos).

Norėdamas įamžinti Skaudvilės bendruomenei reikšmingus įvykius – jubiliejinį gimtadienį ir tai,  kad Skaudvilė šiemet paskelbta mažąja kultūros sostine, A.Čepauskas surengė konkursą, skatindamas Lietuvos ir užsienio menininkus kurti ekslibrisus Skaudvilės seniūnijai, gimnazijai, kultūros namams, bažnyčioms, muziejui, paštui, bendruomenėms, meno kolektyvams, kavinėms. Renginio sumanytojas planuoja geriausius konkurso kūrinius įamžinti specialiame albume.

Talentingas menininkas ne tik rengia konkursus, bet ir pats mielai juose dalyvauja. Neseniai Plungėje vyko 8-oji pasaulio lietuvių dailės paroda, kurioje jis buvo paskelbtas laureatu ir apdovanotas medaliu. Džiugia ir netikėta žinia 90-metis menininkas pasidalijo su bičiuliu, poetu Eugenijumi Šalčiu, jam rašė, kad ketina iš Vilniaus, kur gyvena, šeštadienį atvykti į šventę Skaudvilėje, nes „čia turi kai ką padaryti, užbaigti“, ir šmaikštavo, kad rengiasi atvykti su kauke, mat priklauso „ypatingai rizikos grupei“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą