fbpx

Kaimo žmonės: ką tik padarė, o jau reikės lopyti

Dalintis:

Kaimiškosiose seniūnijose, kaip ir Tauragės mieste, duobėtų ir žvyruotų gatvių labai daug, tačiau ir sulaukę asfaltavimo žmonės nusivilia – darbų kokybė abejotina, o gatvės stipriai susiaurinamos. Dėl remontuojamų ir jau asfaltuotų gatvių, pėsčiųjų tako priekaištus žeria Dauglaukio ir Norkaičių kaimų gyventojai.

Dauglaukio kaime rugsėjį buvo paklota asfalto danga Skalvių (579 m) ir Pievų (338 m) gatvėse. Jos buvo duobėtos, nes asfaltuotos seniai, dar kolūkio laikais. Baigus remontą vietos gyventojai atnaujintas gatves pakrikštijo dviračių takais. Mat gatvės labai susiaurėjo – neįmanoma prasilenkti lengvaisiais automobiliais, o ką jau kalbėti apie sunkiąją žemės ūkio techniką, su priekabomis per posūkius neįmanoma išsukti.

Pievų ir Skalvių gatvių sankryžoje paklojus dangą iš vienos pusės liko neasfaltuota apie 3,70 m, panašiai ir kitoje gatvės pusėje. Pievų gatvės plotis svyruoja: vienur 4 metrai, kitur apie 20–30 cm siauriau. Ties šia gatve neišasfaltuota liko apie 2 metrų juosta (senoji gatvės riba). Šalia gatvės rengiamas 50 cm kelkraštis – ant jo bus užpilta skaldos ir žvyro mišinio, ant jo – žemių ir pasėta žolė.

Reginos Genienės nuotrauka

Gatvę asfaltavę darbininkai abejoja, ar ši danga, turinti savybę nuo saulės šilumos plėstis, atlaikys sunkiąją techniką, ar išsukant staigiuose posūkiuose neatsiras provėžų. Gyventojų nuomone, jei gatvės būtų platesnės, tai ir posūkiai nebūtų tokie staigūs.

Pasak savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, gatvės plotis parinktas atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir reglamentų reikalavimus, toks gatvės plotis esąs pakankamas automobiliams prasilenkti ir saugiam eismui netrukdo. Jis sako, kad sunkiasvorę techniką danga atlaikys, o kelkraščiai bus įrengti iš skaldos ir juodžemio mišinio, taip sustiprinti jie bus skirti užvažiuoti transporto priemonėms.

Pasak Norkaičių bendruomenės „Galmena“ pirmininkės Birutės Globienės, ir šioje gyvenvietėje atliktiems darbams trūksta kokybės, žmonės vargsta spręsdami vis naujas problemas. Ypač pavojingas ruožas sukant iš Šilalės gatvės į Ryto gatvę, kuri jau priklauso Norkaičiams.

– Kai ten pašildo saulutė, tai pliauška gryna smala – pravažiavus neįmanoma nuo mašinos ją nuplauti. Palijus toje vietoje kaip čiuožykloje. Pažiūrėkit, kokie kelkraščiai – vietomis lūžinėja, yra duobių. Ką tik padarė, o jau reikės lopyti, tai taip ūkiškai gyvename. Dėl smalos kai paskambinome, tai pasiūlė atsivežti ir pabarstyti žvyro. Štai kokia mūsų valdžios kalba, – stebėjosi bendruomenės pirmininkė. – Išasfaltavo Tvenkinio gatvę – nežinau, kiek danga laikys. Pinigai bus išmesti į balą. Taško pinigus į kairę ir į dešinę: dabar asfaltuoja Šaltalankių gatvę, įrengs šaligatvius ir apšvietimą, o ten tik 2–3 sodybos. Tai piktina žmones. Apmaudu, kad valdžia galvoja tik apie baseinus ir sporto rūmus, o ne apie žmonių gyvenimo gerinimo infrastruktūrą.

Pasak B.Globienės, dėl nekokybiškai atliktų darbų jai dažnai tenka išklausyti nepatenkintų gyventojų skundus, žmonės nori, kad gatvės tarnautų 20–30 metų, o ne vienerius ar dvejus metus. Tvenkinio gatvė tose vietose, kur susijungia su kitomis gatvėmis, 20 cm siauresnė. Į paklausimą iš valdžios sulaukė atsakymo, kad neužteko pinigų. Bendruomenės pirmininkė tuo stebisi ir klausia – „ar tai čia tokia motyvacija?“

Bendruomenės „Galmena“ pirmininkė laukia savivaldybės Saugaus eismo komisijos sprendimo – du kartus siuntė raštus prašydama nubrėžti baltą juostą, kuri skirtų gatvės ir pėsčiųjų tako ribas. Pasak jos, kai sutemsta ar lyjant menko atitvaro nematyti, todėl mašinos, vairuotojams jo nepastebėjus, gali užvažiuoti ant pėsčiųjų tako, o tai nesaugu vaikams ir suaugusiesiems. Ji kvietė savivaldybės atstovus atvažiuoti ir įsitikinti.

– Vis pasigiria duodami ataskaitas – padarėme tą ir aną. Aš administracijos direktoriaus Modesto Petraičio paklausiau, ar į kokybę atkreipia nors truputį dėmesio. Jam sakiau, kad nesaugų pėsčiųjų taką padarė į Norkaičius. Po lietaus vanduo nenubėga, pralaidų neužtenka, žmogus ten gali maudytis. O jei tose balose susuktų mašiną, nežinia, kuo viskas pasibaigtų. Būtų palikę žalią veją 50 cm, tai nebūtų šios problemos. Žodžiu, daro atmestinai, – kalbėjo B.Globienė. – O dabar taip – parašei, gavai ir tylėk. Kai gauni atsakymus, tai verkti norisi. Valdžia, nors ir dedame su seniūnu pastangas, nelabai nori mūsų girdėti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą