Gražėjantiems Šikšniams komplimentų negaili ir svečiai iš didmiesčių

Dalintis:

Šikšnių kaimo gyventojai bendruomenę įkūrė prieš trejus metus, o jos vairą prieš metus patikėjo vietos ūkininkei Irenai Plauškienei. Bendruomenės vadovė džiaugiasi, kad gyvenvietę jos žmonės nuolat gražina, todėl gyventi Šikšniuose vis jaukiau – visai neseniai išdygo lauko pavėsinė, plevėsuoja šventiškai iškelta Vyčio vėliava, baigiamas įrengti antras alpinariumas. Įspūdingai gyventojai papuošė pagrindinę kaimo gatvę.

Pasak bendruomenės pirmininkės Irenos Plauškienės, per pastaruosius metus nuveikta labai daug, įgyvendintas ne vienas projektas. Gyvenvietę papuošė jau antras alpinariumas – vienas įrengtas pagrindinės gatvės centre, prie jo iškilmingai iškelta plevėsuoja Vyčio vėliava, dar vienas alpinariumas kuriamas prie sankryžos link kaimo kapinaičių.

–  Alpinariumui žemių atvežė ir dailų kauburį suformavo mano sūnus Robertas. Didesni ir mažesni akmenys – iš mano tėviškės, Urvinių kaimo, kurio nebėra. Ten mano laukai, ten iki šiol ūkininkauju, labai padėjo mano vyras Zigmas, – pasakojo bendruomenės pirmininkė. – Didelis akmuo taip pat iš mano gimtinės, prie jo pritvirtinsime lentelę su kaimo pavadinimu. Norėjom išrašyti ant akmens, tačiau meistras iš Raseinių paprašė 400 Eur. Pasirinkome pigesnį variantą – lentelei pagaminti užteks 200 Eur. Savivaldybės skirtų 300 Eur neužteko, nors daugelis medžiagų ir darbas – mūsų pačių. Žinot, kai pats dirbi, tai ir Dievas padeda.

Alpinariume kaimo žmonės pasodino visžalių augalų, kalninių pušaičių, daugiamečių smilgų. I.Plauškienė pasakojo, kad didžiausi pagalbininkai – Ligita Benetienė, Ligita Jonaitienė, Jolanta Rabačienė ir Artūras Veisas. Jai pakanka tik išsakyti idėją, ir ji labai greitai su bendruomenės aktyvistais būna įgyvendinama. Unikaliai Šikšnių gyventojai papuošė pagrindinę gatvę – prie kiekvieno įvažiavimo į kiemą stovi rankų darbo vazonas su žydinčiomis gėlėmis. Vazonai vienodi, pagaminti iš cementinio mišinio ir audinio. Vaizdas iš tiesų įspūdingas, kaimelio svečiai, atvykę iš didmiesčių, grožisi ir negaili komplimentų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą