Ilgapirščiai sujaukė Adakavo kaimo gyvenimą

Dalintis:

Rudeniop derlių nuimti suskumba ir ilgapirščiai, kurie nei sėjo, nei ravėjo, nei laistė. Jau keletą metų Adakavo kaimo gyventojai pyksta – žmonės guodžiasi, kad laukuose vagišiai nukasa bulves, nurauna kopūstus, šiltnamiuose nuskina pomidorus ir agurkus. Adakaviškiai įtaria, kas taip daro, ir tikisi nutverti vagį už rankos nusikaltimo vietoje. Adakavo socialinių globos namų vadovė įžvelgia problemą kitur – pasigedo policijos dėmesio kaime.

Sako, kad nuniokoja daržus

Adakavo kaimo gyventoja Rita feisbuke paskelbė: „Mieli Adakavo gyventojai, ką kankina badas, užeikite į svečius, pavaišinsiu kad ir keptomis bulvėmis. Tik būkit mieli, nevokit iš laukų. Labai negražu ir gėda iš jūsų pusės. Gaila darbo, laiko, investicijų“. Po šiuo įrašu užvirė diskusija, kaimynai ėmė dalytis įtarimais, pastebėjimais, kalbėjo apie nuostolius.

Milda M. rašo, jog augindama bulves prie kelio ne iš karto pastebėjo, kad jos lauke pasidarbavo ilgapirščiai – iškasę bulves virkščias vėl įkišdavo į žemę. Esą kai lauko viduryje daug bulvių nurudavo, moteris tik tuomet supratusi, kas vyksta. Kai kurie adakaviškiai mano, kad žmonių laukuose „darbuojasi“ socialinių globos namų gyventojai. Kiti šių namų globotinius gina ir svarsto – galbūt svetimuose daržuose rausiasi daržovių nesodinantys kaimynai.

„Globotiniai tik įrankis kai kurioms ponioms privogti malkų, kopūstų, bulvių, pomidorų, turėtų būti gėda tiems, kurie jais naudojasi“, – pyksta Vaida P., jai pritaria Jadvyga M.: „Taip, yra tokių pasinaudotojų, kam malkas vežė iš pušyno su tačkėm krūvom, viskas iš čia pat“.

Onutė J. įsitikinusi, kad „yra supirktuvė Adakave, vienas asmuo pernai visus kopūstus nušlavė ir žirnius nurinko“. Jonas G. pritaria Onutei, kad „yra tiekėjas numanomas, bet nenutvertas“.

Į diskusiją įsijungė ir buvęs Adakavo globos namų gyventojas Edvardas G: „Liūdna, kad taip klaidingai galvojate. Įstaigoje gyvenau nuo 2006 m. iki 2014 m., niekas mūsų nekaltino vagystėmis. Esu kaime talkinęs žmonėms prie darbų, bulviakasyje, buvau Adakavo bažnyčioje giedoriumi, niekur neišgirdau, kad įstaigos žmonės vogtų, kad ir bulves. Būna įstaigoj blogai besielgiančių, bet darbuotojai deda pastangas, kad tai nekeltų nepatogumų kaimo žmonėms“.

Edvardui antrina ir kaimo gyventoja Lina: „Toks jausmas, kad Adakavo bendruomenėje visi idealūs, tik va, tie globos įstaigos gyventojai visur prasikaltę. Reikia turėti įrodymų, kad kaltinti – nenumeskime viso kaimo negandų globotiniams“.

Bendruomenės pirmininkė žino

Adakavo kaimo bendruomenės pirmininkė Ilona Šaliutė sako, jog kaimo gyventojai jai pasiguodžia apie ilgapirščių nuniokotus daržus – kad kažkas nurovė svogūnus, burokus, bulves. Jai vagių išpuolių pavyko išvengti, kadangi daržas prie pat namų.

– Kas įsisuko į gyventojų daržus, neaišku, ir jau ne pirmi metai. Abejoju, kad atvyko iš kitur. Žmonės kalba visaip, gali būti visko. Neaišku, ar vagiantys daržoves sau ima, ar kitam neša. Kol už rankos nepagautas, tol ne vagis, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė. – Globos namų gyventojai dabar mažiau vaikšto po kaimą, jų beveik nematyti. Nemanau, kad jiems trūksta maisto, kad ieškotų daržovių, jie neturėtų kur jų išsivirti. Aiškintis vagystes – policijos darbas, ne bendruomenės. Masiškai daržų nesiaubia, manau, kad visuose kaimuose taip yra: yra, kurie sodina ir augina, o yra tokių, kurie nieko neveikia ir nori viską lengvai gauti. Nemalonu, kai tokie dalykai vyksta.

Kaltinimai skaudina

Pasak Adakavo socialinių paslaugų namų direktorės Kristinos Anulienės, tik 2–3 įstaigos gyventojai dažniausiai išeina iš įstaigos, vakare jie visada grįžta. Jei parsineštų bulvių ar kitų daržovių, darbuotojai būtų pastebėję.

Kristina Anulienė. TK archyvo nuotrauka

– Kad kalti mūsų gyventojai, tai čia visiškas blefas. Rašant ar kalbant apie tai, reikia turėti įrodymų. Parsinešę bulvių jų žalių juk nevalgys. Kaime yra nemažai valkataujančių, nedirbančių, gyvenančių iš pašalpų žmonių. Kai įsijungėme į projektą Adakave statant pavėsines, sceną, tai bendruomenė labai priešinosi, sakė, kad mūsų globotiniai ten pridergs. O dabar ten sėdi kaimo latrai, prašėm policijos atvažiuoti ir pasižiūrėti, bet pareigūnai taip tai be tikslo važinėja, o kai reikia, nėra jų pagalbos, – apmaudžiai kalbėjo Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė. – Prieš šventes mūsų globotiniai kartu su gyventojais ravi, pjauna, šluoja ir plauna. Tokios neigiamos nekompetentingų žmonių kalbos apie juos nepagrįstos ir mus skaudina.

Kristina Anulienė prašo – jei Adakavo kaimo gyventojai pamatytų savo darže įstaigos globotinį, ateiti ir pranešti administracijai. Iki šiol tokių pranešimų įstaigos nepasiekė.

– Ir taip neįgaliųjų daug kas šalinasi, o tokie komentarai daro dar didesnę atskirtį, negerą įvaizdį formuoja, nuteikia priešiškai. Tokie pasisakymai labai žeidžia mūsų gyventojus, – sako K.Anulienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą