Joniškės sodus okupuoja Sosnovskio barščiai

Dalintis:

Joniškės sodų bendrija „Pušynas“ sprendžia neįveikiamą problemą – sodų teritorijoje daugybė apleistų sklypų, kuriuose veši piktžolės ir Sosnovskio barščiai. Tvarkingų sklypų savininkai sako netekę kantrybės, bendrijos pirmininkė Liucija Stuporienė pagalbos kreipėsi į savivaldybės specialistus, šie problemą spręsti pavedė Tauragės seniūnijai.

Bendrijos pirmininkės pareigas Liucija Stuporienė eina vienerius metus, moteris gyvena soduose, todėl puikiai žino apie situaciją. Į ją nuolat kreipiasi tvarkingų sklypų savininkai dėl to, kad jų kaimynystėje daugelį metų nešienaujama žolė – dvimetrinės usnys išbarsto sėklas, auga įvairios piktžolės, netoliese galvas su jau subrandintomis sėklomis iškėlė ir Sosnovskio barščiai.

Bendrijos pirmininkė sako intensyviai ieškojusi neprižiūrimų sklypų savininkų, deja, juos surasti labai sudėtinga – perduotuose dokumentuose kontaktų nedaug, o ir tie netikslūs, telefonų numeriai pasikeitę. Adresų ieškojo su sodų gyventojų pagalba, jei sklypuose yra nameliai – už durų užkišusi palikdavo raštelius, informacinėje lentoje iškabina priminimus, ieško socialiniuose tinkluose.

– Mums tai aktuali problema. Mokesčiai nemokami, sklypai apleisti dešimtmečiais, kaimynai skundžiasi. Neturime jokių kontaktų, nežinome, kaip juos gauti, kadangi veikia duomenų apsaugos sistema. Pagalvojome, gal savivaldybė gali mums padėti – sudarėme 50 apleistų sklypų sąrašą, – kalbėjo L.Stuporienė. – Bendrijoje radau labai didelę betvarkę, tik dabar išlipom iš skolų, pradėjome tvarkytis.

Pirmininkė pasakojo, kad šalia bendrijos yra apleistos valdiškos žemės, o joms nušienauti bendrija neturi lėšų. „Pušyno“ nariai svarsto, ar negalėtų seniūnija pasirūpinti, kad gaunantys pašalpas žmonės nušienautų plotus aplink Joniškės sodus. Kai kurie sodų gyventojai prie savo valdų nupjauna ir niekieno sąžalynus. L.Stuporienė savivaldybės Žemėtvarkos skyriuje prašė leisti naudotis neprižiūrimu valdišku sklypu, tačiau sutikimo negavo.

– Šalia esantį sklypą prižiūrėdavome, ten malkas supjaudavome, sukapodavome ir suveždavome į malkinę. Prašiau, kad leistų tuo valdišku sklypu naudotis – neleido. Leistų tik tuomet, jei ką nors ten sodinčiau. Tai kodėl aš turiu tą sklypą prižiūrėti, jei negaliu nieko pasidėti, – pyktelėjusi kalbėjo pirmininkė. – Mes už tvoros ir už keliuko pjauname žolę. Tikrai sunki padėtis, veši Sosnovskio barščiai, perduotuose sąrašuose pažymėjau, kur jie auga.

Pasak L.Stuporienės, kai neprižiūrimų sklypų sąrašą perdavė savivaldybei, jai paskambinusi Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė paprašė sumažinti nurodytų sklypų skaičių, nes seniūnija būsianti nepajėgi prižiūrėti 50 apleistų sklypų. Tuomet sąraše palikti 28 sklypai. Seniūnė siūlė chemikalų Sosnovskio barščiams naikinti, tačiau jie veiksmingi tik augimo pradžioje.

– Mes negalime savavališkai eiti į svetimus sklypus. Nežinau, kaip tokius didelius Sosnovskio barščius nupjauti – reiktų specialių drabužių, bijau, kad žmogaus sveikatai kas blogo nenutiktų, – sakė L.Stuporienė. – Ir kitose bendrijose yra tų barščių, ne tik pas mus.

„Tauragės kurjeriui“ pranešta, kad Sosnovskio barščiai veši ir Skaudvilės seniūnijoje prie Ančios upelio.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą